Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik még mindíg...

Miért nem alszik még mindíg normálisan 9 hós kisfiam?

Figyelt kérdés

Csak cicin alszik... én meg már hulla vagyok a férjemmel

Nem tudom mit csinalunk rosszul de mindenkinek nyugodt babaja van a kornyezetben mindegyik alszik este max 1 -2keléssel este.. ehhez kepest mi.. ha kiveszem a cicim 10 percre rá ébred és kéri is.. ha nem adom felébred és nem hajlando aludni... szerintem azt hiszik nem foglalkozunk vele a szomszedok annyi átüvöltött éjszakánk van pedig kézben hordoza a férjem , hogy próbáljuk leszoktatni .. úgy sem hajlandó.. én annyira nem birom már azon vagyok lassan bébiszittert keresek napi 5 óra alvásra legalabb mert jelenleg kb a napi alvásunk a férjemmel 4-5 óra...

A fáradtságtól nem tudok vele minőségi időt tölteni amilyet szeretnék... mert mindennapot egy túlélésnek élek meg, percenként nézem az órat hogy mikor lesz 4 óra , akkor ér haza a férjem .. akkor lefekszem egy órára legalább...

Nappal se alszik, 2x 10 percre szundít el... annyira nem tudom tényleg ... annyira szeretem de ez bírhatatlan....

Főleg mióta elindult meg aztán halál álllandóan félig csukott szemmel járkálok utánna hajnalban is.. ha berakom a járókába.. kiságyba üvölt kéreckedik ki.. foga már van 6 nem hiszem hogy az a gond

Sétálni nem tudok vele menni , nem marad a kiságyban a kiscipòben meg nem akar lépni. Kézben hordozni meg nem megy. Így is annyira fáj a mellem hogy ha hozzáérek is sikíthatnékom van, szerencsére csak a jobb oldalni. Kocsiban sem marad próbáltuk ott altatni mert hát kaptuk tanácsnak ott sem marad meg , folyton az ablaknál akar állni és nézni ki . Vettünk a kerékpárra gyerekülést hogy na majd az.. hát a város másik végéből cipelhettük haza kézben mert az se jött be neki 30 perc után, és azóta se marad abban sem.

Hogy kellene változtatni ezen?

Mert ha ez így fog folytatódni én hamarabb kiugrok az erkélyen mint, hogy tovább csináljam lassan.


2021. febr. 18. 09:12
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja igen amiket próbáltunk ilyenkor hogy mi a baja: melege van-fazik-peluscsere-etetes-itatas- atoltoztetes -euha nelkuli alvas-parasitas-masik agyban alvás-masik szobában alvás-hason altatás-háton altatás-mesefilm-mesedalok-énekeltem-simogattam -fajdalomcsillapito -plüssállatok hirtelen ezek jutnak eszembe
2021. febr. 18. 09:14
 2/18 anonim ***** válasza:

Hu sajnállak. Az enyém se piskóta.

A hugomnak volt ilyen a babája. Kétéves koráig napi 5 órát aludt csak. Ha éjjel akkor már örültek neki! Nem tudtak vele mit csinálni pedig hetente jártak orvoshoz, hogy valamit csináljanak vele. Ennyi alvás elég neki azt mondták. Vannak ilyen gyerekek.

Az enyém is próbálkozott egy darabig ezzel. Nappal aludt 4x1 órát és éjjel fél kettőjor aludt el. Persze semmi nem volt jó neki. Pedig már a babakocsiban is tologáltam éjjel. Marha hisztis volt. Most megint ez van csak ejjel alszik már egy kicsit normálisabban.

Elhiszem, hogy kétségbe vagy esve! Nem lehet, hogy valami növekedesi ugrása van? Akkor nyugtalanok.

2021. febr. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Cumit próbáltatok adni neki amikor megébred? Illetve van kialakult napirendje (evés, játék, alvás a helyes sorrend)?
2021. febr. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ohh nekem akkor aludt a legrosszabbul. Most 13 hos és most kezd talán rendezodni. Talán. Egyébként 2-6 hónapos kora között ataludta az ejjelt. Azután 3x kelt. És most is kel meg, de ilyenkor gyorsan magunk melle vesszük és azonnal visszaalszik. Igazából nem szeret egyedül aludni, de próbálom szoktatni, hogy legalább este a saját helyére teszem le. Aztan éjjel nem trenirozzuk, ha felkel. Pedig egyébként azonnal a kisagyaba szoktattuk, de így sem igazán szereti.
2021. febr. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
17%

Ez már bőven alvástréning kategória. Értesítsétek a szomszédokat, adjatok nekik 1-1 doboz füldugót sűrű elnézések közepette, és hajrá. Külön szoba, ajtó becsuk, reggel kinyit (esetleg éjfélkor egy etetés) és nem feladni 3 nap után. Egy hét szinte mindenkinek elég. Nem csak a saját érdeketekben, hanem az övében is. Nem normális és nem egészséges, hogy egy 9 hónapos baba gyakorlatilag nem jut semmennyi mélyalváshoz. A tréning egy hét pokol (bár nektek már enélkül is az) de utána jobb lesz mindenkinek.

