Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez lehet akár reflux is vagy...

Ez lehet akár reflux is vagy valami allergia?

Figyelt kérdés
1,5 hónapos a kisfiam. Az arcán kis kiütések vannak 2 hete, úgy olvastam el kellene múlnia, de nem igazán akar. Tapintásra is száraz az arcocskája, van itthon krém, amit egy ismerős nővérke ajánlott, azzal kenjük és már szebb. Na de ezen kívül minden nap van az orrocskájában zöldes cicakaka. Nem az az átlátszós, vizes, hanem tömörebb, zöld, elég nagy darabot porszívózok ki neki minden nap, de nem tűnik betegnek, náthásnak. Harmadik "tünet" pedig, hogy kaja után ugye büfizünk jókat, de azért sokszor visszajön a tejcsi(kis mennyiség csak), illetve volt már úgy, hogy éjjel arra keltem, hogy köhécsel vagy épp öklendezik kicsit. Ilyenkor általában nem jön ki semmi vagy visszanyeli, nem tudom. Megyünk jövőhéten a gyerekorvoshoz, de nem tudom ezek lehetnek reflux vagy valami komolyabb dolog tünetei, amiről kéne szólnom vagy ezek a bukások normálisak? Kaki, pisi, puki van és szépen gyarapodik is. Néha csavargatja magát a pukik miatt, de nem extra hasfájós, adom neki a biogaiat is.
2021. jan. 15. 10:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Amit nekem mondott a doki hasonló tünetekre:

- A kiütés ha csak arcon és környékén van, az lehet az anyai hormonok ürülése. Ezidőtájt szokott előjönni. Vagy ágynemű irritáció, amin fekszik esetleg? Ha a testén máshol is van, akkor az lehet tej allergia vagy bármi más. Ha csak a ruhája alatt lenne (de ugye nálatok nem erről van szó), az valószínű irritáció a ruha, öblítő, mosószer vagy más hasonló miatt.

- A bukások addig normálisak, amíg a baba száján csak kiömlik, kifolyik, de nem sugárban egyenesen lő ki. Ha utóbbi, az inkább hányás. Ilyenkor a súly gyarapodásán is látszik, hogy nem marad benne a tej. Az a kóros, nem a kibukós verzió. Az normális. A fiam nagyon bukós volt, azt mondták éretlen lehet a gyomorszája. Ahogy jött a hozzátáplálás, el is múlt neki.

2021. jan. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!