Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem káros egy pici babának,...

Nem káros egy pici babának, ha a babahordozóban van?

Figyelt kérdés
Olyan görnyedten van benne szegénykém, olyan mintha ülne, pedig két hónaposan nem szabadna ültetni.
2010. aug. 17. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

én egy gyengén tömött párnát tettem a mélyedésbe ami miatt úgy tünt mintha tényleg ülne.


úgy nagyon jól elvolt. amikor utaztunk egy kis 25x25-ös párna volt a feneke alatt még amikor ülni tudott is mert nagyon fapados hordozónk volt


biztosan lecseréljük a 2. babánál ...

2010. aug. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én ne raktam bele, csak ha mentünk valahova autóval.Van vízszintesig dönthető pihenőszékünk, abba raktam bele, vagy csak az ágyon volt, amíg nem tudott forgolódni,utána a földön.Szerintem órákig benne tartani káros a gerincének,ráadásul meleg is ebben a kánikulában.
2010. aug. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is kész voltam tőle hogy úgy ült benne mint egy nyomorult, szegénykém. Mi is csak akkor raktuk bele ha nagyon fontos volt és csak rövid ideig.Én amennyire lehetett megdöntöttem a háttámláját és úgy kötöttem be a kocsiba. Így olyan volt mintha a hátán feküdne.
2010. aug. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Maximum 1-2 órát lehet babahordozóban, de csak ha muszáj(tehát menet közben kocsiban). Különben káros a gerincének!!!!


Otthon, vagy sétakor a babakocsin ne használd!!!

2010. aug. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
előző vagyok. egyébként nagyon hamar elmúlt a probléma most 3,5 hós és egész szépen mutat benne. ki van gömbölyödve és tartja magát. most már kényelmes neki.
2010. aug. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én is csak akkor teszem bele, ha elmegyünk kocsival, ez kb. heti 1 alkalom, de ilyenkor is sajnálom szegényt, pedig csak max. 1 max 1 órát van benne.
2010. aug. 17. 14:01
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem vizsoinylag sokat cvolt benne:

-sokat mentün/megyünk

-ts-es volt a babakocsi

-amikor 2-3 hónapos volt, akkor sokszor csk úgy volt el, ha kint volt velem konyhában

Ez van, egyébként görnyedés nem ülés, hordozókendőben ugyanúgy görnyednek babák, arra meg azt mondják, az jó. Amúgy 6 hónaposan felült magától.

2010. aug. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A csecsemő a második trimeszter közepétől az anyaméhben teljesen befelé görbülve él, a gerince a megszületés után sem egyenes. A hátgerinc dupla S-formája a kisbaba motorikus fejlődésével alakul csak ki. A gyermek először megemeli a fejét. Ezzel kifejlődik a nyakgerinc görbülete kifelé. Utána megtanulja tartani a hátát. Mikor a totális görbület kezd kiegyenesedni, a gyermek már tud ülni, amikor pedig álló helyzetbe kezdi felhúzni magát, derékgörbülete fejlődik. Rendszerint ez a fejlődés egy évet vesz igénybe, esetleg valamivel többet is. Nincs szükség arra, hogy az első hónapokban erőltessük ezt az egyenesedési folyamatot.
2010. aug. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Na szóval, az meg lemaradt, hogy a babahordozó enyhe háti íve nem káros a babára, amennyiben korlátozott ideig van benne.
2010. aug. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha rendeltetésszerűen használod, azaz az autóban, akkor nem káros.

Olvastam itt olyat, hogy az anyuka gyakorlatilag abban tartotta a babát, éjjel abban aludt...na, az tuti káros!

Majd 3 hónapos korára már ügyesen tudja tartani a fejét a baba, akkor már nem görnyed annyira benne!

2010. aug. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!