Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor a gyerek elkezd beszéln...

Amikor a gyerek elkezd beszélni tanulni, mennyire tisztán teszi ezt?

Figyelt kérdés
Tehát, például rájön, hogy mit jelent az alma szó, és utána kezdi gyakorolni formálni a szavakat, de tudatosan használja az almára, vagy először halandzsázik, kiad mindenféle hangot, hogy "alaa" vagy "ama", aztán egyszer csak rájön, hogy mit jelent az alma szó, és elkezdi megpróbálni kimondani, a már ismert halandzsa szavakkal? Szóval a szavakból lesz a halandzsa, ahogy gyakorol, vagy a jelentés nélküli halandzsát igazítja a szavakhoz?
2021. márc. 12. 07:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

gyerekenként változó, hogy mennyire tisztán mondanak 1-1 szót. lehet az anyát apát tisztán ejti, de az almát nem.

egy gyerek már gügyög, gagyarászik azelőtt is, hogy lenne bármi jelentése a "szavainak", hiszen eleinte örömszerzés céljából játszik a hangjával. a szavak jelentését te tanítod meg. 1.5 evesen ha azt kéred, adja oda, mutassa meg az almát, lehet odaadja, megmutatja, szóval tudja mi az az alma, de kimondani nem tudja. ez a passzív szókincs.

van olyan gyerek, aki egyedi szavakat talál ki tárgyakra, pl tutyi lesz a párnája neve.

2021. márc. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Te sosem láttál még kisgyereket?
2021. márc. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam mindent megért, hogy mi micsoda, mit jelent, de kimondani még alig tud valamit. Azt se helyesen. Van 2 szó amit úgy mond ahogy kell.
2021. márc. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiamnál - aki korán kezdett beszélni - tökéletesen ki lehetett hallani ahogy gyakorolja majd meg-meg tanulja a betűket kiejteni. A magánhangzók egyszerűbbek azok a helyén voltak egy szóban, de ha olyan betű volt benne amit még nem tudott akkor helyettesítette olyannal amit már igen. Ugye a könnyebbek pl a b, d, m, t, j. A nehezebbek meg a v, z, l, r, stb.

Volt olyan szava amit csak mi tudtunk hogy mit jelent, volt amit tisztán ki tudott mondani első perctől. De ahány gyerek annyi féle.

2021. márc. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

A halandzsából lesz a szó.

A gyerekek gagyorásznak, a szülőnek ez vicces meg cuki,ezért utánozza, ami megtetszik a gyereknek, és ő meg a szülőt utánozza. A baba csak olyan hangot tud leutánozni a szülőről, amit már magától is ki tudott mondani gagyogás közben. (Így alakul ki az adott nyelvre jellemző szókészlet, mert a babák mindenféle hangot ejtenek, a szülők csak a saját nyelvük hangjait mondják vissza, ezért a babában az utóbbiak maradnak meg, a többit egy idő után nem ejti.)

A gagyogásba tök véletlenül becsúsznak random szótagok, rövid szavak, ezeket is ismétli a szülő, és a gyerek visszaismétli. A szülő mindezeket követlezetesen használja, amiből a baba rájön a jelentésre, és ő is elkezdi arra a dologra mondani, amit tényleg jelent is az adott szó.

Beszéd előtt is tök sokat megértenek a kisbabák, de ezeket aelkezdenéd szavakat is csak akkor fogják tudni kimondani, ha maguktól eljutnak odáig (vagyis megérnek rá a hangképző szervek, idegrendszer...). Tanítani lehet őket, a jelentést meg is tanulják, de kimondani csak akkor, ha már maguktól kimondták a hangokat, hangcsoportokat előbb, mert csak ekkor tudják a szülőt visszautánozni.

Ezt fejlődéslélektan órán tanultam, a gyerekeim hozták az elvárásokat :)

2021. márc. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezeket a szavakat én felirtam, később olyan jó visszaolvasni. :) :)

Pár hónap alatt tisztul ki egy nehezebb szó teljesen.

2021. márc. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem fontos, h.a szülő, család, szépen ejtse ki a szavakat a baba előtt pl.hallottam ilyet, h.anyuka mondta a gyereknek "jajj, de cép vagy" "iden, nadon ügyesz vagy" Ebből kialakulhat beszédhiba a gyereknél. Ugyanúgy, mint amikor hadar a szülő..
2021. márc. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
7 Ezt nagyon jól látod. Sokszor az az alapja a beszéd hibának, hogy így beszélnek a gyerekkel. Értelmesen kell hozzá beszélni, mintha egy felnőttel beszélne az ember
2021. márc. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!