Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél éves kislányom még mindig...

Fél éves kislányom még mindig csak szopizik, mit tudnék tenni hogy át tudjam szoktatni a hozzátáplálásra is?

Figyelt kérdés

Valamint szeretném kérdezni hogy mit tudnék tenni hogy este aludjon , meg kevesebbeket cicizzen? Napközben ha olyan hangulata van szinte egész nap képes azon lógni, de egyébként 2 óránként szopizik és hosszabb időkre, sokszor van hogy amikor tej megy neki akkor sír meg kiköpi, meg általában az az oldal kell neki amiben kevesebb van, szóval nyugtatásból is teszi ezt. Este pedig hát alig alszunk, fél óránként-1 óránként cicizik kb 2 percet és alszik aztán cici és utána alszik, (mondjuk napközben sem alszik csak max fél órát), de este nagyon durva... Én nem tudom mi lehet vele. Attól félek hogy kevés neki az anyatejben a tápanyag, mert hízik de már ilyen 80 g-okat ,100 g-okat kicsit több mint egy héten...mondjuk nyúlni nyúlik, meg azért még husi de félek hogy ez a baj...enni pedig mást nem igazán akar, cumit egyáltalán nem fogadja el, csak harapdálja és kiköpi, cumisüvegből pedig csak vizet iszik , minden mástól sír...a foga még nem hiszem hogy lehet mert akkor szerintem cicin is sírna

Van valakinek hasonló élménye, vagy volt és ha volt hogyan tudott segíteni a helyzeten? >< Én nem tudom hogy szoktassam rá hogy már mást is kell enni, és eddig még senki nem tudott rá jót mondani



2020. dec. 26. 08:50
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

6 hónaposan még csak el kell KEZDENI a KÓSTOLTATÀST. Almalé, stb. Minden 3. Nap egy új ízt. Mennyiséget még jó ideig nem fog enni.

Az állandó szopizásról meg neked kell leszoktatni, elég baj, hogy fél éves koráig nem találtál más módot a megnyugtatására. Ilyen esetben ne is aludjatok együtt, nekem is azért kelt mindig szopizni pár kortyot, mert mellettem volt... Amikor áttettem a saját ágyába a saját szobájába, sokkal jobban aludt.

Nem szabad tukmálni a kaját, legyen pozitív mindig, ha egy nyeletet is evett, jól dícsérd meg. Egyél előtte sokat, ha nagyobb lesz akkor meg engedd neki, hogy fogdossa a kaját, a darabokat a szájába vegye stb.

2020. dec. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak azért kel éjjel, hogy szívjon kettőt, akkor érdemes ilyenkor inkább csak ringatni, és akkor leszokik talán.
2020. dec. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a válaszokat, igen lehet most ajnároztok de szerintetek nem próbáltam ringatni vagy énekelni neki? Eleinte úgy el tudtam altatni viszont már nem , csak cicin alszik el, és senki másnál nem is alszik el, csak nálam.

A kaja mennyiségét is azért írtam mert mindneki, még a védőnő is azt mondja nekem hogy mennyit kell már ennie :o meg tényleg mindenki mondja hogy már mennyit meg kell ennie, eszegetni eszegeti és meg is szoktam dicsérni de hát ha egy idő után már sír meg öklendezik és hiába itatom vízzel én utána már szoktam neki hagyni hogy akkor nincsen csak tejcsi >< és mikor másnál is van , egy ideig elvan de utána vagy át kell vennem vagy csak ott kell lennem vele, tudom igen akkor ez biztos az hogy elkapattam tényleg? Mert mindig felvettem ha már sírt egyedül és mindig öleltem ölben tartottam >< de annyira szeretem, olyan jó megnyugtatni és nagyon rossz mikor sír

2020. dec. 26. 09:51
 4/10 A kérdező kommentje:
És hát én is a kiságyáb teszem le, de tudod amikor ezt eljátszom egy éjszaka 5-ször , aztán már nincsen energiám áttenni, nem tudok fent maradni egyszerűen én is van hogy kidőlök. Kiságyban napközben szokott csak jobban aludni
2020. dec. 26. 09:58
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező, nyugi. Szuuuszááá. Az írásod is nagyon kapkodó, kicsit lazulj el.

Megértem, hogy fárasztó éjszaka ennyiszer ébredni, én is kivagyok, amikor minden órában felébred a lányom. Viszont tudd, hogy ez teljesen normális és egészséges viselkedés egy ilyen pici babától, NEM kapattad el, ő csak ilyen habitusú. Szüksége van rád, csakis rád, és ezt te ösztönösen jól érzed és megfelelsz ennek a szükségletének. Akármilyen fárasztó is most, hidd el, ez később meghálálja magát (pár év múlva kevésbé lesz dacos, hisztis, kamaszként is könnyebb lesz vele, ilyenekre gondolok).


A hozzátáplálással kapcsolatban nem vagy lemaradva semmiről, 1 éves korig teljesen normális, ha nem eszik mennyiségeket és főképp szopizik (a védőnők néha nagyon elavult dolgokat mondanak, nekem már 4 évesen kezdte volna mondogatni, hogy lassan ideje lenne hozzátáplálni, miközben amúgy a gyarapodása teljesen rendben volt- ez nálad is így van a leírás alapján egyébként).

