Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabához beszélni idegen...

Kisbabához beszélni idegen nyelven?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még nem vagyok abban a korban, illetve a gyerekvállalás küszöbén sem, pusztán elméleti a kérdés. Volt már tapasztalatatok ilyen gyermeknevelési módszerrel? Sokat gondolkodom rajta, vajon jelenthet-e előnyt egy csecsemő/kisgyerek számára, ha mondjuk az anyja angolul, az apja pedig magyarul beszél hozzá a kezdetektől. Hogy vajon erősíti-e azt, hogy később könnyebben tanuljon nyelveket esetleg.


2020. dec. 31. 10:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A férjem nem magyar, emiatt 3 nyelvű a gyerekünk. 2 éves és angolul folyékonyan beszél, a másik 2 nyelven pedig mindent megért. Nála határozottan jól jött ki a több nyelv de biztos, hogy van olyan gyerek akinek ez nagyon megterhelő és ha a szülő nem beszéli tényleg nagyon jól a nyelvet akkor több kárt okozhat mint hasznot azzal, hogy rögzíti a gyerekben a rossz mintát.
2020. dec. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor, ha az az illető anyanyelve.
2020. dec. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
Én is reptéren hallottam gyereket 3 nyelvet beszélni, az angolt-lengyel-magyart felváltva használta anyukájával, szerintem ez nagyon jó a gyereknek, mert növeli az intelligenciáját és feltehetőleg így jobban boldogul az életben is.
2020. dec. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor ajánlják, ha a család alapból többnyelvű. Amúgy csak összezavarja a gyereket.
2020. dec. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én pontosan így nőttem fel, mert az egyik szülőm magyar, a másik pedig angol anyanyelvű. Ha nálatok is ez a helyzet, akkor oké, de ha nem anyanyelvként beszélsz idegen nyelven a gyerekkel, azt nem ajánlom, mert simán lehet, hogy rosszul rögzül benne valamilyen nyelvtani dolog, és mivel azt fogja természetesnek érezni, amit kicsiként hallott, nagyon nehezen fogja tudni később megtanulni a helyes formát. Másrészt pedig nem ettől függ, mennyire lesz okos a gyerek, még csak a nyelvérzéke se lesz feltétlenül jobb, csak annyi, hogy egy helyett két anyanyelve lesz. Ez nyilván jelent valamennyi előnyt, de ennél sokkal több tényezőtől függ, hogy a gyereked mennyire lesz nyitott és értelmes, és szerintem ezek sokkal fontosabb dolgok, mint hogy több nyelven beszéljen anyanyelvi szinten.
2020. dec. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi Németországban élünk. A lányom itthon magyarul beszél, az oviban németül.
2020. dec. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kommenteket!

Úgy sem lenne érdemes, ha nyelv szakot (angol tanári) végzek az egyetemen esetleg?

2020. dec. 31. 11:37
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
7! Akkor sem. Ez kizárólag akkor ajánlott ha egyik szülő más nyelvű. Végezhetsz te angol szakot, akkor sem lesz az anyanyelved az angol.
2020. dec. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, szerintem felesleges. Ha nem anyanyelv, szerintem majd megtanulja később. Én például csak 9.es koromban kezdtem angolul tanulni, aztán elkezdtem mindent angolul nézni, éltem is Angliában pár évig, mostanra tudok teljesen folyékonyan beszélni, és nem is kell erőlködnöm, hogy fejben váltsak a két nyelv között. De akkor se jutna eszembe, hogy a gyerekemhez angolul beszéljek, majd ráér arra, hogy később megtanulja. Eleve neki nem a profi nyelvtudás a legfontosabb, amit gyerekként meg kell tanulnia, hanem más készségek.
2020. dec. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%
Ha annyira szeretnéd, hogy már kisgyerekkorában nyelvet tanuljon, akkor nézess vele idegen nyelven rajzfilmeket! Azokból sok minden rá tud ragadni egy gyerekre. Esetleg egész kicsi korától fogva foglalkoztass idegen nyelvű au pairt, aki a saját anyanyelvén beszél vele!
2020. dec. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!