Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok az Ájlín névről?...

Mit gondoltok az Ájlín névről? (Eileen)

Figyelt kérdés
Az Eileen névre gondoltunk kislányunknak, de Magyarországon csak akkor anyakönyvezik, ha kiejtés szerint írjuk le, ami Ájlín.

2020. dec. 27. 23:07
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Akkor legyen a a vége, mert lánynév: Ájlina.
2021. jan. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
#21-nek: De szerintem az picit olyan, mintha meg akarná állítani; hogy pl "Állj, Lina!!"; a Katalin is van, hogy simán Katalin, és mégis mindenki érti, hogy leány, vagy pl létezik olyan név is, hogy Zsaklin; vagy pl, na jó, most a Merilin/ Marilyn jutott eszembe , ez külföldön pont fiú-és lánynév is egyszerre. :) Vagy pl szerintem mondjuk egy olyan név is nőies, hogy pl Adelin; nemtom, mennyire jó példákat írtam, de remélem, jók; de szóval szerintem a Katalin az mindenképpen megállja a helyét. :):)
2021. jan. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

21es, csomo olyan női nev van, ami nem a-ra vegzodik. 3 kislanyom van, Zoé, Adél, Odett. Ez egyebkent veletlen, hogy igy jott ki. Szerintem igy is lehet tudni, hogy ezek női nevek.

Én meg egyebkent Evelin vagyok.

Nekem nagyon tetszik pl az Adelin is stb.

Az Ájlín szerintem így nem szép viszont. Ailin vagy Ájlin szebb iggy leirva nekem.

2021. jan. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

#23-asnak; 18-as,19-es, 22-es vagyok;


Az Adél meg a Zoé szerintem pl pont rossz példák. :S Én régen , amíg csak a naptárban láttam az Adél nevet; azt hittem, hogy fiú; a Zoé is nekem fiúnak/fiúsnak tűnt; és amikor megtudtam , hogy lánynév; akkor meg becenévszerűnek tűnt. Mint pl a Villővel is úgy voltam. Gondoltam, milyen szép, elegáns, férfias név. De női névnek ez nekem idegen, mondjuk most így. És tehát amikor meg megtudtam, hogy lány, akkor meg az jött, hogy ez kislányos.


De akkor mondjunk inkább másik példákat szerintem; pl az Odett, Anett mind a ketten nagyon gyönyörű, nagyon színtiszta nőies nevek; de akkor még pl írjuuunkk....


Hm....

Gyöngyi mondjuk?:), Miriam, Judit, most idecsempészem a Henriett-et is. :):):) , akkooor, Jázmin, Beatrix, Emese,

Oké, szerintem ennyi elég lesz; de szóval nem feltétlen lett volna még szükség több példára; de szóval szerintem így is jó. :):) :):)

2021. jan. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
*bocsi, mégegy, ha már nem a-ra végződö nevek sorolása zajlik , akkor pl Anikó, Inez :) (Tudom, hogy azt írtam, nemfeltétlen kell több példa, de tehát bocsi.:) )
2021. jan. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Hát jó, de pl. a Katalin a régi -katolikus- anyakönyvekben Kat(h)arina változatban van, esetlen még C-vel, ugyanúgy mint a Karolin is Carolinaként.


Van még az Ildikó is nem a végűnek, az ősmagyar nevekhez pedig a Szellő, Enikő.

2021. jan. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
18-as,19-es, 22-es, 24-es, 25-ös vagyok újra; de pl akkor úgy, hogy Ájrina; akkor az már úgy nem lenne rossz; de az Áj-Linát; majdnem külön lehet így bontani az "állj" szóra, meg egy valódi, külön, önállóan létező névre. :) A rina picit hasonlít a rinya-szóra , de szerintem ebben az esetben ez egyáltalán nem feltűnő. Amúgy még pl az Irina név tetszik; csakhogy már ezt is megemlítsem. Ismerek pl egy Íriszt; őt az angoltanár Ájrisz-nak hívta. :) De szóval tehát szerintem 100 szónak is 1 a vége; hogy szerintem tehát szóval jobb az Ájlin 'a' nélkül a végén. :):) De szóval tehát meg mindenki az elnevezéseket csinálja saját, legjobb belátása szerint. :) Tehát még pl akár, hogyha nagyon akarom, akkor még egy "Ájlina" név is belefér; de akkor pl valami nem feltűnő, pl Linus becézéssel; és akkor úgy már talán-talán lehet jó; de én hogyha pl gyerek lennék, és választhatnék -tegyük fel, hogy igen - akkor én Ájlin lennék sokkal inkább, mint Ájlina. :):) Attól meg irtóznék, hogy belerakjunk még egy 'k' betűt akár, hogy "Ájlinka". Az brutális lenne. Ez meg már így túl kislányos, túl becenévszerű; az Ájlin becézésének jó név, de hivatalos névnek nem. :S:S
2021. jan. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

20!

A Miron férfinév, a Mira párja, úgy 20 éve adható, totál nem újkeletű név

2021. jan. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
53%
A gyógyszertárban lehetett a Mira vizet kapni, és nagyon rossz íze volt, gyomorbántalmakra, epebajokra.
2021. jan. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

És? A Mira a görög miraculum, vagyis csoda szóból ered. Érről kapta a nevét a víz.

Amúgy van Szilvia törlőkendő, Tomi mosópor, Tibi csoki, stb

2021. jan. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!