Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az a depresszió hanyadik...

Az a depresszió hanyadik fokozata, amikor mar nem aggodsz a jövődért, sem azért, hogy egyedül maradsz, nem zavar, hogy nincs munkád, egyszerűen csak feküdni es aludni szeretnél a sötét szobadban?

Figyelt kérdés
7 eve kezdődött a bipolaris depressziom, a legjellemzőbb tünet az volt, hogy bőgök, mert teljesen kilátástalannak láttam a jövőm(az is) es aggódtam, hogy nem tudom kihozni az életemből a maximumot a betegségem miatt. Most semmit sem erzek. A virus miatt nem volt munkám, barátaim egyáltalán nem voltak soha, az elmúlt fel évet egyedül töltöttem a szobámban. De ahelyett, hogy aggódnék, most mar elvagyok magamban es az egyetlen dolog, amit erzek, az az alvás es a fekvés iránti extrém vágy. Félelmetes allapot. Félelmetes, hogy ugyanaz a maximalista ember, aki eddig azért bőgött es voltak rohamai, mert aggódott a jövő miatt, most csak aludni akar. Nem is tudom melyik a rosszabb.
2020. aug. 19. 00:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
En is ugyanigy vagyok kerdezo, csak nekem van munkam, viszont otthon gondok vannak..atalszom a delutanokat.. Aggodassal, szomorusaggal es ketsegbeesesel fekszem, kelek. Atalszom a delutanokat. Amugy amikor munkanelkuli voltam, nalam ugyanez volt, nekem egyedul az segitett, hogy elegem lett ebbol a helyzetbol es kimentem kulfoldre dolgozni..ott volt munka boven.. Most szazszor inkabb lennek munkankul csak otthon minden rendben legyen..
2020. aug. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a gyógyszered nem jó, vagy az letompított?

Próbáld visszaverekedni magad a munka világába, az segít ha emberek közé mész. Munkaképességed milyen volt, amikor dolgoztál?

2020. aug. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Hát én csak abban bíznék hogy egyszer úgy dönt a szervezeted hogy elég volt ebből. De én is így vagyok csak nekem olyan rémálmaim vannak hogy pokoli az alvás így kénytelen vagyok csinálni valamit és felkelni. Mert az ingerszegény fekvés csak erősíti a szorongásaimat. De baromi hálás lennék ha jól esne az alvás akkor én is ezt csinálnám. Persze munka mellett mert élni azért kell valamiből. Téged eltartanak? Vagy hogy engedheted ezt meg magadnak?
2020. aug. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Dettó, mint a 3-as válaszoló.
2020. aug. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
A gyógyszert nem tudom szedni. Olyan szinten kikeszultem tőle, hogy inkább hagytam. A munkaképességem nagyon ingadozó volt, főleg mentálisan nem bírtam a külföldi munkát. A szervezetem mar reg úgy döntött, hogy elég volt ebből, voltam mar 45 kiló, de meghalni nem fogunk, azt szenvedés árán magunknak kell megtennunk sajnos. Az egyik szülőmmel lakom, mással nem is tudnék, mivel senkim sincs, így a lakhatásért nem kell fizetnem, enni szinte semmit sem eszem, de van meg saját pénzem a munkámból.
2020. aug. 20. 22:43
 6/20 anonim ***** válasza:
Nem külföldön kéne munkát keresned, hanem itt, de előtte kéne otthonról egy nagy fenékbe rúgás, hogy kénytelen legyél eltartani magadat, az megadná a szükséges motivációt.
2020. aug. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Menj vissza a dokihoz, aki a gyógyszert felírta, hogy írjon másikat, mert ez nem vált be.
2020. aug. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Szerintem is menj vissza az orvoshoz.

Tegyél azért, hogy esély legyen arra, hogy jobb legyen. Meg akkor is ha nehéz elkezdeni.

2020. aug. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Tudod a szükség az nagy úr. Nekem az az egyetlen szerencsém, higy senki nem szolgál ki és nem is akarom hogy így legyen különben vége lenne az önbecsülésemnek és az életemnek is. Anyám egész életemben uralkodni próbált rajtam alig tudtam megszabadulni tőle aztán egy baleset miatt rászorultam pár hónapig azóta folyton "segíteni" akar majd ő bevásárol ad pénzt....stb. Persze közben mindenbe beleszólna aztán a végén azon kapnám magam hogy ott lakom nála és már az utcára sem tudnék kimenni. Muszáj erőt vennie magán az embernek mert ez a lejtő nagyon csúszós könnyű egyre lejjebb jutni. Persze egyszerűbb lenne csak feküdni és főznek rám meg eltartanak meg takarítanak. De hol lenne a méltóságom? Anélkül meg nem akarok élni. Így nem kérek segítséget akkor sem ha sokszor pokoli nehéz. Pl ma elfogyott a kenyér. Olyan szarul voltam, hogy remegtem a szoromgástól. De muszáj volt lemenni kenyérért. Boltban pánkkroham.....de aztán jobb lett és aztán egy sétához is volt erőm. Persze ez sem ideális élet. Mert kb. mindenki elutazott az ünnepekre és üres a ház. De azért élet amiből még talán van visszaút arra nem lehet berendezkedni, hogy más tartson el és képtelen legyél az életre mert egyből kiszolgáltatottá válsz. Annál pedig nincs rosszabb. És egyél akkor is ha nem kívánod. Nekem sem megy jól mindig de az élethez energia kell.
2020. aug. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
6os, egy rohadt nehéz munkát csináltam évekig külföldön, amit eleve nagyon kevesen tudnának csinálni es mentálisan teljesen kikesziti az embert. Nem tudom tudod-e értelmezni, amit olvasol. Senki nem tart el, elég sok penz van meg most is a számlámon. Az apám egy elmebeteg állat, az anyám nem fogja fel, hogy mi van velem, de szerinted 5 diagnosztizált mentális betegséggel meg itthon kellene egy fenékberúgást kapnom... 45 kilósan biztosan minden helyi munkáltató az en munkaerőmre vágyik. Az ilyeneknek remelem soha nem lesz kölyke.
2020. aug. 21. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!