Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babámnak 38 fokos...

9 hónapos babámnak 38 fokos láza van. Ugye nem koronavírus?!

Figyelt kérdés

Nem levert, eszik-iszik rendesen, csak meleg a homloka. Adtam neki az este Panadolt, le is vitte, de most megint 37,9... A gyógyszertárban azt mondták, ha nem köhög, nincs orrfolyás stb, valószínűleg egy fogacska lesz (jelenleg egy van kibujva).

Délután terveztünk menni a mamáékhoz, de nem tudom, mit csináljak, nem szeretném, ha elkapna tőlünk valamit...



2020. okt. 31. 07:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%

Ha koronás is, simán meggyogyul. Én kisfiam 8 honaposan volt az. Az egész családon végig ment, ő gyógyult meg leghamarabb pár nap alatt. De egészséges fiatal, középkoru is tul lesz rajta gond nélkül.


Ha csak a 38fokos laza van ezzel ne vidd orvoshoz, majd ga más baja is lesz esetleg vagy sokáig nem múlik a láz vagy feljebb megy.


Mama látogatást hagyjátok ki mindenképp.

2020. okt. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
77%
Nagyszülőkhöz nem vinnék,de a 37.7 meg nem láz elvileg csak hőemelkedés.Ha láza lesz és levert lesz akkor adj neki lázcsillapító szirupot, hétfőn meg kérdezd meg a gyerekorvosotokat ranezne e.Amugy ha a foga jön az látszik az inyén.
2020. okt. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
93%
Akkor nézzük. Tehát a koronavíruson kívül van még vagy 1000, ami szóba jöhet. Lehet koronavírusos is, de nagyobb esély van rá, hogy a 100féle náthavírus egyike. A hivatalos álláspont szerint a fogzás nem okoz lázat, de hőemelkedést igen. 38 fokkal pedig nem rohangálunk ügyeletre, egy felsőlégúti fertőzésre nem adnak gyógyszert és egy 38 fokos testhőre senki nem fogja megmondani, hogy ez COVID19, Rhinovirus A, Enterovirus K, HAdV E és lehetne sorolni. A biztonság kedvéért persze nem kellene a nagyihoz vinni, de azt gondolom, hogy ilyen miatt egyből orvoshoz rohanni még nem koronavírusos időszakban is teljesen indokolatlan és feleslegesen tartja fel az ember az orvost, esetleg veszi el az időt olyantól, akinek tényleg szüksége van rá, de most ezekben az időkben kicsit megfontoltabbnak kellene lenni, mert becsücsülni egy váróba, ahol viszont ténylegesen tartózkodhat beteg, akár koronavírusos ember, nagyon nagy ostobaság. Akkor menjünk orvoshoz, ha indokolt. A 38 fokos testhő önmagában messze nem az.
2020. okt. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

2-es, nem tudom miért lettél lepontozva, és a többi lepontozast sem értem 😐

Mindenkinek köszönöm, hogy időt szakított egy válaszra. Fentebb ment a láza, a mamalátogatást természetesen lefújjuk.

Akinek koronás volt a gyereke, megkérdezhetem milyen tünetei voltak?

2020. okt. 31. 09:15
 15/20 A kérdező kommentje:
Persze kismillió más oka lehet a hőemelkedésnek, de már kimosta az agyamat is a sok rémhír, egyre több ismerősnél mutatják ki, két falubeli el is hunyt, közülük az egyik viszonylag fiatal, még sokáig élhetett volna
2020. okt. 31. 09:20
 16/20 anonim ***** válasza:
51%
Nem, kérdező, covid előtt ismeretlen fogalom volt a láz, mint tünet, csak most néz nagyot mindenki covid óta, hogy úristen, láz, létezik ilyen, úristen? Illetve jelenleg semmilyen más betegség nem létezik, csak a covid. Minden más betegség elutazott valami melegebb éghajlatra... Ne ess kétségbe kérdező! Bármilyen betegség okozhat lázat. Sőt, önmagában 38 fokos lázat egy keményebb fogzás is okozhat. Látogatóba ne menjetek sehová, ezzel orvoshoz sem kell rohanni. Semmi teendőd nincs. Ha szükséges, csillapíts lázat, adj sok folyadékot a babádnak, aztán ha vannak más tünetek is, amit nem tud otthon kezelni, feltétlen orvosi kezelés szükséges, akkor pedig hívd fel az orvosotokat, vagy az ügyeletet.
2020. okt. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
90%
Abból a szempontból mindegy, mije van, hogy ugyanazt teheted. Ha nyűgös, pl. nem tud aludni, csillapítsd a lázát, de egyébként nem kell, mert a magas testhő megöli a kórokozót, hamarabb túl lesz rajta. Vírusnál normálisan 3-4 napi lázas lesz, addig úgysem tudnak adni rá semmit. Akkor vidd orvoshoz (előtte telefonálj oda), ha más tünete is van, pl. fáj a füle vagy furcsán veszi a levegőt. Addig elég a C- és D-vitamin, ha kell, orrspray és orrszívás. Ne látogassatok rokonokat meg mást se, sőt lehetőleg ne vidd sehová.
2020. okt. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire fertőzött a falu, akkor akár covid is lehet és bármi más is. Nálunk torokgyulladás, húgyúti fertőzés, nátha járt lázzal. A covid babákra nem túl veszélyes, de idöseknek ne adja át.
2020. okt. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
82%
Mamához nem vinném, de panikolni nem kell.
2020. okt. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
77%

Nekem a doki mondta hogy ha nem levert és látszólag jól van akkor nem kell láz csillapító de ha levert, kedvetlen akkor 38,5 nél lehet neki adni.

Lehet fog, de az én fiamnak (14hónapos) Tegnap előtt felment 38 ra de utána 1 órával már visszament. Nemtudom mitől volt, játszott itthon.

2020. okt. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!