Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az baj, ha nem érzem még...

Az baj, ha nem érzem még magam anyának? Attól mégha a világra jön jó anya leszek? Meg fogok tudni neki csinálni mindent? (szoptatás, pelenkázás, altatás)? (31km)

Figyelt kérdés
2009. nov. 21. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
semmi baj ezzel hogy még nincsenek anyai ösztöneid.én a 27 hetes vagyok és nekem sincs,a barátnőm kisfia hat hónapos,és ő mondta hogy amíg nem szült meg,addig neki sem volt,úgyhogy ezzel semmi baj sincs.
2009. nov. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sokan vannak hasonló helyzetben és csodálatos anyukák lesznek. Hidd el, a Te babádnak Te leszel a legjobb anyukája és csakis rád lesz szüksége.

Aki még nem pelenkázott, szoptatott, altatott, és nem ölelt saját gyermeket, az nem tudhatja milyen érzés és hogy kell csinálni. De ezek tanult dolgok, az elején minden friss anyuka elveszett és tanácstalan, nem kell megijedni az érzéstől. Viszont nagyon sokat tehetsz, hogy alapozd ezt a jövőbeli tudást: beiratkozhatsz egy szülésfelkészítő tanfolyamra, ami segíti a ráhangolódást (van egy ingyenes online: www.maternet.hu - itt pelenkázást, altatást is lehet elméletben tanulni) olvashatsz a szoptatásról, ami szintén egy tanult folyamat anyukának és babának egyaránt ( egy hiteles forrás, későbbi segítség-lehetőséggel a www.lll.hu a La Leche Liga honlapja)

Ha tályékozottan vágsz bele, magabiztosabb leszel, ha magabiztosabb leszel, akkor könnyebben és gyorsabban megy majd az összeszokás és összehangolódás.

Már az is, hogy feltetted ezt a kérdést azt jelenti, hogy nem hagy hidegen a dolog és bizonyára még rengeteg megválaszolatlan kérdés van benned. Sok sikert a tisztázásukra és nagyon sok örömöt kívánok a kisbabádban!

2009. nov. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy milyen érzés az, ha anyának érzi magát egy nő...

biztos Te is aggódsz, hogy minden rendben legyen, örülsz, ha mocorog, de ha fáj, mert éppen úgy mozdul, akkor persze nem szép gondolataid vannak. Legalább is nekem ilyenkor nincsenek:-) Nyűg a lábdagadás, a hízás..stb. De ettől még anyaként gondolkodsz, mert úgy csinálod most is, hogy neki jó legyen, hogy neki semmi baja ne legyen...stb. Szerintem ez az anyai érzés, vagy legalább is ez is a része.

Ha megszületik, akkor pedig nem lesz időd ezen gondolkodni, mert mindennek jönnie kell magától, és ha kell is segítség, mindent meg fogsz tudni csinálni!

Minden jót!

(27 hetes mami)

2009. nov. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amikor a babánkat vártam, babalátogatóban voltunk egy barátunknál. Ő akkor azt mondta, hogy mikor megszületett a gyerekük és elvitték volna tőlük nem is igazán zavarta volna. Nem hittem el, sőt. És tényleg így van. Csak ezt nem illik kimondani és sok kismamának szerintem pont ezért van depressziója, mert azt hiszi csak ő érez így. Szerintem idő kell hozzá, hogy megismerd a babádat és megszeressétek egymást.A szülés (lehet, hogy másnak csodálatos élmény), de engem letaglózott, nem a fájdalom, mert császáros voltam, hanem az egész. Az első két napban bennem is kavarogtak az érzések, de aztán helyére került minden.

Egyébként a baba sem érez másként, azt olvastam, kilenc hónapra van szüksége, addig csak alény vagy aki segíti az ő életben maradását.Nem emlékszem mikor volt. sajnos, amikor valóban este szoptatás után láttam a hálát a szemében a gondoskodásért. Az valóban fantasztikus pillanat volt. Életem legszebb pillanata. Ne aggódj, menni fog minden.

2009. nov. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért ne lennél jó anya? Én sem tudtam beszélni hozzá még 4 hós korába sem, de attól jó anya vagyok:.)

Ha megszületik, változnak ezek a dolgok.

2009. nov. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Most egy kicsit én is megkönnyebbültem, majdnem kiírtam az előbb egy hasonló kérdést...
2010. ápr. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!