Ez amúgy a tipikus cicin altatós feketeleves, remélem tanultok belőle és a következőt alapból önálló alvásra nevelitek.

2021. febr. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg az jutott eszembe, hogy szoktasd le a cicirol. Ez azért nem normális, hogy a szajaba kelljen adni egy 9 hónaposnak, hogy megnyugodjon. Nekem is a cumi jutott eszembe de gondolom ez annyira logikus, hogy már túl vagytok rajta. Mindegy. En elvenném.
2021. febr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

A cumit kiköpi nem fogadja el valamiért pedig már a korházban próbálkoztam vele.

Hát nem akartam erre nevelni elhihetitek, de az elején mikor elaludt cicin már összeraktuk a kezünket 1 hónap szenvedés után. A férjem táppénzre jött, hogy segítsen de nem bírtuk máshogy altatni, így alakult ez ki. Rengeteg tejem van/volt akkor azzal is kinlódtam napi 800ml felesleg örültem ha szív le belőlle nem kell a mellszívót használnom . Adtam el folyamatosan.Most pont annyi van hogy hozzátáplálnom sem lenne muszáj ha nem kérnék a védőnők, amúgy azzal nincs baj mindent elfogad , darabosat is , rágja a kiflit is rendesen nincs gond mindenben nagyon ügyes csak az alvással van kinlódás. A napi rutin viszont ekkora problémát jelentene ha nincs? Mert igazság szerint abban nagy fejlődés kellene szerintem nekünk , mert en akkor etetek ha kér , akkor iszik mikor akar mert a cumisüveg kint van az asztalon folyton odamegy ha inni szeretne. Vagy tea vagy viz van benne. Reggel mikor "felkel" mikor kezdődik a nappal ink így fogalmaznék kijövünk játszik -játszunk rengeteg játéka van elvan velük, de ott kell lennem vele folyton. Aztán az van amit ő akar igazából.

2021. febr. 18. 10:20
 8/18 anonim ***** válasza:
7 nehéz kérdés. Nekünk sincs fix napirendunk. De különösebb problémánk sincs. Ha álmos, alszik nappal. Hiába teszem le ha nem álmos, akkor nem alszik. És hiába nincs alvásidő, ha álmos akkor elalszik ahol épp van. Nalunk az étkezések viszont már fix időpontban vannak. Esetleg próbáld azzal beszabályozni. Joval egyszerűbb, mint az alvassal izmozni egy nem álmos gyerek esetén.
2021. febr. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Vegyél vagy 5 különböző márkájú, formájú cumit. Nálunk volt amit kiköpött, de az egyik bejön és este az segít neki elaludni.


De amit írsz az nem normális. Nem kellene ennek az egésznek ennyire fárasztónak lenni 9 hónapossal.


Van nappal is meg este is rutinotok? Nekem nagyon sokat segített, hogy fixáltuk a napunkat. Olyan stabilitás ez a gyereknek...

2021. febr. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

9 vagyok, most olvastam végig a kommentedet.


Szerintem napi rutin kell.

Nálunk nem annyira az óra szamit, hanem hogy kb ugyanaz minden nap, néha variálunk, hogy ne szokjon nagyon hozzá, hisz lehetetlen mindig tartani.

Ha gondolod leírom, nem nagy kunszt.


Reggel kel, reggelire szilárdat kap, mert előtte hajnalban tejezett, utána játék, cumisüveggel etetésbe belealvás, alszik 1 órát, felkel, játék, ebéd, séta, cumisüveggel etetésbe bealvás, alszik 1,5 órát, felkel, játék, vacsi, játék, fürdés, fogmosás, cumisüveggel etetésbe belealvás.


Tehát van egy ritmusa a napnak, es tudja mikor jön a nagy alvás, mikor jön a kicsi.


Szerintem alakítsatok ki egy rutint, ne akkor egyen amikor akar (inni bármikor, én ida teszen a csőrös bögréjét ahol játszik, és néha meghúzza. Teát milyet kap? A cukortól felpöröghet, a koffeintől meg pláne. A víz es tej javasolt ennyi idősen.


Ha ennyire rossz a szoptatás, már nem olyna kicsi a baba, áttérnék tapszerre vagy anyatejre cumisüvegből, és a komfort szopit cumival pótolnám.

2021. febr. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!