Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos gyermekem sem a...

14 hónapos gyermekem sem a tejet, sem a tápszert nem issza meg, már annyi mindent kipróbáltunk. Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés
2010. aug. 16. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Semmit, lehet, hogy nem szereti. Én sem iszom meg a tejet, és utálnám, ha valaki erőltetné. A kakaót sem issza meg? Ha nem megy, egyen tejtermékeket, sajt, túró, stb.
2010. aug. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

14 hónapos, már nagy.Mármindt ilyen szempontból,nem feltétlen szügséges neki a tápszer,a tej.Ahogy írták próbáld meg a kakaót.És rengeteg tej alapú nasi is van,pl a kinder dolgok,pudingok,túrórudi,krémtúró stb stb.

A tápszerben lévő vitaminokat pótolhatod, sok gyümölcs zöldség, ha ez nem megy akkor gyógyszertárban vásárolhatsz különféle inmunerősítő vitaminnal teli készítményeket amik babák is szedhetnek.

2010. aug. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tejföl, kefír, joghurt...

Karamellás tejet is csinálhatsz, kakaóval is ízesítheted, vannak tetrapakkos Mizo gyerekitalok ebből a madártej ízű nagyon finom..

2010. aug. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Sajnos ízesítve sem issza meg, sem kakaót, sem karamellás tejet. Napközben eszik joghutot, túrót, csak elelvás előtt van gond, mióta nem szopik. (arról is Ő mondott le).

2010. aug. 17. 11:02
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Enyém sem issza meg, kb 11 hónapos korában kezdtem próbálkozni, mert akkor esett vissza a tejem mennyisége nagyon. Csináltam a tápszerből banánturmixot, "tejberizst" (langyosan öntöttem a banános rizsre); utóbbiból 1-2 kanállal evett, előbbiből volt úgy, hogy egy kortyot sem, volt úgy, hogy másfél decit megivott. Már nem kísérletezem. Most 12 hós, egy pár hete tejpépet kap vacsorára, ezeknek 30-60%-a tápszer, azt szereti nagyon. Egyszer kap naponta joghurtos banánt, és a többi étkezéshez mindig kap vagy zöldséget vagy gyümölcsöt. Próbálok min 2 dl vizet itatni vele (nem nagyon szeret inni) és reggel-este még megszoptatom (de az már csak pár csepp.)
2010. aug. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is pont ennyi idős volt mikor nem ivott semmit ami fehér volt. :) Egyik napról a másikra nem volt hajlandó meginni a tápszert. Azaz ami tejalapú. Még kakaónak sem itta meg. Próbáltam adni neki tejpépet is,de mikor meglátta rögtön el is tolta magától. Aztán vettem palackos joghurtot és ebbe nem látott bele. Megkóstolta szívószállal és mind megitta. Egy darabig csak ezt kapott reggelire és vacsira, aztán megpróbáltam a tejpépet újra. De úgy, hogy együtt ettük, egyet ő-egyet én és persze ő etetett engem. :) Majd jött a kakaó, aztán a babatej. És most már 20 hónaposan szereti és kéri is. Én a tehén tejet 18 hónaposan vezettem be neki.
2010. aug. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

És akkor mi a gond, ha ő hagyta abba?

Semmi nem történik, főleg ha eszik joghurtot, túrót.

Lányom tejcukorérzékeny, semmi tejterméket nem iszik, és a doki is védőnő is többször elmondta, hogy semmi kára nem lesz belőle.

2010. aug. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. aug. 18. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!