Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes hazamenni a családomho...

Érdemes hazamenni a családomhoz a 3 hónapos babával?

Figyelt kérdés
Anyukám és húgom egy 3 szobás lakásban laknak. Mivel van ott egy macska, a szőr mindenhol ott van. Egyszer vettem elő egy tiszta poharat, öntöttem bele üvegből vizet és mikor inni akartam a pohárból, még abban is szőr volt. Van még egy húgom, aki már külön lakik, de sokszor hazamegy és az egyik szobában cigizik, nyitott ablaknál, de akkor is marad bent füst, ami bejut a többi helységbe is, mihelyt kinyitja az ajtót. Mi olyan 150 km-rel odébb lakunk. A családom nagyon vár haza, még nem látták a babát, mindig küldenek ajándékokat postán, mindig kérnek képet. Nemsoká haza kell mennünk intézkedni és nem tudom eldönteni, hogy ott aludjunk-e vagy sem a baba miatt. Egyrészt a cica miatt, másrészt meg a cigifüst, amit lehet, hogy én meg se éreznék, viszont biztos benne van a szag a falakban meg a bútorokban, mert mikor tesóm ott lakott, akkor is folyamatosan bent cigizett a szobában. Aludhatnánk más szobában is, ami nem cigifüstös, csak zavar mindenhol a szőr meg a por, ők nem takarítanak gyakran. Nem tudom, mit csináljak, megbántani sem akarom őket, de a kicsit sem akarom semmilyen nyavajának kitenni.
2021. febr. 18. 10:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Semmi baja nem lesz a szortol. Cigifüstös szobában nem altatnam. Gondolom ha mennetek, csak kitakarítanak előtte azért...

ha meg nem akarsz, ne aludj ott. Ennyi.

2021. febr. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Viszel takarókat magaddal.. Húgodat meglered, hogy cigizzen már addig kint mert kicsit rá vagy erre parazva, ertsen meg.


3 honapos nem mászkál még, kb végig rajtad, nálad, melletted lesz.

2021. febr. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Azzal, hogy burokban neveled sokkal nagyobb kárt teszel a gyerekben. Semmi baja nem lesz a macskától.

Ha meg van lehetőség nem a cigis szobában aludni, akkor nem értem mi a gond.

2021. febr. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
24%
Nyomatékosan kérd meg őket,hogy egy szobát takarítsanak ki alaposan,mire mentek ( szőnyeg átmosás,függönymosás) a bagószag miatt. Macskát meg addig ne engedjék be. Ezen ne sertődjenek meg. 3 hónapos babának nem tesz jót a füst. Anyám is cigizett bent,most új hazban lakik,mondtam én is neki,ha akarja,hogy átvigyem a babát, kiszokik cigizni. Nem is gyújt rá bent,hálás is érte,rájött mennyivel jobb bent az illat. Én is meg a férjem is dohányzunk,bár én max 5 szál/nap,de sosem tudnék a házban..van terasz.
2021. febr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
4 ha benti macska, nem opció, hogy nem engedik be. De ez nem is így működik, ne hatagudj. Anyukameknak kinti-benti cicajuk van. Neki az az otthona. Nem fogjak kizárni, mert megyünk. Nem is várnám el...
2021. febr. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy azért van egy határ macskaszőr ügyileg,válaszolók..ha már a zárt szekrényben a poharakon is van,az már engem is zavarna, pedig nekem is volt bent kutyám,macskám, papagáj,degu, etc. Szerintem nem magával az állattal van baja,hanem a felhalmozódott rengeteg szőrrel.
2021. febr. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
6 ok. De ha zavarja, nem alszik ott és kész.
2021. febr. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%

5

Pár napot nem megy be egy szobába.. nem azt mondtam,rakja ki a házból. Csak abba az egy szobába ne menjen arra a pár napra. Ha meg ennyit nem tesz meg az unokáért,nem is vinném. Fentebb említettem,nem az állattal van bajom hanem a rendszeresen nem takarított szőrrel..

2021. febr. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
26%

7

Világos,a macska fontosabb az unokánál :D pacsi..

2021. febr. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%
8 persze így működhet. Nyilván nem kell betenni a macskát a kiságyba... 😃
2021. febr. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!