Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatás alatt mennyi az...

Szoptatás alatt mennyi az esélye a teherbeesésnek? Milyen módszer van még?

Figyelt kérdés
A teherbeesésem előtt megszakítáassal "védekeztünk" hosszú évekig, nekünk ez vált be, és működött. Most már lassan fél éves kisfiúnk, szoptatom és még nem jött meg. Nem működik a gumióvszeres védekezés, mert nem jó egyikünknek sem. Már néhányszor próbálkoztunk a régi módszerrel, de nem szertenén még egy gyerkőcöt ilyen hamar. Szerintetek működik ugyanaz a védkezési mechanizmus, mint még az első terhesség idején?
2010. aug. 18. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne működne? Ha nektek bevált...

Bár én ezt nem is nevezem védekezési módnak, annyira nem biztos, de vannak párok, akiknek beválik.

Amúgy van szoptatós fogamzásgátló is, irathatsz.

Vannak a hüvelyben használható szerek, nézz utána.

2010. aug. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szülés után a felborult hormonháztartás miatt sokkal könnyebben lehet teherbe esni! még szoptatás alatt is, ugyanis ha akár csak 1x is eltelt két szoptatás között több mint 3 óra, már tuti nem ad védettséget.

szóval nagy az esély!

több lombikos ismerősöm és olyan barátnőim, akik 1-2 évet küzdöttek a teherbeeséssel, szülés után 3-6 hónappal természetes úton estek teherbe!


létezik egy cerazette nevű fogamzásgátló, amit szoptatás alatt is lehet szedni. dokid felírja, ha kéred. ha nem jó nektek a gumi, érdemes emellett dönteni.

vagy rakathatsz fel spirált is (kicsit drágább kb. 40.000 + ha magándokihoz jársz, akkor a felhelyezés díja, viszont 5 évig évenkénti ellenőrzés mellett fent is maradhat), ha nem idegenkedsz tőle.

léteznek hüvelybe felhelyezhető tabletták, kúpok, amit 10 perccel az aktus előtt kell felhelyezi és spermaölő anyagot tartalmaznak, de nem tudom, hogy szülés után mennyi idővel alkalmazhatók. illetve szoptatás alatt lehet-e, bár elvileg lokálisan ható szerek. de elképzelhető, hogy szívódnak fel belőle bizonyos hatóanyagok, amik átjuthatnak az anyatejbe. -- erről inkább érdeklődj a patikában. recept nélkül kaphatóak.


szerintem most kicsit rizikós a megszakításos módszer.

remélem tudtam segíteni.

2010. aug. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hormonmentes Patentex illetve Pharmatex hüvelykúp, hüvelytabletta és hüvelykrém, vagy hüvelygyűrű.
2010. aug. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!