Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan gyógytornászt (vagy...

Van olyan gyógytornászt (vagy valami hasonlót), aki megadja a kezdőlökést a babáknak, a mászáshoz?

Figyelt kérdés

8 és fél hónapos baba, föl tud állni pipiskedve támasszal a kiságyban, se mászni se seggen csúszni nem tud.

És mindig pipiskedve áll fel, nem tudom mi lehet az oka csak spekulálok.



2021. febr. 1. 18:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%

A pipiskedve áll fel azt jelenti h lábujjhegyen? Egyenlőre az normális ha úgy áll fel.


Dévény tornászhoz vidd el elsőkörben

2021. febr. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
49%

Seggen csúszni??

Azt nem is kéne.

Kúszni tud?

Mi az, hogy támasszal áll föl?

1-es, nem, nem minden gyerek így áll fel.

2021. febr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Vannak babák, akik mászás helyett, helyváltoztatásra a "seggencsúszást" használják kifejezetten hatékonyan, ülnek és lábbal hajtják magukat.


Nem halad előre, mert hason csúszva nem emeli fel a csípőjét.


A babaágyban viszont a korlát segítségével feláll.

2021. febr. 1. 19:24
 4/20 anonim ***** válasza:
73%
Devényre vagy egyéb gyógytornára
2021. febr. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindenekelőtt : Nagyon keveset legyen a kiságyban.


Legyen a szőnyeg közepén, előtte 25cm-re egy nagyon izgalmas játék letéve. Vagy, ami motiválja.

2021. febr. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%

Igen, vannak babák, de ez nem helyes mozgásforma és mindig valamilyen problémára utal (akármilyen cuki is és tele az internet, általában amerikai fenéken közlekedős videókkal).

Az gyanítható, hogy korlátozva van az ilyen gyerek szabad mozgása, korábban pl: ültették.

A pipiskedő felállás, amit kéztel indít pedig arra utal, hogy sokat van kiságyban, járókában.

Normál esetben nem felhúzzák magukat, hanem feltérdelésből főleg lábizomból állnak fel.

2021. febr. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
22%

"1-es, nem, nem minden gyerek így áll fel"

Íetam valahol h minden gyerek így áll fel? 🤔

Én megtanultam írni, te meg tanulj meg olvasni 😉

Köszi

2021. febr. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

2-es!Kúszni sem tud, valahogyan nem használja lábát, leesik a csípője.


Általában szőnyegen van, illetve van ilyen felakasztható rugós beülője, ami úgy van beállítva, hogy azért leérjen a lába és ebben a beülőben le- fel ugrál.

2021. febr. 1. 19:47
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én azt a beülőt sosem mertem használni ,mert féltem tőle,hogy a medencéje meg a csípője később megsinyli.
2021. febr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Cjanz300 válasza:
86%

A mászás kimaradás később okozhat gondot, nem törvényszerű, de a fejlődési szakasz egyik fontos szakasza. A nagyobbik fiamnál kimaradt a mászás, évekig jártunk Dévény tornára, kiderült, hogy izomletapadás okozta a problémát... Mindenképp vidd el fejlesztőhöz felmérésre, hogy ő mit lát.


Addig is:

- régi nagymama trükk, ami a kisebbik gyerkőcnél bejött, hogy konyharuhát tettünk a hónalja alá, és úgy megemeltük, késztettük a mászásra.

- Van szoptatós párnád? Ha igen, fektesd bele hassal, tegyél elé játékot és közben erősödni tud az izomzata. Itt egy példa mire gondolok.

[link]

De kapni kimondottan játszópárnákat is, játékokat, ami kimondottan az izomzatot igyekszik erősíteni.

- Napközben sose legyen kiságyba, legyen kinn szabadon és a kedvenc játékot, cumit, tedd tőle belátható távolságra. Akár az előbb említett "konyharuha" trükkel is elmászhattok érte együtt :)

2021. febr. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!