Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire figyeljek meg oda, mar...

Mire figyeljek meg oda, mar total nincs otletem?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3,5 honapos. Egy honapja szenvedunk allitolag atipikus ekcemaval. Elso korben kaptunk nagyon szaraz borre test tejet a gyerekorvostol es viszketesre gelt. De nem javult, sot. Egesz testen kijottek a szaraz, pirosas foltok, de az arca a legdurvabb, melegre fokozodik a baj, a testen nem veszes annyira. Teljesen bedurrant, elhatalmasodott mar az arcan, csatolok kepet. Neha meg magatol elmulik szinte alig lathatora. A bororvos ekkor szteroidos kremet irt fel es viszketesre Fenistil cseppet, La rose posay furdetot, testapolot. Mar nagyon el vagyok keseredve, mert szinte minden reggel ujra elojon a szep kis pofijan ez a fortelem, mar a hajas fejboren is es marja, viszket neki. Anyosom javaslatara(szerinte valami anyagot, pledet nem bir a bore) rakom a pamut textil pelust a feje ala, csak arra rakom le, hogy massal ne erintkezzen az arca. De hiaba, ma megint ugy keltunk, hogy tiszta gyulladt. Szoptatok es hypoalergen tapszert is kap. Nem eszek allergent, se puffasztot. Lovela baby vel mosom a baba cuccait, oblitot sem hasznalok. Mitol lehet ez? Elso baba es mar nagyon kifogytam az otletekbol. 15-en megyunk masik borgyogyaszhoz. Most a ferjem azt javasolta vegyunk masik baba barat mososzert es mossunk mindent azzal, mert ha felvesszuk kezbe pont az arca, feje erintkezik a mi ruhankkal. Szerintetek? En mar a tejfeherje allergiara is gondoltam, a gyerekorvos azt mondta levehetik ra a labort, de nem 100% os ilyen pici korban es viszonylag sok ver is kell hozza :(
2021. márc. 10. 07:26
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Ez tejallegriának néz ki. Nem is értem, hogy eddig miért nem mondta senki neked, hogy kezd el elhagyni az ÖSSZES tejterméket az étkezésedből. Olyanokra is kell ilyenkor figyelni, ha egy szelet kenyérben például tejszármazék van. Az összetételeknél vastaggal fel szokták tüntetni az allergéneket - ott ha szerepel a tej, tejsavó, tejpor, bármi ami tej, az felejtős. 3-4 hét alatt ki kell ürülnie a szervezetedből és utána javulnia kell a helyzetnek ha ez a baj.
2021. márc. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!