Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyugodtak tudtok maradni...

Nyugodtak tudtok maradni mikor a babátok egyszerűen lehetetlenné teszi a pelenkázást, öltöztetést?

Figyelt kérdés

10 hónapos fiam folyamatosan forog, feszíti magát, kapálózik, stb. Semmi nem foglalja le. Teljesen ki tud akasztani amikor pelenkázásra v. öltözésre kerül a sor.

Ilyenkor sokszor felemelem a hangom, aztán meg lelkiismeret furdalásom van :-(


2010. ápr. 27. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok. Ez ért neveltem úgy már kiskorától, hogy nem lefoglalom valamivel (nem értek egyet ezzel a taktikával evésnél sem, itt sem) hanem arra szoktatam, hogy rám figyeljen és azt csinálja amit mondok. Már igen kicsit tudta, mikor kell kinyújtani a lábát és mikor felhúzni, és mikor mit csinálok (mert midig ugyanúgy csinálom, és ez vonatkozok a fürdésre, öltözésre is. )

Persze néha incselkedik, ilyenkor a legjobb incselkedéssel elütni a dolgot, de sokszor nekem is felmegy a pumpa. Ilyenkor volt, hogy oda is csaptam, volt, hogy használt, volt hogy nem... de most már tudja (22 hós), hogy ha nem fogad szót, odacsapok, és lenyugszik..

2010. ápr. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én az vagyok.9 hónapos a lányom,folyton hasra fordul,de megtanultam így pelenkázni és öltöztetni is.Engem már nem zavar.De az apját a sírba teszi vele.:)
2010. ápr. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
akkor húzom fel magam mikor szopi közben kirúgja magát az ölemből :(éhes, de annyira érdekli minden, hogy nem bír 5 percig nyugton feküdni. már nem egyszer rászóltam, hogy fejezze már be, nem nem hallgatott rám :)
2010. ápr. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

az enyém is ilyen, kész tortúta az egész, én mindig arra kérem, hogy addig maradjon háton, amíg a pelust kicserélem, minden mást megtanultam úgy ráadni, hogy hason van, hason nyugton marad, de háton nem bír lenni.

ha nagyon nem bír magával, néha rászólok, hogy NEM, erőteljesen, de attól megijed, és pittyül, ezért nem szeretek még rászólni sem, mert sajnálom nagyon

2010. ápr. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ÉN ezért váltottam bugyipelenkára, mert állva át tudom pelenkázni, de ha kaka van, akkor mindent be kell nálunk vetni mert kakis fenékkel elmászik forog fetreng na attól kész vagyok:S Én általában akkor kedvenc meséjét vagy reklámot kapcsolok neki, arra lenyugszik.
2010. ápr. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi lesz veletek, ha már mennek. 18 hós fiaim azzal szorakoztak ma, hogy mihelyt lennt volt a pelus elfutottak és az egyik szépen mutatta "anya nézd így kell nagyfiusan pisilni" és a padlóra pisilt. mérges arcot vágtam erre jött a másik is lefeküdt elém és mutatta, hogy az ő pelusát is cseréljem ki. A Pisis meg kepott egy ruhapelus és örömmel feltörölte a kisdolgát. De persze hiába van két bili, arra csak ruhástól vagyunk hajlandóak ülni.

Persze ha fáradt vagyok én se veszem jól az ilyen akcióikat, de olyan aranyosak amikor direkte bosszantani akarnak és olyankor elég, ha csibészesen rám néznek és én is nevetek velük. Ha viszont nyűgiből csinálják akkor nehéz és megkapják anya telefonját.

2010. ápr. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én hiába szólók rá, teljesen hatástalan. Ahhoz még szerintem kicsi, hogy "vezényszóra" azt csinálja amit mondok. Az én fiam feláll a pelenkázón és a falon lévő mintákat kapirgálja, meg rugózik a lábával.

Öltözködésnél meg szó szerint hisztizik. Rugdalózik, kapálózik, hátra feszíti a fejét, stb.

A babakocsiba nem lehet beültetni, mert hátrahajlítja a lábát, és esze ágába sincs ülni, csakis állni.

Próbálok türelmes lenni, de néha kiakaszt.

Lehet, hogy MAGNE B6-ot kellene szednem ??? :-D


Köszi mindenkinek!

2010. ápr. 28. 06:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok.

Ha félsz, hogy megüti magát vagy leesik a pelenkazóról adok 1 jó tanácsot: 2-3 plédet tegyél a szőnyegre ( ha van 1 matracod az még jobb) és lent pelenkázd, de vigyáz ha mászik el fog mászni. Ilyenkor én játékosan elkapom lebírkozom és közben gyorsan pelenkázom( csak gyakorlat kérdése az egész)

2010. máj. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!