Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudtátok, hogy hamarosa...

Honnan tudtátok, hogy hamarosan átfordul a baba? Voltak jelei? Például tekeredett, emelgette a popóját háton.

Figyelt kérdés
A kisfiam 5 hónapos múlt 1 hete. Rengeteget rakom hasra és lassacskán már akár 15 percet is elvan sírás nélkül. Nagyon nem szerette, kötött izomzattal született. Havi egyszer kell mennünk Déveny tornára es itthon is minden nap tornázunk. Az utolsó alkalommal azt mondták, ha átfordul utána már minden rendben lesz. Úgyhogy most ezt várom. Ezért érdekelne, hogy esetleg vannak-e jelei, hogy hamarosan megcsinálja. Kinél, hogy volt?

2021. febr. 24. 08:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bár nálunk nem volt gond, sőt sokkal előbb átfordult, mint kellett volna. A jelek előtte azok voltak, hogy az oldalára fordult, kitekeredett, erőlködött, próbálkozott
2021. febr. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A kislányom 4,5 hónaposan fordult hasra. Ő felemelte a lábait és úgy fordult oldalra, így próbált átfordulni.
2021. febr. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk sem volt semmi gond és előjel sem. Nem sokkal múlt 2 hónapos, amikor először hasról átfordult hátra. Azt hittem csak a feje húzta el, de utána még többször átfordult aznap. Azóta már a másik irányba is átfordult egyszer. Hátról hasra még nem megy neki. Félúton elakad...de erőlködik, próbálkozik. Jövő héten lesz 4 hónapos.
2021. febr. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az oldalára tud fordulni már kb 4 honapos korától. Ő is úgy,hogy emeli a lábait és lendül. De itt megáll a tudomány. Onnan tovább nem is látom, hogy akarna fordulni.Tekeredik a fejével, a felső testével de a lábait nem viszi keresztbe. Ha én segítek lábnál akkor fordul, vagy elkezd rám vigyorogni és visszanyomja magát a hátára.
2021. febr. 24. 09:17
 5/11 anonim ***** válasza:

Nagyon kinyomta magát

És minden érdekes volt neki , ami messzebb volt


3 hónaposan kezdett forogni



(4,5 hónaposan kúszott

5 hónaposan mászott

6 felállt

10 hónaposan önállóan járt)

2021. febr. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kötött izomzattal mi hetente jártunk dévényre. A második dévény után kezdett el forogni. De addig a fejét nem tudta megemelni. Öt hónapos elmúlt már. 6,5 hónaposan ült.
2021. febr. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! 2 hónaposan kezdtük Dévényt jobb oldali fejtartás miatt, ami rajtam kívűl senkinek se tünt fel... Megállapította, hogy kötött nyak-hát- és vállizmokkal rendelkezik a pici. Akkor voltunk 2x két hét alatt. Utána mindig csak 1 hónap múlvára adott a terapeuta időpontot. Keveseltem, de láthatóan nagyon szépen haladtunk. 2 hete voltunk utoljára. Mindenki nálunk jóval sűrűbben jár.Szívem szerint vinném hetente, de szerinte nem kell. Hozzátenném magánba járunk.
2021. febr. 24. 10:37
 8/11 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. A dévénytől rohamosan fejlődtünk mi is. Persze magánban. A doktornő nem mondott semmit arra, hogy 4 hónaposan szinte fel sem emelte a fejét. De most nem errőp van szó.Ugyanez volt a bajunk ami most nektek. Most a kisfiammal is így vagyok. Sajnos. A lanyommal egy évig jartunk. Akkor hagytuk abba amikor elindult önállóan.
2021. febr. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt hozzáteszem, hogy most is azt mondta, hogy várjunk még 5,5 hónaposommal. Még ő sem fordul át csak oldara tud fordulni és a fejét sem emeli meg hason ahogy azt már kellene. Vele jövőhéten kezdjük. Nála még egyenlőre nem tudom, hogy mi lehet a probléma.
2021. febr. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én fiamat abszolút nem is érdekli a forgás, ő a fejét emeli, pedig nagyon figyeltünk, hogy ne ültessük 😁 4 és fél hónapos múlt. Hát majdcsak eszébe jut.
2021. febr. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!