Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan van a bölcsiben, ha a...

Hogyan van a bölcsiben, ha a baba nem tud egyedül elaludni? Hagyják sírni?

Figyelt kérdés

Kisfiam nem tud egyedül elaludni és bölcsis lesz szeptembertől:(

Most 13 hónapos


2010. aug. 10. 11:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
26%
Bölcsije válogatja. De egyéves babának már kellene egyedül aludni. Biztosan hagyják egy kicsit sírni,de ha nagyon zavarja a többieket,akkor megnyugtatják. Szoktasd már az egyedülalváshoz,mert neki lesz majd könnyebb.
2010. aug. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem is próbáld otthon szoktatni.

Szegény... Bölcsibe kell vinni? :(

2010. aug. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%
Én úgy tudom, hogy a problémásabb gyerekek mellé odaülnek, és simizik. De tényleg jobb lenne, ha egyedül aludna el, még van egy hónap addig.
2010. aug. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsit ugyan nem tudom,de az oviban az első pár napban az óvónénik altatták ölben a lányaimat,mert nagyon nekikeseredtek az alvástól.:))Utána már nem volt gond,azóta is nagyon hálás vagyok nekik,h nem hagyták sírni őket.
2010. aug. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Hugim utált bölcsiben lenni főleg aludni melléültek simoggaták a hátát amég elnem aludt
2010. aug. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én 1 évesemmel is gondok lennének a bölcsiben, mert ő meg csak szopi közben alszik el, bajban lennék, ha 1 hónapom lenne megtanítani egyedül elaludni. Én drukkolok neked, hogy minél kevesebb kellemetlenség legyen a bölcsiben, biztos nem a te babád lesz az együdi, akinek gondjai vannak az alvással. :) Beszélj előtte a dajkákkal, hogy ők hogyan állnak hozzá ehhez a dologhoz, ha látják, hogy kedves anyuka vagy, biztos a babáddal is megértőbbek lesznek. :) Nekik ez a dolguk, biztos nem küldik a sarokba XD, vagy nem ültetik a tv elé :D
2010. aug. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsiben is odaülnek a kicsi mellé, simogatják, nem hagyják sírni. Én az oviban is leültem a gyerekek mellé, ha igényelték. Volt, amelyik csak a ruhámat, kezemet fogta, de bizony volt olyan kislány is, aki csakis az ölemben volt az első hetekben aludni... akkor bizony túlóráztam néhány hétig :))) Ja! és olyan, hogy "egyedül kellene elaludnia" egy éppen csak 1 évesnél nincs, hacsak anyuka nem követi az új trendet az alvás megtanításáról... lehet lepontozni nyugodtan, de pedagógusként égnek áll a hajam ettől a "módszertől"... persze, ha a gyerek nem trenírozás hatására, hanem magától alszik el egyedül, az más.
2010. aug. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Jaj, de jó!

Most kicsit megnyugodtam. Én is simizem a hátát vagy ő morzsolgatja a ruhámat.

2010. aug. 18. 14:06
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó, jó lenne, ha jó sok ilyen pedagógus lenne... (az enyémnek még nincs ilyen gondja, 6 hónapos)
2010. aug. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Köszi! Nálunk ez a természetes, mindegyik óvónő ezt csinálja. Miért lenne jó, ha egy épp 3 éves kisgyerek végig sírná az alvásidőt, közben a többiek se tudnának pihenni? Az óvónőnek ez (is) a dolga :)
2010. aug. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!