Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik még mindíg...

Miért nem alszik még mindíg normálisan 9 hós kisfiam?

Figyelt kérdés

Csak cicin alszik... én meg már hulla vagyok a férjemmel

Nem tudom mit csinalunk rosszul de mindenkinek nyugodt babaja van a kornyezetben mindegyik alszik este max 1 -2keléssel este.. ehhez kepest mi.. ha kiveszem a cicim 10 percre rá ébred és kéri is.. ha nem adom felébred és nem hajlando aludni... szerintem azt hiszik nem foglalkozunk vele a szomszedok annyi átüvöltött éjszakánk van pedig kézben hordoza a férjem , hogy próbáljuk leszoktatni .. úgy sem hajlandó.. én annyira nem birom már azon vagyok lassan bébiszittert keresek napi 5 óra alvásra legalabb mert jelenleg kb a napi alvásunk a férjemmel 4-5 óra...

A fáradtságtól nem tudok vele minőségi időt tölteni amilyet szeretnék... mert mindennapot egy túlélésnek élek meg, percenként nézem az órat hogy mikor lesz 4 óra , akkor ér haza a férjem .. akkor lefekszem egy órára legalább...

Nappal se alszik, 2x 10 percre szundít el... annyira nem tudom tényleg ... annyira szeretem de ez bírhatatlan....

Főleg mióta elindult meg aztán halál álllandóan félig csukott szemmel járkálok utánna hajnalban is.. ha berakom a járókába.. kiságyba üvölt kéreckedik ki.. foga már van 6 nem hiszem hogy az a gond

Sétálni nem tudok vele menni , nem marad a kiságyban a kiscipòben meg nem akar lépni. Kézben hordozni meg nem megy. Így is annyira fáj a mellem hogy ha hozzáérek is sikíthatnékom van, szerencsére csak a jobb oldalni. Kocsiban sem marad próbáltuk ott altatni mert hát kaptuk tanácsnak ott sem marad meg , folyton az ablaknál akar állni és nézni ki . Vettünk a kerékpárra gyerekülést hogy na majd az.. hát a város másik végéből cipelhettük haza kézben mert az se jött be neki 30 perc után, és azóta se marad abban sem.

Hogy kellene változtatni ezen?

Mert ha ez így fog folytatódni én hamarabb kiugrok az erkélyen mint, hogy tovább csináljam lassan.


2021. febr. 18. 09:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nekünk a napi rutin tette rendbe a napjainkat és éjszakáinkat. Borzasztó volt ráállni, mert mikor elkezdtük, már olyan állapotban voltam, hogy sokszor reszkettem a fáradtságtól, a hideg rázott amikor aludni mentem, és volt, hogy napokig örültem, hogy meg tudtam fürdeni, és a fésülködés már luxus volt.

Cumiból nálunk a MAM vált be, a szülés előtt gondosan, mindenféle szakcikket végigolvasva kiválasztott Avent-et messzire köpte. :) Egy próbát megér szerintem az, hogy pár különböző márkát kipróbáltok, hátha.

A napirend egyébként azért fontos, mert egy idő után tudni fogja, hogy mi miután jön és már készülni fog rá. Tehát pl. alvás után eszünk, evés után megyünk játszani, amikor pedig a játéknak vége, akkor jön a pihenés (alvás/csendes pihenő - tehát pl. mese olvasás az ágyra lefekve). Este pedig fürdés után alvás, vagy mese felolvasás (nem tv-n mese nézés, attól felpörög) és alvás.

9 hónaposan szerintem olyan 4-5 órásnak kellene lennie egy nappali ciklusnak, tehát 3 ciklus egy nappal. Éjszaka pedig ha megébred, akkor lámpa kapcsolás nélküli etetés/itatás lehetőleg úgy, hogy a baba félálomban maradjon (ez nagyon a gyerek habitusától is függ azért) és visszafektetés.

