Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki korán kezdte/2 év alatt/...

Aki korán kezdte/2 év alatt/ a szobatisztaságot késöbb tényleg sok "baleset" volt?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen olvasom,hogy aki korán kezdi,ott késöbb alakulhat ki gond.pl.újra bepisil,amikor pedig már szobatiszta volt.

TAPASZTALAT??köszi


2010. aug. 16. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok, mert én 1,5 évesen szeretném (jövő nyáron) elkezdeni, ha a kislányom, ha mutat rá utalást!
2010. aug. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, Több ismerősöm is büszke volt,hogy milyen hamar szobatiszta a gyerek. Azután az oviban állandón bepisiltek,vagy kakiltak a gyerekek. Akkor szabad csak rászoktatni,amikor már ő is akarja és elég érett rá. Két éves kora előtt nem nagyon érdemes kísérletezni.
2010. aug. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt ilyen gond, 19hónaposan kezdtük el, szerintem nem telt el egy hónap, addigra teljesen lement a pelus, semmi baleset, most 28hónapos, és már éjszaka se pisil be, de a pelus ott van neki, lassan arról is szoktatjuk lefele :)
2010. aug. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

az enyém 20 hós,de télen nem akarom,utána meg bölcsi és akkor én se leszek vele egész nap.

Akarja?!Van egy ismerösöm,aki most erölködik a 3 éves lányával,mert szept-ben menne oviba,csak nem szobatiszta

2010. aug. 16. 22:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tudok,hogy kb másfél évesen már szobatiszta voltam teljesen,de magamtól,nem anyukám erőltette rám.Anyukám óvonő egyébként.Szerinte már akkor is elég higiéniamániám volt,amíg kiscsoportba jártam egyszer sem voltam wc-n az óvodában,de be sem pisiltem=) Egészen 6-7 éves koromig(valószínű a suli miatt) elkezdtem éjszakánként bepisilni,ez kb 1 évig tartott és el is múlt.Ez tehát szerintem a gyerek mentális dolgaitól is függ,hogy mennyire tudja a stresszt feldolgozni,mennyire szorong....nem hiszem,hogy az összefügg amit te írtál.
2010. aug. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem sajat tapasztalatom nincs a kisfiam most lett szobatiszta 1 het alatt, szeptemberben megy oviba.(akkor tölti a 3at) Mindezt önmagatol. Valahogy nem is nagyon volt türelmem szoktatgatni, minek? Most hogy tudta csak ugy mehet oviba ha nincs pelusa, siman elhagyta. kakis baleset volt az is csak egyszer.

Viszont a szomszedban a kislany mar 1,5 evesen szoba- es agytiszta volt, aztan most 2 eves par honaposan kerte a pelust megint, es minden ejjel bepisil. Masik ismerösömek kislanya ugyanigy joval 2 eves kora elött lett szobatiszta, nem volt semmi gondja, aztan iden februarban ovis lett es azota megint bepisil neha ejszaka es otthon napközben is (oviban meg sosem fordult elö), nala most kezd rendezödni a helyzet.

Nem tudom van-e összefügges a 2 ev alatti szobatisztasag es a kesöbbi gondok között. Az eröltetes viszont egyertelmüen karos.

2010. aug. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én pont az ellenkezőjét látom, 2,5éves kissrác, és egyáltalán nem hajlandó sem bilizni sem pelust viselni, pisil kakil össze vissza, nem szól, vagy jelezne.

És nem lehet vele mit kezdeni. pedig nemrég még érdekelte a bili is, remény volt, hogy talán a nyár végére.


Az én példám: a nagymamám elég idős volt, amikor megszülettem, őt még úgy nevelték és a testvéreit, hogy nagyon hamar bilire szoktatták őket, hát ő is engem.

Sose volt balesetünk, mindig szóltam. Aztán már elég nagy cula voltam, amikor 3este bepisiltem, sikerült egy olyan filmet végignézni amit nem kellett volna, és féltem éjjel kimenni. De sem az ovodában sem iskolában sose volt gond, ha utaztunk akkor sem.

2010. aug. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én pont az ellenkezőjét látom, 2,5éves kissrác, és egyáltalán nem hajlandó sem bilizni sem pelust viselni, pisil kakil össze vissza, nem szól, vagy jelezne.

És nem lehet vele mit kezdeni. pedig nemrég még érdekelte a bili is, remény volt, hogy talán a nyár végére.


Ezt irtam vegülis en is a kisfiamrol, 2,5 evesen azaz par honapja hiaba nem volt rajta pelus ott pisilt kakilt ahol erte.De meg csak nem is jelezte hogy lesz valami, söt kaki utan sem szolt, inkabb cipelte a naciban vagy pelusban mikor hol. Es ennek ellenere egy hete lett szobatiszta sajat magatol. ilyen elözmenyek utan.

2010. aug. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!