Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Paranoiás lennék?

Paranoiás lennék?

Figyelt kérdés

A férjem és a családja erőszeretettél hív hipohondernek (van benne egyébként valami). Jelenleg azért, mert a koronavírus járvány kellős közepén karácso y alkalmával összegyűlt a család (a férjem részéről mindenki maszk nélkül) és a 4 hónapos kislányomat csak úgy engedtem megfogni nekik, hogyha maszkot vesznek fel (ennyi, még csak a kézfertőtlenítést sem említettem, amúgy is örüljenek, hogy láthatták élőben a lányom...). Van egy sogórnőm, akinek van egy 5 hónapos kisfia, de ők egyáltalán nem viselnek maszkot, ha ismerösökkel találkoznak és a férjem állandóan vele példálózik...


A másik, hogy nem volt koraszülött a lányom, de mégis vettem neki egy kiságyi és egy pelusra tehető légzésfigyelőt is, plusz mindig nézegetem a babakocsiban, hogy vesz-e levegőt. A férjem szerint ez már beteg.


Tényleg túlzásba viszem az aggódást?



2020. dec. 27. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel egy helyiségben senkin nincs maszk, majdnem mindegy, hogy arra a 2 percre vesz-e fel, amíg közelebb megy a gyerekedhez. Hogy félsz, érthető, csak épp amiket csináltatsz, annak nem sok értelme van, mert a lényegen nem változtat. Aki ott volt aznap és jelen volt, az elkaphatta, maszk ide vagy oda. Tapperoltatok mindent, órákon át.
2020. dec. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én túlzásnak érzem, és szerencsére a feleségemmel ezekben kb. egy hullámhosszon voltunk.

De annyira nem irreálisak az elvárásaid. Én biztos vita nélkül fölvettem volna a maszkot, ha rokon kisbaba kézbe fogásához ezt kéri az anyuka.

Talán egyedül azt érzem betegesnek, hogy a babakocsiban is azt lesed, lélegzik-e. Erről tényleg le kéne szoknod.

2020. dec. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nem túlzás, de a maszkot nem így kell használni, rajtam egész délután fent volt amikor átmentem a nagyszülőkhöz, egyszer sem vettem le. A levegőbe simán belement a vírus, mikor beszélgettetek, ha te elkaptad, a baba is elkapja (mondjuk neki sok baja nem lesz tőle), feleslegesen vetetted fel velük a maszkot.

Légzésfigyelö szerintem fontos, az anyák pedig aggódnak a kisbabájukért, normális dolog.

2020. dec. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy sokat nem ér így a maszk sajnos, de a párom családja nem hajlandó felvenni... anyósom pl véletlenül megpuszilta a másik unokáját is, én pont ezért akartam, hogy maszkban fogják meg.

A légzéskimaradástól azért félek, mert tesóm pl mindig elfelejtett levegőt venni és ezt pont a babakocdiban vették észre rajta, kórházban is voltak vele.

2020. dec. 27. 18:47
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Hát nézd, az én 4 hónaposomat nem fogdoshatja senki..csak az apja meg én. Jól is nézne ki, ha összegyűlne a család Covid idején és végigmenne mimdenki kezén. Távolságtartás a kisbabákra is érvényes.

Légzésfigyelő nem beteges, legtöbb embernek van. Én kb 2 hónapos koráig paráztam, hogy lélegzik e a babakocsiban. Már leszoktam erről.

2020. dec. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
29%

Ebben semmi sem túlzás, sőt ez kB semmi.

Szerintem azt a babát egyáltalán nem kéne fogdosni covid ide vagy oda. Tél van, takony korszak, nem kell puszilgatni és megfogni csak neked és az apjának

2020. dec. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
29%

Én idén a családi összejövetelt is lefújtam eleve. Igaz még csak 6 hetes. Van is belőle sértődés, de nem érdekel. Aki azt nem érti meg a jelenlegi helyzetben, hogy ne jöjjön családostól látogatni, azt sajnálom.

Amúgy nem vagyok paramami,legzesfigyelot sem hasznalok pl, de a covid nem tudhatjuk kire milyen hatással van,ha elkapja.

2020. dec. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!