Először a nappalokat tegyétek rendbe, csak utána álljatok neki az éjszaka rendezéséhez.

2021. febr. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
71%

5ös: nem lennèk a gyereked. Nàlunk 2 hòs koràtòl tàpszeres a lànyom mègis baromi sokszor kel, elaltatni rèmàlom. Alvàstrèninggel csak megtöröd a gyereket, főleg azt, aki több foglalkozàst igènyek.


Kèrdező: többemberes babàkròl hallotàl?

A lànyom kicsinàlt ès mèg mindig kicsinàl a nemalvàssal. Ha semmi sem vàlik be, àt kel vèszelni.

2021. febr. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Jó dolog a napi rutin, de azért az elsődleges probléma akkor is az, hogy rá van szokva a melledre, és a kis agya csak oxitocinban tocsogva tud lekapcsolni. Ugyan úgy működik mint bármilyen más függőség. Ezért nem használ a cumi se, mert nem orális fixációja van hanem oxitocinfüggősége, kell neki az anyja érintése, szaga, melege és a többi. És mielőtt valaki belémkötne, igen, minden gyereknek szüksége van ezekre a dolgokra, de mértékkel, mint mindenből. Nem alvásidőben, éjszakánként 5x...

Az már a te dolgod hogy az elvonót hogy oldod meg, fokozatosan csökkentve, vagy egyik napról a másikra. Van aki ezt javasolja, van aki azt. Összességében kb. ugyanannyi szenvedéssel fog járni mindkettő, csak az előbbi elnyújtva, az utóbbi gyorsabban.

2021. febr. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

#12 Mondod te, én meg azt, hogy az alvástréningünk tartott 4 napig és új ember lettem tőle én is, és a fiam is. Ahelyett hogy megtört volna, kivirult és egyik napról a másikra kiegyensúlyozottabb lett mint bármikor előtte. Egy csecsemőnek az alvása a legfontosabb. Aki rosszul alszik, az rosszul van. Pont.

Ja, és tudományosan igazolt, hogy semmilyen kárt nem szenved tőle a gyerek, ellenben az alvásproblémák számtalan negatív következménnyel járnak a csecsemőre és az anyára nézve egyaránt. Úgyhogy ne légy abban olyan biztos, hogy a te gyerekednek olyan marha jó lehet lenni.

[link]

[link]

[link]

[link]

2021. febr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
67%
Utolsónak igaza van,hogy nem tud fejlődni alvás nélkül rendesen. Nálunk egy hónap volt mikor konkrétan alig aludt. 2 hónaposan.nem nőtt és nem hízott egy grammot sem. Én is leszoktatnam a cicirol,addig nem fog aludni,amíg szopik.
2021. febr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Hát a fejlődéssel semmi gondja azért ezt leszögezem alvás ide vagy oda

6 hósan felált

9+1 naposan elengedett mindent úgy ment és mondj ahogy anya -apa-kell-ham-ide

Most töltötte nemrég a 10 hónapot és cipőben sétál az utcán , egyáltalán nincs lemaradva a növekedésben sem sőtt előre jár mindenben többnyire mint a vele egykorúak.

Az alvás szépen lassan javulgat , de még mindíg cici függő, addig jutottunk , hogy nappal nem kéri már egyáltalán. Cumival elalszik. Kemény hetek voltak de mar tűrhetőbb. Mostmár csak 5x kel este 15 percekre. Kb nappal alszik 1 órát délután , este pedig 7.et.

Próbáltam a hirtelen megvonást tőlle de nemvolt szivem annyira sírt.

Remélem javul még a dolog , köszönöm a válaszokat.

2021. márc. 12. 09:56
 17/18 anonim ***** válasza:
A kúszás-mászás megvolt, nem maradt ki ugye? Ha esetleg igen, akkor még most pótoljátok olyan játékokkal, amiknél kúszni-mászni kell.
2021. márc. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Nem maradt ki semmi...
2021. márc. 12. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!