Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok szerimtem!...

Rossz anya vagyok szerimtem! Babám egy hónapos lesz, és ha evés előtt nem úgy alszik, felkeltik stb, akkor nagyon hosszú a szoptatás idő?

Figyelt kérdés
Néha azt veszem észre,hogy elfogy a türelmem,persze utánna sajnálom őt,meg szeretgetem,de a lelkiismeretfurdalás,hogy előtte milyen voltam majd megöl egész nap.Anyósom miatt is feszült vagyok,utálom őt,görcsbe vagyok tőle,de erről nem a babám tehet.Miattam lesz a babóm ideges majd később?Szar anya vagyok,pedig imádom őt,nagyon vágytam is rá,és mégis.Talán ha anyósom nem a szomszédba lakna egyszerűbb lenne.Szerintetek?Megfogok változni?Meddig tart ez az idő?
2010. aug. 10. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez az önmarcangolás nem tesz jót neked sem, meg a babádnak sem. Nagyon kevés idő telt még el a szülés óta, neked is regenerálódnod kell. Adj időt magadnak, mert a lelkiismeret furdalástól csak még feszültebb leszel, és ez így már ördgi kör. Pihenj amennyit tudsz, az anyósodat meg próbáld bevonni olyan dolgokba, ami a segítségedre van! Türelem! Idővel jobb lesz minden!!
2010. aug. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

még csak 1 hónapos a babád, korai a kiborulás- nézd, én a férjemmel vagyok nem túl jó viszonyban már egy ideje, ami nagyon megvisel. de a kislányomnak nem mutatok belőle semmit, nem éreztetem vele, mert ő nem tehet semmiről. attól érezném csak igazán szarul magam, ha őrajta verném el a port (persze képletesen). nehéz, de én mindig arra gondolok, mennyire imádom én őt, milyen kis cukorbogárkám ő nekem. te is gondolj erre, szedd össze magad, menni fog, ha akarod! anyósodat meg tojd le nagy ívben.

az enyém 20 hónapos

2010. aug. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Természetes, hogy el vagy fáradva, türelmetlen vagy, stb. hiszen még csak 1 hós a babád. Az első hónapok kemények. Nálunk 3 hósan állt be a rendszer, onnantól könnyebb volt minden. Szerintem azért próbáld az anyóssal rendezni a helyzetedet, hidd el, sokat segithet a babánál, amig te ki tudod magad pihenni valamennyire.
2010. aug. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első 6 hétben egész nap szoptattam. Lassú volt a babám, nagyon. Őt is szinte mindig kelteni kellett, mert aluszékony volt, 5-6 órát aludt volna egyben, így 4 óra elteltével kénytelen voltam felkelteni...

A szopi 1,5-2 órán keresztül tartott. Utána hasfájás, altatás, és 1-1,5 óra múlva kezdhettem előlről az egészet...

A 6 hetet betöltve, 40 perc alatt végez a 2 cicimmel! Egyik napról a másikra elkezdett erősen, és ébren szívni. :) Bele kell jönni mindkettőtöknek!!

A másik, hogy ha te feszült vagy, ő is az lesz! Én elkezdtem sírni, 10 napos volt a babám, csak a könyneim folytak, de egy hang nélkül, erre a babám felsírt alvás közben! Abbahagytam a sírást, akkor ő is... Még össze vagytok kötve, fogadd el, és vedd figyelembe.

A harmadik: Hazajövet a kórházból, 3 naposan, kitalálták anyósék, hogy ők másnap meglátogatnak bennünket, és fűnyíró embereket is hoznak, mert nagy a gaz, egész májusban esett az eső, a telkünk meg 2000 négyzetméter.

A párom meg sem mukkant a telefonban, igen-félét mondott, mikor letette, nem tudta, hogy adja nekem elő ezt.

Ekkor visszahívtam az anyósékat, némi háborgás után, hogy nekem a gyerekem, a nyugodt anyukája mindennél fontosabb, ezáltal a tejem is, szóval stresszmentesen akarok és fogok élni, míg bele nem jövök a dolgokba, úgyhogy 20 percet maradhatnak, és ha a gaz eddig kibírta, akkor eztán is kifogja, semmi fűnyíró ember!

Nagyot néztek, eddig tőlem semmi nem-et nem hallottak, pláne nem ilyen hangnemben.

DE! Ha te érzed ösztönösen, hogy az anyós jelenléte rosszat tesz neked, a babádnak, ezáltal nektek, akkor állj a sarkadra, most, míg nem késő, és ilyen pici a baba, a férjtől nem kell engedélyt kérni közjegyzői pecséttel, ők ezt nem értik, nekik ezt tanulni kell, amire sok esetben éveket várhat az anyuka...

Nem vagy rossz anya! Sőt! Keresed a megoldást, különben nem írtad volna ki a kérdést! És azt hiszem, már meg is találtad. :)

Remélem, 1 hónap múlva már csak mosolygni fogsz ezen az egészen! Ahhoz viszont kell vitázni, kell sírni, "kell" egy icipici lelkiismeretfurdalás (ami felesleges, de tudom, hogy át kell rajta esni, nekem is volt...). Érleld magadban a dolgot, és a nyugalmatokért állj ki, különben a soha vissza nem térő csoáds első hónapokat, a tanulás és a tökéletes egymásrautaltság hónapjait keseríted meg magatoknak..

Senki anyós lelki békéje nem ér annyit, mint TI KETTEN!

Jó anya vagy, nem ezzel van itt a probléma, hanem az anyóssal... A sima tökéletességre-törekvés és a mi a legjobb a babámnak-keresése, és ebből fakadó stressz normális velejárója az első hónapoknak! De menni fog, belejösz, leküzdöd a félelmeket, sok erő kell hozzá, és pihenés-alvás!, mindenkinek nehéz az eleje, és túl vagyunk rajta, és én már most úgy látom a 9 hetes fiamat nézve, hogy megérte minden harc, - távolítsd el az anyóst, legyél te a főnök, TE TUDOD, HOGY MI A LEGJOBB A BABÁDNAK, akkor is ha első, és akkor is, ha csak pár hete vagy anya!!!!

2010. aug. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!