Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hósotok épít, tehát tesz...

10 hósotok épít, tehát tesz kockákat egymásra, vagy egymás mellé, pakol vödörbe befelé, próbál kanállal enni?

Figyelt kérdés
Mert a védőnő ezeket keresi rajtunk és ma másodszor akarta vizsgálatra küldeni, szerintem egészséges, átlagosan fejlődő lányomat...
2010. aug. 12. 21:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
A védőnőt irányítsd a neurológiára!:)
2010. aug. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik gyerek ezt csinálja hamarabb,a másik azt.

A "marhaságos":D anyukától kérdezem,hogy miután elválasztotta a babát,mit adott neki inni?

2010. aug. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
100%

Szia, kedves kérdező!


Ne aggódj, semmi baja a babádnak, az én kislányom is most 10 hós, és mindent csak ki burogat, vagy szed a vödörből, dobozból, visszarakni még luxus:);) Az én védőnőm és házi orvosom is ilyen hogy is mondjam.... "extra" elvárásai vannak; minket például beutalt az orvos fejlődésneurólogiára, mert még nem mászott és nem ment 9 hónaposan.... Most lesz majd a hónap végén 11 hós és most kezd el 4 kézlábra állni, meg mászni....no komment... Na most ahogy a nagymamáink meg a bölcsek szokták mondani, minden baba tudja, hogy neki mit mikor kell csinálnia- persze azért nem árt odafigyelni!- és nem kell kórosan noszogatni őket, mert avval csak visszavetjük őket.:)

2010. aug. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

9,5 hós a fiam, de ahogy elnézem, két hét alatt nem fog még rájönni, hogy a tesó által épített tornyot nem szétrombolni kell, hanem ő is építhet belőle. Mekkora hülyeség!


Kanalat rágcsálja evés közben, de az sem kanalazás, csak játék.


Kipakolni nagyszerűen ki tud mindenből, és előfordult már, hogy egy-egy játék visszakerült a kosárba, de szerintem nem tudatos visszapakolás eredményeként, hanem úgy sikerült.


Viszont azt már párszor észrevettem, hogy próbál feltenni tárgyakat a kisasztalra, kandallópárkányra. Végülis ez már egy újabb lépcsőfok lehet.

2010. aug. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A 13hónaposom a duplót megpróbálja összerakni, de nem megy neki, és eldobja, építőkockája nincs, csak ilyen képkirakós(apja vette neki, majd leköti mert színes) azokat is csak összeüti, ha én építek neki valamit azt rombolja, és tetszik neki ha borul.

Van hogy visszapakol, de csak azért mert zörög, és kezdi újra, ki-be. Hangos jó játék.

Ugyan ő hamar elkezdett "kanalazni" 10hónapos volt, hadd ne részletezzem milyen maszatos volt, és az étel hány% jutott el a szájáig, szájába, pláne, hogy a kanál nyelével is próbált enni, magára rántotta a tányért... egy két étel(apró kockatészta, nokedli) megy egyedül mostanra, de ez még messze van a normális önálló evéstől.

Nálunk is kérdezte a védőnő, hogy érdeklődik e a kanál iránt, lehet hülyén fogalmazott nálatok, és ő is arra gondolt néha szeretne e ő kanalazni.

2010. aug. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

van egy iylen lista, ami szernint 10 hósan önálló evéssel ivással próbálkozni kell ,tornyot kell építeni stb. és ez alapján nézik a babákat, pszichomotoros fejlődés szempontjából. ez alapján nálunk a korai fejlesztőben egyes területeken 1, más területeken 2 hónapos eltérést állapítottak meg...a központban. aztán a terüketileg illetékes k.f.-ben azt mondták, inkább cska a finommotorika van kicsit elmaradva, de az is azért, mert mindig jobban érdekelte a kislányomat a nagymozgás...szöszölni nem szeretett még 8-9- hónaposan. jééé. de mivel a központ jóváhagyta hogy járjunk, ezért jártunk. kárára tuti nem vált a heti 2x45 perc játékos foglalkozás....kb. 12 hósan kezdett dobozba bepakolni, de az is lehet hogy 13. kanállal önállóan 16 hósan kezdett enni, addig nem is érdekelte. kockát egymásra 11 hósan rakott, 3 darabot. többet , 8-9et 18 hós kora körül. de amúgy rombolni jobban szereti amit én építek....jelenleg, hogy nemsoká 20 hónapos, nagyon ügyes mind a nagymozgásban mind a finommotorikában, kedvenc elfoglaltásga, hogy fogpiszkálókat pakol a kis lukon keresztül a dobozba. :)

mindamellett a nagy fagyöngyöt is felfűzi, ha kitartóan próbálkozik, de ehhez nincs még mindig türelme. mindamellett önállóan iszik pohárból, cseppmentesen...mindamellett összesöpör, ha látja hogy kosz van a földön...mindamellett feltörli a vizet, ha mégis kiömlött....mindamellett teljesen jól tudja amit ilyenkor tudnia kell! lista ide vagy oda, bár sztem, ha visszamegyünk kontrollra szeptemberben, biztos lesz olyan a listán, amit nem fognak kipipálni nekünk. :)

szóval sztem nincs semi baja a kislányodnak...ha aggódsz, (gondolom igen, mivel kiírtad a kérdést), vidd el a neurológiára, bajotok nem lesz, legfeljebb lekerül a napirendről a kérdés. :))

2010. aug. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az egyik gyerek ezt csinálja hamarabb,a másik azt.

A "marhaságos":D anyukától kérdezem,hogy miután elválasztotta a babát,mit adott neki inni?


Szia!

Szigoruan vizet adtam neki inni, es esetenkent rizstejet,es ö valasztotta el magat nem en öt, nekem meg lett volna tejem. utana meg egy honapig fejtem neki, hogy azt igya, de hogy öszinte legyek meguntam es ha egyszer mar magatol nem volt ra igenye ugy gondolom nem artottam vele.Egy evesen adtam neki tejet, mert laktoz erzekeny gyanus volt-orvos keresere probaltuk-de szerencsere semmi baja nem volt, igy utana lassan hozzaszoktattam es most is csak tejet-persze hazit- es vagy vizet iszik, se cukor se csoki se kakao.

Es 10 honaposan mar mindent evett, amit lehetett.Tehat nem csak anyatejen elt 10 honaposan, amit a vedönö is nagyon jol tudott, ezert nem ertettem, hogy egy jol evö gyereket mi a banatert kezdjek el tapszerezni kb 1 honapig, csak azert mert valakik szerint 1 eves koraig vagy kapjon anyatejet vagy tapszert. Nem hiszem hogy egy honap az ennyit jelent :S Ezert tartom ezt marhasagnak:D Ha fel eves vagy kisebb lett volna akkor persze, de igy:S

2010. aug. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!