Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell be szólni nekem...

Miért kell be szólni nekem mindig mindenkinek meg a saját szüleimnek is?

Figyelt kérdés

Pár hónapja szültem 19 éves vagyok. 3 éve együtt vagyunk a barátommal nagyon szeretjük egymast. Nem akartunk meg babát de ha össze jött most mit csináljak? Ők azt mondták adjam örökbe és menjek dolgozni 🤦🏻‍♀️

Ő az enyém sosem adnám senkinek semmiért.

Barátom dolgozik együtt élünk jól elvagyunk nem értem miért kell bele szólni mindenbe mindenkinek. Ha találkozok az utcán 1 ismerőssel csak azt hallom hogy minek ilyen fiatalon gyerek. Már arra is gondoltam hogy el kéne költözni innen messzebb.

Miert nem örül neki senki??


2021. jan. 9. 23:38
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Érettségim már megvan. Ezzel a szakmával fogok tudni dolgozni.

Barátom dolgozik 3 éve és az ő lakásában vagyunk. Szüleim nem pénzelnek, van sajat pénzünk.

2021. jan. 10. 08:45
 12/21 anonim ***** válasza:
32%

"Talán azért mondják, mert végzettség és munkatapasztalat nélkül szültél és felelősségteljes ember ilyet nem csinál."


Hahaha... És hány felelőtlen dolgot csinálnak a "felelősségteljes" emberek?

Nem akarta, de az élet választás elé állította. Ők úgy döntöttek, hogy megtartják.

Akkor lenne felelőtlen, ha tervezték volna. 2 rossz közül választottak. Ennyi.


Kérdező, én 27 évesen szültem, mégis sokan úgy gondolják, hogy joguk van beszólni.

Aki túlzásba esik, szólj vissza. Mindenkin lehet fogást találni.

2021. jan. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
91%

Az érettségi nem szakma, de mindegy.

Nyilván a ti életetek, ha nektek így jó, és nem más tart el titeket akkor kit érdekel ki mit mond. Mást meg azért szólnak meg mert nem huszonévesen szül.

2021. jan. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
95%

"Érettségim már megvan. Ezzel a szakmával fogok tudni dolgozni."

Milyen szakmával?


A szüleid nem attól félnek, hogy most a barátod tart el és majd ha véletlenül "megunja", akkor nekik kell +2 embert eltartani? (Nem azt mondom, hogy meg fogja unni a barátod, hanem hogy a szüleid nem ettől félnek-e.) Baba előtt milyen terved volt a jövőre? Fősuli? OKJ? Munka?

2021. jan. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
8%
Babával is lehet majd fősulit vegezni, ha épp arra van igény.
2021. jan. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy szakmákkal is jól meg lehet élni.
2021. jan. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
84%
Jól meg lehetne élni, ha lenne neki.. :)
2021. jan. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

A szüleid azért szekálnak, mert azt akarják, hogy az ő álmaikat valósítsd meg, ha már nekik nem sikerült. Elképzelték, hogy majd orvos vagy ügyvéd leszel, jó sokat szórakozol, körbeutazod a világot helyettük fiatal éveidben, hogy majd egy rakás összegyűjtött tapasztalattal, diplomákkal, vezetői székből menj szülni egy veled egykorú többdiplomás férfi feleségeként.


Az ilyen szülők borzasztóak. Nem az ő életüket éled, hanem a tiédet, úgy, ahogy neked tetszik. Ha téged ez a helyzet boldoggá tesz, akkor élj így, és hívd fel a figyelmüket arra, hogy a saját életüket alakítsák úgy, ahogy nekik tetszik, a tiédnél meg csak örüljenek a te boldogságodnak.

2021. jan. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
85%
Rettenetes szülők, amiért nem akarták, hogy a gyerekük tinédzser anya legyen, nulla végzettséggel, nulla munkatapasztalattal, nulla megtakarítással (szarkazmus, a gyengébbek kedvéért!).. add még a kérdező alá a lovat, kedves 18-as...
2021. jan. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
10%

Ugyanmár, mert ha 30as műkörmös lenne 5év házassággal és minimális megtakarítással, az rendben lenne? Az aztán sokkal jobb mi? Nem mindenki akar ám vezető beosztásért rettenet sokat melózni, utazni a világban, hogy megnézze a másik ország épületeit és más nyelven beszélő embereket..


Amit leírtam, az az igazság, elképzeltek egy szerintük jó életet a gyereküknek, és ha nem azt választja, nem úgy él, akkor szekálják és azt hiszik hülye, tökmindegy, mit ért vagy mit nem ért el.


19 éves, van párkapcsolata, kettejüknek van pénze, a gyereke apját érdekli a gyerek, gondolom örül is neki, boldogok együtt, ez is egy szuper élet, amit sokan irigyelnék, mondjuk a bántalmazott vagy megcsalt középvezető házas anya a saját hiteles házában, aki nem akar válni, mert nem tudná egyedül fizetni a hitelt és nevelni a 3 gyereket, de persze lehet villogni a szép házzal, a házassággal, kívülről jól mutat, de kevesek élete


Az ő élete talán még jobb is! Én szívesen lennék mondjuk a kérdező helyzetében és a gyerekemet mindenképp támogatnám, ha ilyen életben érezné jól magát. Félteném nyilván, mert lehet esni, de a szülő arra van, hogyha esik, akkor tompítson. Ha hiteles házából 40esként költözne hozzám a gyerekkel, nem örülnék jobban, mintha 19 évesen gyerekkel.


Bármi lehet, bízzunk a gyerekünkben, hogy saját döntéseit a saját életét élhesse. Szerintem jó fiatalon szülni, nem feltétlen ennyire, de ha már így alakult, nem olyan rossz az se, lehetne sokkal rosszabb. Van kapcsolata, van megélhetésük, nem gazdag és nem sikeres a munkában, na és? Csak 19 éves, meg amúgy is, ki vagyok, hogy megmondjam mi okozzon neki örömöt? 10 éves gyerekkel 30sem lesz, még akkor is előtte áll az élet:)

2021. jan. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!