Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha ennyire...

Mit csináljak, ha ennyire akaratos a 14 hós babám?

Figyelt kérdés

14 hónapos az én kis csöppem, de valami borzasztóan akaratos és hisztis. Képes addig hisztizni, nyavajogni, sírni amíg meg nem kapja azt amit akar vagy az nincs amit ő akar. Hiába mondjuk az apjával hogy nem, nem szabad, addig képes sírni amíg az idegeinkre megy és végül beadjuk a derekunkat. Bár tudom ez nem megoldás, sokat ülök le vele játszani, van hogy inkább minden mást hátrább hagyok. Ma délelőtt megint valamit akart, mutatott a szekrény fele, egyből gondoltam, hogy vagy a vitrinesbe akar turkálni, vagy az asztalra felmászni. Nem engedtem neki, persze elkezdett hisztizni, majd sírni és addig addig feszíteni az idegeimet, míg végül vissza raktam a 2 kivehető rácsot és beleraktam a gyereket, had bőgje ki magát. Nagyon rossz hallgatni hogy ott sír, bűntudatom van, rossz anyának érzem magam, de nem tudtam mást kitalálni, próbáltam lefoglalni valami mással, játszani vele de őt nem érdekli semmi ilyenkor csak épp az amiért sírt. De apja szerint pedig most jól kezeltem a helyzetet, mert ha nem így teszek, a fejünkre fog nőni is később még jobban megszívjuk vele. Én valahogy próbálnék más alternatívát keresni a problémára, de nem tudom mi lenne a jó.

Negatív hozzászólást nem kérek. Köszi!



2021. jan. 11. 10:51
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Ezúton is csókoltatom Benjamin Spockot.
2021. jan. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!