Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell be szólni nekem...

Miért kell be szólni nekem mindig mindenkinek meg a saját szüleimnek is?

Figyelt kérdés

Pár hónapja szültem 19 éves vagyok. 3 éve együtt vagyunk a barátommal nagyon szeretjük egymast. Nem akartunk meg babát de ha össze jött most mit csináljak? Ők azt mondták adjam örökbe és menjek dolgozni 🤦🏻‍♀️

Ő az enyém sosem adnám senkinek semmiért.

Barátom dolgozik együtt élünk jól elvagyunk nem értem miért kell bele szólni mindenbe mindenkinek. Ha találkozok az utcán 1 ismerőssel csak azt hallom hogy minek ilyen fiatalon gyerek. Már arra is gondoltam hogy el kéne költözni innen messzebb.

Miert nem örül neki senki??


2021. jan. 9. 23:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%

Mert rosszindulatuak. Van egy barátnőm ő is 19 évesen szült két gyermeke van,(mostmár idősebb) tuszteséggel,becsülettel neveli a párjával a két gyermeket. Ja igen ma már nem divat 19 évesen szülni ezért máris egy bélyeg jár annak aki ennyi idősen mer gyermeket vállalni. Megvan a véleményem az ilyen emberekről.

Ha van rá mód költözzetek messzebbre onnan, ha pedig nincs akkor ne foglalkozz velük. Ne vedd fel amiket mondanak.

Van aki 30-40 évesen szül, regen mondták volna, na vénségére szül. Ma meg ez az elfogadott... Teljesen mindegy különben, boldogok vagytok és ha mindent megtudtok adni annak a picinek akkor senki nem köthet bele semmibe.

2021. jan. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
35%
Van szakmad? Dolgoztal mar? Van felre tett penzetek? Van sajat beveteled? A haz a sajatotok?
2021. jan. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%

Ne törődj senkivel sem dolgozok rossz indulatù ember van.

Annak idejèn èn is 19 èvesen szültem nekem is hasonlókat mondtak, de èn nem törödtem senkivel, mèg most is imàdom pedig lassan 24 èves a lànyom. Ő az èn legjobb barátnőm 😊

2021. jan. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
33%

Erről eszembe jutott,hogy a legjobb barátnőm is megszólt amikor fiatalon, 20 évesen anya lettem.

Azt mondta minek gyerek?

Olyan rosszul esett,hogy méregből azt mondtam neki, neked akkor sose legyen.

Ez több mint 30 éve volt.

Nem lett neki.

2021. jan. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

Az ismerőseid csak szimplán nem tudják elképzelni, hogy valaki 19 évesen babázni akar ahelyett, hogy bulizna, tanulna, utazgatna, dolgozna, építgetné az életét. Ha neked ezek nem hiányoznak, ne foglalkozz velük.


A szüleid valószínűleg azért nem örülnek, mert gondolom nem azt szánták neked, hogy 19 évesen eltartott leányanya legyél, érettsègi, szakma, munkatapasztalat nélkül. Netalántán ők is pénzelnek? Mert ha igen, az megterhelő tud lenni, főleg, ha pl. más terveik voltak azokra az időkre, amikorra egyetemre mész.

Majd ha bizonyítod a gyermek mellett, hogy így is tudsz magatoknak normális életet biztosítani (és nem a párodra támaszkodni teljesen), ők is megbékélnek majd a helyzettel.

2021. jan. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%

Ha barátoddal kettesben fönn tudjátok tartani magatokat, és egyikőtök szüleinél sem laktok, hanem önállóan, akkor minden hasonló mondatra válaszold azt, hogy szívesen megmutatod nekik, hol nyalhatják ki!

Aki olyat mond, hogy add örökbe, annak mondd, hogy most találkoztatok utoljára az életben.

Ismerőssel nem kell elkezdeni beszélgetni. Vagy legalábbis azzal nem, aki megjegyzéseket tesz.

Az emberek néha iszonyúan sötétek, és imádnak belepofázni más életébe. Leginkább azok, akiknek saját maguknak is vannak megoldatlan problémáik.

2021. jan. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%

Jó magad is írtad, hogy még nem volt itt az ideje de összejött.


Na bumm.

Mostmár itt van. Ha legközelebb megkérdezi, mond meg, hogy örömet hoz az életbe és reményt a jó emberekbe.


Vagy mond meg, hogy teccik tudni semmi köze hozzá. Én sem kérdeztem meg az ön anyját, miért vállalt gyereket, pedig most indokolt lenne ilyen kérdés után.


Figyeljen kérem, mert komolyan mondom, amit beszélek: ez a számonmérés nagyon keserűvé teszi az életem. Ne tessék már ezzel előjönni, inkább mosolygojon a babára és kívánjon egészséget.


Mindig lesznek, akik nem értenek egyet.

2021. jan. 10. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Varga Péte4 ***** válasza:
42%
Hidd el, minőségében más "munka" egy csecsemőből évek alatt embert faragni, mint valamilyen kereső foglalkozást űzni. (Direkt mondtam foglalkozást és nem hivatást). Ha többen gondolkodnának így, kevesebben lennének azok, akik idétlen kérdésekkel zaklatnák a kismamát.
2021. jan. 10. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
65%

Talán azért mondják, mert végzettség és munkatapasztalat nélkül szültél és felelősségteljes ember ilyet nem csinál.

Miből éltek meg? Hol? Tudod majd különórára, tehetséggondozásra, programokra hordani a gyereket?

Vagy adományosztasokon állsz sorba az ingyen cuccokért, a gyerek meg majd felnő valahogy...

Lehet azt mondani, hogy persze, a párod keres 300k-t, csak nem ez a tipikus. Plusz mi lesz veled meg a gyerekkel, ha történik apucival valami? Vagy ha szétmentek?

Nagyon szép dolog a gyermekvállalás, de úgy gondolom, hogy a semmire csak buta ember vállal gyereket. Ha összejött, összejött, ez van, de ne add a hülyét, hogy nem érted, mi ezzel a baj.. :)

2021. jan. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%

Nezd, valóban kicsit ingovany a talaj, amin az egzisztenciad áll, tehát a családod érezheti úgy, hogy ők a háló, ahová te kényelmesen eshetsz ha pl szetmentek, vagy egzisztenciálisan bajba kerultok.

Ez nem szép dolog, mert amúgy egy család az egymás segiteserol is szól, bár te a szemükben valószínűleg felrúgtad ezt, hiszen épp rád sem lehet épp számítani ha felelősségről van szó.

A többiekkel meg minek foglalkozol? Ugy is tudod hogy jól döntöttél, nem? Mármint gondolj bele, hány fiatal érzi úgy hogy az abortusz az egyetlen lehetősége, te pedig megtehetted, hogy felvallalod a gyereket, és egyuttmaradtatok az apjával, aki képes titeket fenntartani. Szerencsés vagy! Masnak ehhez tanulnia, dolgoznia és várnia kell. Próbálj erre gondolni, és mosolyogva lesz*rni magasból a kritizalokat. A családod meg idővel csak megbekul, ha látják, hogy kitartotok mint csalad.

2021. jan. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!