Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tud avagy nem tud az egy...

Mit tud avagy nem tud az egy éves babatok? Állítólag le van maradva a kisfiam ,legalábbis a családom szerint ...

Figyelt kérdés

Január végén lesz egy éves . Kb 2 hete megy , egyedül nem igazán eszik mivel csak 2 foga van ..

Játékai nem igazán érdeklik de viszont minden egyéb . ( Távirányító,konektor stb ) pár szót mond ,de azokat is csak ritkán használja . Mama ,papa,ja ,nein,danke ,Titi ( külföldön élünk )

Nem mutogat ,a kívánságait nem tudja kifejezni ,pedig állítólag már kellene .. testrészeket,allathangokat sem ismeri fel. Annyi hogy tudja hogy hol van az anya cici .

Jön,megy egész nap ,egy nagyon vidám kisfiú... Egész nap pakolaszik ki be ,szekrényeket nyitogat. A fesűt használja ,néha megfesul, kirazza a ruhákat ha teregetek,villanykapcsolot tudja használni ... A torony építő játékot régebben tudta ma már csak dobálta a karikákat. Ezen kívül papazik, integet,tapsol. Ma nagy nehezen megtanitottam neki hogy a wau wau a kutya...


Testvérem szerint buta birka a gyerekem ( ma ezért össze is vesztünk és letiltottam) szerintr már használnia kellene az evo eszközöket,immitalni kellene hogy megsozza az ételt ,na meg hogy ő már ennyi idősen folyékonyan beszélt..


Szerintetek is el van maradva ?

Egyedülálló anyakent sajnos hogy nincs időm egész nap tanitgatni... Most jutott eszembe , ceruzával firkalni is tud.



2021. jan. 10. 16:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%

Ne haragudj, de szerintem az az anya buta, aki bár rendelkezik internet hozzáféréssel mégsem tudja megnézni mit tud egy átlagos 1 éves gyerek! Semmi gond nincs a kisfiaddal és kérlek hagyd békén az állathangokkal, neki most pakolásznia kell, nem kell tanítani semmire!

A testvéred egyébként összetéveszti az 1-és a 2 éves kort! Francokat sózza az ételt az 1 éves!

2021. jan. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Megnéztem a neten ,de ott 3 különböző oldalon 4 felet írnak... Van egy oldal ,talán megtalálom a linket, ott olyanok vannak hogy a pofám leszakadt... Abból semmit nem tud a fiam.. nem akarom hasonlitgatni csak aggódom érte hogy nincs-e valami szellemi problémája.
2021. jan. 10. 16:43
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Az általad felsoroltakkal egy évesen teljesen rendben van a babád.

Nálatok van védőnő, vagy valaki? Tőle érdemes érdeklődni, ha aggódsz.

2021. jan. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, ne dőlj be ilyen hülyeségeknek, dehogy beszélt folyékonyan 1 évesen :D Ha a védőnő szerint nincs gond, akkor ne izgasd magad miatta. Nem fejlődik minden gyerek egyformán, és a különböző területeken is más-más a ritmusuk, mondjuk lehet, hogy egyszer mozgásfejlődésből van előrébb, egyszer meg a beszédfejlődésben.
2021. jan. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Jövő héten megyünk orvosi vizsgálatra,ott lesz státusz ellenőrzés ( nem tudom pontosan ezt otthon hogy nevezik )

Gondolom ha majd úgy látja hogy baj van ,szólni fog...

2021. jan. 10. 16:49
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Járni másfél éves korig kell, beszélni 2 éves korig (igazából 2 évesen kell tudni 20 szót, de ebben a vau-vau is benne van), szerepjátékot (pl. sózni a levest) 2 évesen szokták elkezdeni.
2021. jan. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam egy kicsit .járni már kb 2 hete tud ,és pár napja anélkül hogy esne kelne közben...
2021. jan. 10. 17:04
 8/27 A kérdező kommentje:
Abból a 20 szóból csak 6 van meg eddig ,de szerintem egy év alatt be fogja hozni az " elmaradást".
2021. jan. 10. 17:05
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

16 hósom most kezdett mondani 1 dolgot. Ez is teljesen normális. Még 2 évesen is csak szavakat kell tudnia.

Mondjuk ő pont próbált már evőeszközt használni 1 évesen. De mint látod, beszédben meg hátrébb jár. Ezt csak azért írtam, hogy lásd, minden gyerek másképp fejlődik

2021. jan. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Persze ő is próbálja használni, sőt legtöbbször engem is megetet, csak a kanál nyelevel,úgyhogy szakszerűen nem tudja használni ... A másik tesóm 3 éves kisfia is alig alig beszél,úgyhogy nem is tudom miért piszkalnak. Annyira rosszul esett ,de talán nem gondolta komolyan ...
2021. jan. 10. 17:34
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!