Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogyan szívja ki a cicakaki...

Ki hogyan szívja ki a cicakakit a gyerek orrából és mivel?

Figyelt kérdés
Honnan tudjátok, hogy tiszta lett az orra? 3 hetes babám van és még kezdő anyuka vagyok.

2021. jan. 20. 05:53
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
95%

Orrszi-porszival szívtam, csak aztán meguntam folyton összeszerelgetni meg szétszedni, és vettem egy elemes Momert orrszívót. Nekünk bevált, bár nem szörcsög különösebben sokat. Addig szívom mindig, amíg látom, hogy már nincs semmi az orrocskájában és simábban lélegzik.


A fő kérdést látva erősen meghökkentem, őszintén szólva, az orrváladékot sosem hallottam még cicakakiként leírni, viszont van benti macskánk és egy pillanatra megijedtem, hogy mi lesz a gyerekkel, ha tényleg megtanul mászni lassan, hogy ez komolyan ilyen gyakori probléma-e :D De örülök, hogy ezek szerint nem szokták gyakran kihalászni az alomból a cuccost és feldugdosni az orrukba a tudományos kíváncsiság jegyében.

2021. jan. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
63%
Tengervizes baby orrspray és orszi-porszi. Minden este. Aki azt írta, hogy miért kell szívni a 3 hetesnek.. Ez komoly? Az enyém a kórházban azért nem tudott szopni mert nem kapott levegőt az orrán úgy tele volt neki. Nekünk így alszik jól, ha mindig leszivjuk fürdés előtt.
2021. jan. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
93%
Jön is az orrából váladék ?Ilyen pici babánál a szörcsögés normális,ha nem jön semmi belőle.A biológiáját nem fejtem ki olvass utána ,hogy miért nem emlékszek pontosan. Nekem a védőnő mondta annó.
2021. jan. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Mert eddig elég volt a kézi de mintha valami le lenne tapadva vagy nem tudom olyan fura neki most... még megpróbálom párszor aztán ha nem javul délután viszem a dokihoz hátha a gyerekorvos ki tudja tisztítani vagy megnézni legalább


Nem, tényleges cicakakit nem dugnak az orrukba a tudomány nevében de tiktakkot igen, vagyis keresztfiam...


Igen itt orrváladékról van szó

2021. jan. 20. 07:38
 15/28 anonim ***** válasza:
93%
Most hirtelen tényleg azt hittem macskaszar van a gyerek orrában amit ki akarsz szívni 🤔🤣🤦‍♀️
2021. jan. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tengervizes orrspray 10 percig hagyod ,hogy lazítsa utána porszívóval kiszívod .Ebben doki nem fog segíteni.
2021. jan. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Komolyan nem segít ilyenben? :o
2021. jan. 20. 07:46
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A gyógyszertárban is lehet kapni orrszi porszit, legalábbis én ott vettem. Először én is kézivel szarakodtam, aztán végül vettem egy ilyet... Nem is fél tőle, és nagyon hatásos. Sőt, ha most szoktatod hozzá, még jobb.
2021. jan. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
41%
Én szabolcsi vagyok, mifelénk is cicakaka a takony gyereknyelven, sokat hallottam.
2021. jan. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
75%
Milyen ügyesen nem válaszol a cicakakira :D
2021. jan. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!