Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden nap fürdetitek/fürdetté...

Minden nap fürdetitek/fürdettétek a babát 6 hós korig?

Figyelt kérdés
Szívesen fogadok érveket pro és kontra.
2020. dec. 9. 10:23
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
76 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
48%
Egy kisbaba bőrének nem tesz jót a napi fürdetés, két naponta is elég.
2020. dec. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
Igen, én mindennap fürdettem, az esti rituálé része volt.
2020. dec. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
41%
Ez a napi fürdetés ilyen magyar hülyeség, mint az, hogy már az újszülöttek fürdővizét is telenyomják mindenféle vegyszeres meg kőolajszármazékos fürdetővel meg samponnal...
2020. dec. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
52%
Kb 6 hós kora óta fürdetjük naponta. A legelején kb 3 naponta fürdött, utána 2 naponta. Minden kakilás után a csapnál mostuk a popóját.
2020. dec. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
68%

Nem, csak minden 2. nap egészen nyár elejéig, onnantól minden nap, mert akkor nagyon melegek voltak.

Egyrészt téli baba, másrészt pedig a védőnőnk sem igazán ajánlotta, hogy mindennap fürdessem. Pár hónapig csak sima vízzel. A haját viszont mostam koszmó samponnal, mert sűrű, hosszú hajjal született, és nagyon izzadós is. Majd kb 4-5 hónapos lehetett, amikor tettem bele egy kis Neogranormon fürdetőt.

2020. dec. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
51%

2 naponta van fürdés,de minden nap van csap alatt "alvázmosás". :)

Hajmosás kb.heti egyszer.

Mivel iszonyat száraz volt a bőre,így Babé atópiás tusfürdőtt tettem a vizébe,utána kentem is a testápolójával. 2 hét alatt rendberakta a bőrét,azóta nem is kenem semmivel,minimális tusi megy a vizébe. Természetesen ha "baleset" történik,akkor változik a program. Most 4 hónapos.

2020. dec. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%
Mi is minden nap fürdettük/fürdetjük, nálunk is a rituálé része. Már 9 hónapos, alig várja minden este a fürdést.
2020. dec. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi minden nap fürdetjük, születése óta. Gyógyszertári fürdetővel, pihe-puha a bőre tőle, nem szárad ki. Tudom, hogy nem ajánlják, mert kiszárad a bőre meg tudomisén, de én már a kezdetektől akartam egy minimális kis rendszert a napunkba, és az apját is minél jobban minél több mindenbe be akartam vonni, így amint hazahoztuk a kórházból, onnantól minden este apa feladata a fürdetés, ez az ő közös programjuk. Szereti is amúgy a vízben pancsolást, és minthogy a vírus miatt babaúszásra nem mehetünk, hát legalább így ismerkedjen a vízzel.

Amúgy a napunk egyetlen fix pontja, hogy este fürdetés, utána szopi és alvás. 4 hónapos. Szóval én örülök neki, hogy így alakult, nyilván ha száraz lenne a bőre vagy valami gyakorlati hátrányát látnám, akkor másképp alakítottam volna, de így nincs okunk nem minden nap fürdetni.

2020. dec. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Minden egyes nap fürdik. Most kezdi el élvezni a fürdést. Három hónapos.
2020. dec. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen minden nap fürdettem, bár nekem is az volt a tervem hogy csak minden második nap fogom, de olyan extrém hasfájós volt, hogy minden nap csak azalatt a 10 perces fürdés alatt volt nyugodt. Nagyon imádta az első perctől kezdve. Gondolom a melegvíz jót tett a pocakjának.
2020. dec. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!