Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tartom akkor dolognak egy...

Nem tartom akkor dolognak egy gyerek nevelését?

Figyelt kérdés

Nincs rá jobb szó. 10 hónapos a lányom, nagyon szeretem, cukinak tartom, okos és szép.


De nem adom elő úgy pl a még gyermekteleneknek, hogy "jajjj ez micsoda hatalmas dolog". Ez az élet rendje. Nem vagyok ettől különleges, sem szebb vagy okosabb mint előtte. Miért kell úgy csinálni, mintha ettől egy nő kategóriákat ugorna? 1-2 vagy 3 gyerek felneveléséről beszélünk manapság. Nagyszüleink 5-10 gyereket is neveltek. Vicc az egész...


Vannak ismerőseim, akikről tudom hogy túl sok dolgot magukról elmondani nem tudnak. De lett gyerekük és gyereket nevelni ugye mindenki tud. Na azóta előadják minden nevelési témában, hogy ők hogyan csinálják. Nyilván a legjobban... Az ilyeneknek nincs mást felmutatni? Ehhez "értenek" csak?


2021. jan. 20. 19:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
87%
Ja mikor 10 hónaposak voltak en se így gondoltam
2021. jan. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
49%

Én értem mit akarsz mondani kérdező. Én is így érzek. Valahogy egész életedben hallgatod a "majd ha lesz gyereked..." kezdetű bölcsességeket, a nagy anyasági idézeteket meg osszekacsintasokat a tízperces enidokrol, aztán belecsoppensz, és full az élet rendjének tűnik, nem különlegesnek.

Mármint ez is csak egy természetes életszakasz.

2021. jan. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
36%
Az gondolom eszetekbe sem jut, hogy (azon túl persze, hogy minden gyerek más) mindenki másképp éli meg ezt a dolgot.
2021. jan. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
74%

Most még nem neveled csak gondozod.


Majd mikor 4 éves lesz és összeverekszik egy másik gyerekkel és neked kell reagálni, meg ha meghal a kutyája neked kell elmagyarázni, tanítani, ha látod hogy irígy, hofy tanitod meg neki mi a helyes stb.

2021. jan. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
80%

Még csak 10 hónapos.. Hol van mikor majd szalad, mikor tombol a 2.szepa a dackorszak. Az ovi beszoktatás.. 😅

Tessék itt volt a bezzeg.

2021. jan. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
37%

Én egyetértek veled kérdező. Nekem 3 éves a lányom, voltak/vannak nehezebb időszakok, ez természetes, ezzel jár a gyerekvállalás. Nem is vállalok több gyereket mert tudom a határaimat.

Amit nem tudok megérteni, mikor mondják hogy "hjaaj 1 gyerek az nem gyerek". Megy a siránkozás, pedig senki nem tartott pisztolyt a fejéhez hogy szüljön még egyet. De ugye muszáj mer' kell egy tesó, kell a hitelhez, vagy csak nem akar még visszamenni dolgozni. Ilyen is van sajnos. Nem leszel több vagy kevesebb attól hogy gyereked van, nem jár érte buksi simi meg piros pont. Tulajdonképpen rajtad kívül senki mást nem érdekel.

2021. jan. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

De miért léptek félre titokban?

Aki anya az megteheti? Mondjuk előtte is csináltátok, igaz? Persze senkinek nem mondjátok el, csak tegye be a kani

2021. febr. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!