Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire figyeljek meg oda, mar...

Mire figyeljek meg oda, mar total nincs otletem?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3,5 honapos. Egy honapja szenvedunk allitolag atipikus ekcemaval. Elso korben kaptunk nagyon szaraz borre test tejet a gyerekorvostol es viszketesre gelt. De nem javult, sot. Egesz testen kijottek a szaraz, pirosas foltok, de az arca a legdurvabb, melegre fokozodik a baj, a testen nem veszes annyira. Teljesen bedurrant, elhatalmasodott mar az arcan, csatolok kepet. Neha meg magatol elmulik szinte alig lathatora. A bororvos ekkor szteroidos kremet irt fel es viszketesre Fenistil cseppet, La rose posay furdetot, testapolot. Mar nagyon el vagyok keseredve, mert szinte minden reggel ujra elojon a szep kis pofijan ez a fortelem, mar a hajas fejboren is es marja, viszket neki. Anyosom javaslatara(szerinte valami anyagot, pledet nem bir a bore) rakom a pamut textil pelust a feje ala, csak arra rakom le, hogy massal ne erintkezzen az arca. De hiaba, ma megint ugy keltunk, hogy tiszta gyulladt. Szoptatok es hypoalergen tapszert is kap. Nem eszek allergent, se puffasztot. Lovela baby vel mosom a baba cuccait, oblitot sem hasznalok. Mitol lehet ez? Elso baba es mar nagyon kifogytam az otletekbol. 15-en megyunk masik borgyogyaszhoz. Most a ferjem azt javasolta vegyunk masik baba barat mososzert es mossunk mindent azzal, mert ha felvesszuk kezbe pont az arca, feje erintkezik a mi ruhankkal. Szerintetek? En mar a tejfeherje allergiara is gondoltam, a gyerekorvos azt mondta levehetik ra a labort, de nem 100% os ilyen pici korban es viszonylag sok ver is kell hozza :(
2021. márc. 10. 07:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
2021. márc. 10. 07:26
 2/11 A kérdező kommentje:
2021. márc. 10. 07:31
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Allergia vizsgálat kellene neki.

A ti ruháitokat is mossátok azzal, amivel a baba ruháit.

Te fogyasztasz tejterméket, tojást?

Ha igen, el kellene hagyni, és ha tejre érzékeny, úgy 2 hét múlva kezd kiürülni a szervezetből, így a gyereknél is akkor kezd elmulni, ha valóban arra érzékeny.

Nálunk is volt hasonló, paradicsom miatt volt.

Szerintem nem csak bőrgyógyászhoz kellene fordulni segítségért hanem gasztroenterológushoz

2021. márc. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk a Linola fürdetőt javasolta annak idején a háziorvos. A kislányomnak inkább a karján combján és a hasán voltak foltok. Nekinrendbe hozta. Esetleg próbáld meg hátha! Van testápolója is.
2021. márc. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jaj szegény! Én is ekcémás vagyok, de nagyon sokalt javult felnőtt koromra. Szerintem is a tejet kellene elöször kizárni. Fürdetőből mindenmenteset, sokféle van, az ekcémánál ha valamilyen kozmetikum beválik 1 hónap múlva cserélheted le, mert újra kijön, hozzászokik a bőr, nagyon macerás dolog és szörnyen viszket. Remélem az új bőrgyógyász kitalál valamit, én rengeteg helyen voltam, kevés a jó bőrgyógyász.
2021. márc. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A testvérem ugyanígy nézett ki baba korában, de ő az anyatejre volt allergiás. (Anyukám nem ivott tejet.) Amint leválasztotta, elmúlt. De én előbb körbejárnék minden más lehetőséget, mielőtt leválasztanám, csak mondom, hogy van ilyen is.
2021. márc. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a la roche rontott rajta


Csak a fürdetőkrém használt

Előtte kentük be vele.

Amint ült zuhanyoztattuk


Minden kemikáliára lobban.

Neki vérző sebes volt.


Szteroidos krém használt.


Sampon

( mivel hajasbaba volt, a krém nem opció)

Babé koszmó elleni kellett, pedig sosem volt koszmós.

2021. márc. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk például a fürdés abszolút erősítette, csak zuhanyozni, mosdatni tudtuk, hogy alig legyen víz alatt.

Próbáltuk a Shea vajat, naturálisabb dolgokat, de igazából csak szinten tudtuk tartani, elmúlni nem múlt el. Igaz, a fiamnak 1 éves kora után jött ez elő, akkor nekem az állati tej kiiktatását javasolta mindenki. A Mixa Atópiás krémjét is próbáltuk, de az sem csillapította. Esetleg a ruhák vasalása? Felpuhulnak tőle, hátha kevésbé irritálja.


Nem tudom nálatok hogy fog alakulni, de nálunk a melegebb évszakkal el szokott tűnni, csak az ilyen téli, hideg levegős időben jön elő a dolog azóta is (most már 4 éves).

2021. márc. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Allergia vizsgálat ilyen pici korban úgy tudom nem lehetséges. Nekünk a vérvételre, ami a tejallergiára van is azt mondták nem pontos,döntsek én, hogy hagyom e megszúrni a fiam és 2 nagy fiola vért levenni tőle :( A ruhai szaritogepben szaradnal es igen, vasalom is..Fiam imad pancsolni, de a meleg vizben a testen is kipirosodnak a szaraz foltok, tehat felerositi a meleg,ahogy latom.. Ejszaka direkt mar csak 21 fokban alszunk, de megis reggelre ilyen az arca. Aztan fogja es szinte eltunik. Eszem tejtermeket es tojast is(utobbit ritkan). Szerintetel erdemes volna tejmentes dietat tartanom? 2 het utan csak meglatnam hogy segit vagy sem. Ahh mar nagyon elegem van, mert latom rajta sokszor, hogy vakarozik, zavarja es en nem tudom hogy segitsek...a szteroidos kremet sem hasznalhatjuk allandoan..
2021. márc. 10. 11:08
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindenkeppen kiprobalom a tej es tojasmentes dietat es rendelek frosch baby mososzert... Remelem kiderul az oka :(
2021. márc. 10. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!