A hozzátáplálást szerintem úgy érdemes elkezdeni egyébként, hogy szopizás után 20-30 perccel, amikor nyugodt, élénk, érdeklődő, akkor adsz neki kóstolót. Ha egy falat lemegy, már jó. Esetleg hogy meghozd a kedvét új dolgokhoz, anyatejjel is elkeverheted a főzeléket pl, és akkor az ismerős íz talán kicsit nyitottabbá teszi. Illetve örülsz neki, amikor evett, és szerintem érdemes hagyni, hogy ő maga fedezze fel a kaját- nem tuszkolod le a torkán kanállal, hanem a keze ügyébe teszed, és hagyod, hadd maszatolja össze magát bokáig, meg a falat és a padlót és a mindent. Ha kontrollt érez az étkezése felett, lehet, hogy könnyebben megbarátkozik a dologgal. Hidd el, egyszer leszokik a ciciről, úgy még senki sem ment egyetemre, hogy indulás előtt még szopizott egyet :)

2020. dec. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, tényleg mindenkinek és bocsánat >< hát nyugodt vagyok úgy ahogy csak félek mert jót szeretnék neki meg jó anyuka akarok lenni >< felülni már felül szóval ebben a fejlődésében szerencsére nem korlátozom , de még csak 7,5 kg és 71,5 cm és mindenki azt mondja hogy nem jó amit csinálok >< nekem nagyon jó hogy szüksége van rám, a mosolya minden kárpótol már most és tudom hogy később majd mégjobban fog, de attól félek hogy neki nem jó, nem piheni ki magát, nem érzi jól magát nem eszik eleget >< de így hogy írtátok ez azért nem így megy , köszönöm, ez megnyugtató akkor és hagyom akkor így a dolgokat ahogy eddig mentek ^^ nyilván én sem szoktam azért tuszkolni meg hagyom neki hagyj nyúlkáljon mert azért ezzel azt hittem fejlődik is , hogy később majd könnyebben megtanul magától enni.

És igen mindennek örülök amit csinál, mindig meg is dicsérem, csak félek hogy nem vagyok alkalmas vagy valami én szeretném ha velem nőne fel és szeretnék neki testvéreket is csak jól akarom csinálni >< én sajnos amint tehettem már elköltöztem otthonról , az apját meg örökbe adták, és nem akarom hogy elvegyék tőlem vagy majd később ne legyen jó neki velünk >< nekem azt mondták előtte hogy soha nem is lehet gyerekem és olyan egy ajándéknak érzem >< és tényleg azt sem akarom hogy később esetleg ne tudjon majd önállósodásodni és mindenki mondja hogy ebben az időszakában alapozom ezt meg neki, meg hogy meg kell szoktatnom hogy este aludni kell, meg nappal is egyet :(

Bocsánat hogy így kifakadtam >< és tényleg köszönöm mégegyszer, jó olvasni azért hogy ettől még rendben lehet minden

2020. dec. 26. 10:26
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Amíg jó húsban van, addig semmi baj nincs. Az én fiam olyan 13 hósan kezdett mennyiséget enni NÉHA. Pedig kb 9 hósan már csak 5ször cicizett nap közben. Az egy éves státuszon mondta az orvos, hogy kicsit husi már. Na azóta csak alváshoz cicizik. Nem is igényli máskor, mindent meg tudunk oldani mással. 15 hós és még mindig van olyan nap, hogy szinte alig eszik. Ugyan úgy nem kap utána cicit és mégis nagyon jó húsban van.

Vannak ilyen gyerekek akik nem esznek annyit mint "kéne". Tudja ő mi kell neki.

2020. dec. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm szépen >< hát husinak húsi még de engem az zavar hogy már azért nincs olyan "tokája" mint 3-4 hónaposan volt :/ de a születési súlyát megduplázta csak eleinte hízott 1 hónapban 1-1,5 kg-ot most meg már annyit nem hízik :/ később akkor gondolom csak raszokik a táplálóbb ennivalókra
2020. dec. 26. 16:01
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

#8 mégis mire számítasz, mennyit hízzon, amikor már- mint mondod- aktívan mozog és felül és halad a mozgásfejlődése? Amíg 3-4 hónaposan még kb csak fekszik és nézi a plafont, addig persze, hogy sokat hízik, de a mozgás, akármennyire is egyszerűnek tűnik a te szemedben, mégis csak kalóriát éget, nem is keveset.

Amúgy az anyatej a legtáplálóbb ennivaló számára jelenleg. Szerinted egy brokkolipürében vagy sima almalében komolyan több kalória és tápanyag van, mint egy komplex, zsíros, fehérjedús lében, amit a te tested tökéletesen a gyerek igényeinek megfelelően állít elő? Ne viccelj már. Idővel minden gyerek elkezd szilárdat enni, és jó is, hogy most elkezdted a kóstoltatást, de ne parázd túl. Kóstolgassatok, ízlelgessetek, próbálkozzatok, idővel menni fog ez. Fél évesen még nem elvárás, hogy mindent IS egyen.


Amúgy olvasgass a neten a témában, van egy csomó értelmes honlap, ahol leírják, hogy hogyan érdemes hozzáállni a kérdéshez:

[link]

2020. dec. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ahm annyira nagyon köszönöm, a linket is és a nyugtást is! Igen én is gondoltam, de mondom mindenki úgy mondja köztük védőnő is >< mondjuk Apaja alapból olyan hogy nem is hízik, gondolom lehet örökölte is, csak nekem azt mondták ez nem szokott még előjönni kisbabáknál, mivel mindenki úgy mondogat dolgokat nagyon nem is olvasgattam így konkrétan ennek utána , bocsánat ><
2020. dec. 26. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!