Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig üvöltik végig az...

Meddig üvöltik végig az öltöztetést, pelenkázást?

Figyelt kérdés
2hetes mult a babám,és minden egyes alkalommal végig üvölti a pelenkázást és az öltöztetést..mint akit nyúznak...komolyan rettegek már mikor pelenkázásra kerül sor...meddig lesz ez így?És még egy kérdés,de már nem írom ki külön,hogy éjjel pelenkázzam vagy ne?Bekakil,persze nem sokat és nem mindig,mindig pelenkázom,minden etetés előtt(kb 3óránként eszik),csak nemtudom éjjel is pelenkázzam,vagy hagyjam úgy?Mert sokan mondták hogy akkor nem kell,villanyt se kapcsoljak...stb,mert felkel.Szerintetek?
2010. aug. 13. 08:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
pelenkázás közben már nem sír,de öltözés még mindig kínszenvedés.8 hónapos a kicsim.nyugi,jobb lesz majd.
2010. aug. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Amikor bekakilt éjjel én akkor is pelenkáztam. Nem kapcsoltam fel a lámpát, de volt egy kis éjjeli fény bedugva a konnektorba azt kapcsoltam fel, arra nem ébredt fel. Egyébként nekem könnyebb volt pici korában a pelenkázás mint most, mert akkor csak feküdt mint egy darab fa, könnyebb is volt mozgatni, emelgetni ja én egyáltalán nem sírdogált. Viszont 4-5 hónapos kora óta már nehezebb volt mert akkor már elmászkált, hasra vágta magát és nem hagyta, hogy öltöztessem, pelenkázzam. Most meg már néha kész katasztrófa, van hogy egy vödör víz leszakad rólam mire készen vagyunk. 13 hónapos és egy örökmozgó.

2010. aug. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kezdő anyukatárs!:)

1. Pelenkázáskor adj valamit a pici kezébe. Nem baj, ha nem tudja megfogni, de egy kicsit kjátsz neki vele, le fogja kötni őt, vagy dúdolj neki, beszélj hozzá.Valószínűleg pár hónapra el fog múlni ez a sírás, aztán újra előjön. Kitartás!

2. Ha bekakil tessék tisztába tenni. A kaki felcsípi a kis popóját, utána napokig kenegetheted a piros fenekét a csodakenőcsökkel.

Ilyen pici rögtön visszaalszik, -vagy ha nem, kis szopiztatás.


Sok sikert! És nyugi, én sem kaptam hozzá útmutatót, csak a tapasztalat....

2010. aug. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

10 hónapos a kisfiam, kezdetben mindig csak "nyekergett" pelenkázás közben, bezzeg most!!! Ficereg, tekereg össze-vissza, átfordul hasra, feltérdel, feláll, csupa kaki minden... ketten kellünk hozzá legtöbbször. Nyugi, el fog múlni ez az időszak is!


Az éjszakai pelenkázást én mindig sólámpa fényénél csináltam, és természetesen a kakis pelust mindig kicseréltem. Ha nem volt nagyon pisis, akkor hagytam rajta azt a pelust, de a kakiban soha nem hagytam poshadni!

2010. aug. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha kakis, akkor peluscsere! Ha nincs éjszakai fény, akkor esetleg a szobáján kívül kapcsolj lámpát, és résnyire nyisd ki az ajtót, de villanyt tényleg ne kapcsolj mellette. Én megtettem, tudom, hogy nem volt a legjobb húzásom... Ne aggódj, ez sem tart örökké. Néhány hét, és éjszaka nem fog kakilni. Az én fiam legalábbis már jó ideje nem kakil éjszaka. Azóta nem is rakom tisztába éjjel. 6 hónapos múlt, már nem sír pelenkázás közben, viszont izeg-mozog, úgyhogy mindig jön majd valami új szokás, ami miatt nem leányálom a peluscsere.

Az öltözködést viszont még mindig utálja! Én a fürdés időtől rettegek, mert fürdeni ugyan imád, de utána az öltözködés... Mostmár nem elég, hogy sír, akkor is izeg-mozog, mint akinek besózták a popóját!

Úgyhogy ezek a problémák el fognak múlni, és jönnek majd újabbak!

2010. aug. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm.Sose hagytam kakis pelusban,de így nem is fogom.Van éjjeli fény,sólámpa is,de nemnagyon látni azokkal,pláne ha kakis,nemlátom hol olyan még a feneke...de így szoktam,villanyt nem kapcsolok.A kezébe semmit nemlehet adni,mert üvölt,tekeri ki magát,fordulna át,feszíti magát..szóval kész kínszenvedés a pelenkázás...és sokszor szopi után is sír,nem alszik 2szopi között...cumit szoktam neki adni,de állandóan kiesik a szájából,és felhergeli magát,2mp-enként dugdosom neki vissza,de nincs 100kezem sajnos...:( Eddig legtöbbször 2en pelusoztuk,de mától megy dolgozni a páromígy egyedül kellesz mindent sajnos...mivel reggelig dolgozik(vendéglátós),úgyhogy előre félek,pláne a fürdetéstől..
2010. aug. 13. 08:58
 7/11 anonim ***** válasza:
Éjszaka mindenképpen cserélj pelust neki, valóban vagy éjszakai fénynél vagy kint kapcsolj villanyt. Az én picurom két hetes kora óta, nyugodtan elvan öltöztetés és pelenkacsere közben. Talán szerencsés vagyok, de mindig beszélek közben hozzá. Van, hogy éjszaka megébred a peluscsere közben, érdeklődve nézeget aztán szopi és hamar visszaalszik.
2010. aug. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez típusfüggő. A mi lányunk is ilyen sírós volt pelenkázáskor az elején, fürdetéskor ugyanez. Szerintem nem szeretett meztelenül lenni, védtelennek érezte magát. Kb. 2 hós koráig tartott. Ja, és sokat segített, hogy míg az elején mindig szopi előtt pelenkáztam (szakirodalom alapján), egy idő után kipróbáltam, milyen utána pelenkázni. Hát sokkal jobb, szóval valószínűleg az éhség is zavarta. Néha bukott, és túlcsordult a pelus, de akkor is megérte, hogy nem kellett szegényt megríkatni minden egyes alkalmommal.
2010. aug. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez elfog múlni,nekünk olyan másfél hónaposan múlt el,most már örül mikor megszabadul a pelustól(4 hónapos).

Éjszaka is csak akkor kell pelenkázni ha bekakilt,egyébként nem.

2010. aug. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
ez változó... én egy két éves gyerekre vigyázok (aupair vagyok) és szinte mindig üvölt, irtó hisztis... nem tudok vele mit kezdeni...
2012. okt. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!