Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit bukik pár hónapos babàd?

Mennyit bukik pár hónapos babàd?

Figyelt kérdés
orvos szerint normális h minden etetés után feljön a tej🤷🏼‍♀️
2020. nov. 13. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Normális, mert még nem zár a gyomruk jól.

Az enyém átlagosan bukott.

Akkor van baj, ha a bukás barnás színű, túl sok, a baba köhög tőle állandóan. Akkor van refluxgyanú

2020. nov. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Enyém egyáltalán nem bukott, de alapvetően hogy feljön egy kis tej az normális.
2020. nov. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteget. Minden etetés után öltöztetés volt. Sugárban jött ki belőle. Kb. 4 hónapos korára nőtte ki. Azóta minimálisat bukik.
2020. nov. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elég sokat. Van,hogy többször is öltözünk. 2 hónapos.
2020. nov. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elég bukós volt, a legrosszabb 2 hónaposan volt, most már lassan 4 hónapos, és csak akkor bukik, ha közvetlenül evés után a pocakjára rakom. Egyébként refluxos a hasi ultrahang szerint, de az orvos szerint ezzel sem kell semmit kezdeni. Teljesen normális, amíg őt nem zavarja és a gyarapodása/pisis pelusok száma megfelelő.
2020. nov. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kerdezo, elnezest, hogy belekerdezek a kerdesedbe. Elso babankat varjuk, max 2 het es megszuletik. Ugy tudom szopi kozben is erdemes bufiztetni? Nem csak a vegen? Segithet ez valamit a bukasban? Vagy ez mitol fugg? Illetve ugy tudom. Kicsit feloldalasan kell fektetni a babat a kisagyban is?
2020. nov. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6 akkor érdemes büfiztetni szopás közben ha hasfájós vagy nagyon mohó. Amúgy nem oszt, nem szoroz. Azért jön fel egy kis tej, mert még nem zár jól a rendszerük. Igen általában a bukás miatt szokták javasolni, hogy féloldalas kell letenni őket.
2020. nov. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

#6 babafüggő, hogy szopi közben érdemes-e büfiztetni, ha sok levegőt nyel, esetleg erős a tejleadó reflexed (majd meglátod), akkor nem rossz, egyébként nem szükséges. Ártani persze nem ártasz vele, csak ha pl cicin elalvós babád lesz, akkor arra fel fog ébredni, aztán altathatod napestig :D Ugyanez a végén büfizéssel, nem minden baba igényli, van, amelyik sok levegőt nyel, ők utána szenvednek, fáj a pocakjuk, amíg ki nem büfizik, de az én lányom pl teljesen jól elvolt mindig is büfizés nélkül, nem hiányzott neki. De ha hasfájós a baba, akkor azon tud segíteni pl, de a bukásra nem igazán van kihatással.


A bukás egy élettani dolog, és nem is káros, max kényelmetlen folyton öltöztetni a gyereket meg takarítani a cuccost. A gyomorszáj még nem zár eléggé, ezért mint egy telitöltött edényből, kilötyög a felesleg. Ezért is mondják, hogy anyatejes babát nem lehet túletetni, mert az extra könnyen visszajön :) A tápszer sűrűbb, azt azért nem bukják vissza olyan könnyen. De ha van elég pisis pelus és a gyerek megfelelően fejlődik, akkor nincs azzal semmi baj, ha bukik a baba, szóval nem feltétlenül kell ettől ennyire félni.


A baba oldalt altatását azért javasolják, mert ha esetleg álmában bukna, akkor egyből kifolyik a száján minden és tuti nem fog belefulladni. De ha nem bukós egyáltalán, vagy éjszaka nem szokott bukni (az én lányom pl napközben bukizott csak, éjszaka egyszer sem volt rá még példa), akkor úgy altatod, ahogy neki kényelmes. Hamar megtanulnak mondjuk átfordulni, szóval ez csak az első hetek-hónapok dilemmája maximum.


#5 voltam.

2020. nov. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Koszonom a hasznos valaszokat :)) majd kitapasztaljuk, csak elso baba es jajj, mar mindjart kibujik... most rajtam van a honnan fogom en tudni mit kell csinalnom para...
2020. nov. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!