Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden nap fürdetitek/fürdetté...

Minden nap fürdetitek/fürdettétek a babát 6 hós korig?

Figyelt kérdés
Szívesen fogadok érveket pro és kontra.
2020. dec. 9. 10:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

9-10

Irigyellek titeket. Nekünk 3 hónapig rémálom volt a fürdetés,végig ordította..

Most 4 hónapos,kezd rájönni,hogy mégsem olyan rossz dolog. :)

Főleg amikor leöltöztetem pucérra,azt élvezi nagyon.

2020. dec. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
47%
Kétnaponta, sima vízzel.
2020. dec. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Az esti rutin része volt. Valamint sokszor fosta nyakig magát.
2020. dec. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
75%
Mi Németországban élünk és úgymond az itteni szokások szerint nem fürdetjük minden nap, csak lemossuk vizes ronggyal. Hajmosás heti 1-2 natúr kozmetikummal, abból amennyi megy a vízbe az éri a bőrét, amúgy szappant nem használunk. 10 hónapos, egyelőre nekünk ez bevált. Szerintem nem kell amúgy sem egymást leszolni,mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja
2020. dec. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
64%
Kétnaponta fürdettem, az orvos is ezt javasolta
2020. dec. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
30%
Nekem heti 1, max 2x ajanlottak, mar irta mas is, hogy miert, nem tesz jot a borenek. Viszont minden kaki utan lemostam a popojat, es az arcat is igeny szerint.
2020. dec. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

20hós a fiam, eddig összesen 2nap maradt ki fürdésből.

Napi rutin miatt tesszük

2020. dec. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem. Első 2-3 hónapban volt olyan, hogy úgy bealudt a gyerek, hogy enni is éppenhogy félkómásan felkelt. Mondjuk heti 1x max. Ilyenkor maradt csak ki.

Igazából a fiam délelőtt, illetve kora délutánig volt aktívabb.

2020. dec. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
49%

Mindig, a napi rutin része.

Ha van hozzá kedvem vagy nem nagyon fáradt a kádba engedek és velem fürdik.

Egész nap csúsznak másznak a földön kisebbek milliószor lebukják magukat, a pelust hiába cseréled gyakran akkor is ott fekszik a saját pisijében/kakijában,kell az a napi fürdés. Már csak azért is, mert a mi közérzetünk is jobb, ha fürdés után fekszünk be az ágyba, neki is azt akartam és azt is akarom, hogy kényelmes legyen.

Másrészt a 6 hónap alatti babáknak még az anyaméh érzet a természetes, a kényelmes a meleg víz pedig ezt az érzést kelti (ahogy a pólya is, de ugyebár a magyar ember szeret okosabb lenni mindenkinél, és jobban tudja, hogy az ő gyerekének az se kell :D). Sokkal nyugodtabbak voltak az éjszakáink mint mikor 1-2 alkalommal kimaradt.(például betegség miatt vagy hamarabb elaludt játék közben)


De persze ez is csak saját tapasztalat, ha valakinek belefér, hogy nem fürdeti minden nap.. Van aki sétálni se sétál vele minden nap, pedig a friss levegő is kell a tüdejüknek. 🤷‍♂️

2020. dec. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk szerette a vizet, ettől függetlenül nem fürdettük minden nap.

5 hónapos koráig 2 naponta, utána már elég sokat mászott, mozgásban volt, elkezdtük a hozzátáplálást 1-2 hétre rá, szóval akkor kezdtük a napi fürdést.

Tiszta vízzel, semmi szappan/krém/hab/ akármi.

2020. dec. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!