Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden párkapcsolatban ennyire...

Minden párkapcsolatban ennyire egyértelmű hány gyerek legyen?

Figyelt kérdés
Nálunk nem az. És nem igazán tudjuk kinek a vágyát teljesítsük.
2021. márc. 13. 14:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenhol. Nalunk a férjemnek mindegy, csak minimum egy, így az van amit en akarok. Barátainknál egyet értés van a kettőre. De ismerek olyat ahol az egyik egyet a másik harmat akar. Szerintem abból is kettő lesz 😅
2021. márc. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem a legtöbb esetben ha eltérőek az "igények", akkor az veszíti el a vitát, aki több gyereket szeretne. Elvégre az a veszélyesebb lelkileg, párkapcsolatilag. Ha mondjuk a férj 2 gyereket akar, de a feleség rábeszéli a 3-ra, abból adódhat később feszültség, vita forrás, főleg ha nehézségek adódnak a neveléssel, anyagilag vagy a gyerekek kezelésével. De ha a feleség szül úgy, hogy nem akart, abból is lehet probléma. Kötődés hiánya, önmarcangolás a szülési nyomok miatt, bármi..
2021. márc. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%

én úgy indultam neki, hogy 3 gyereket akarok. másodikként mindig is akartam kistesót, így nekem ez tette egyértelművé a dolgot. később, amikor jobban láttam hogy mivel jár ez, azt mondtam oké legyen 2, mert jó ha van tesója az embernek.

párom nem feltétlenül akart gyereket, a föld helyzetét és a realitást nézve "nincs szüksége a földnek + emberekre a földön". de azért eljutottunk oda, hogy ő is szeretne egy gyereket.

így ott tartunk, hogy 1 gyereket bevállalunk. így mertük azt mondani a lakásvásárláskor, hogy 1 gyerek után kérjük a csokot, és így a babavárót is fel merjük venni. de nem ezek miatt vállalunk gyereket!!


szóval mi abban állapodtunk meg, hogy egy gyerek jöhet. aztán meglátjuk a többit... :)

ezt javaslom nektek is, hogy állapodjatok meg egy gyerekben, aztán ugyis látjátok hogy milyen ha gyerek van, akartok e még egyet, bírtok e vállalni, stb.


nálatok mi a helyzet? ki mit mond, mennyit szeretnétek, miért nem egyeztek?

2021. márc. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
3as vagyok. ismerőséknél akartak gyereket mindketten, anyuka rettegett a szüléstől... valószínűleg emiatt is, de szörnyű szülés élménye volt. apuka már szeretné a következő babát, de anyuka egyáltalán nem áll készen rá, 3 év után is szörnyű traumaként éli meg a szülést. nem tudom, valaha készen fog-e állni az újabb gyerekvállalásra.. szerintem max pszichológus segítségével
2021. márc. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

Parom maximum ket gyereket szeretne, en egyet - szamomra boven eleg egyszer kiesni a munkabol... :D


Egy volt kollegam azert valt el a felesegetol, mert nem szult harmadik gyereket.


Baratnomeknel a parja akar gyereket, a baratnom nem, mert neki mar van egy. A parjanak viszont nincs.


Lehet, hogy nagyon feminaci hozzaallas, de elsosorban a nonek kene dontenie, folegabban az esetben, ha o nem, de a ferj akar. A nore harul ugy is a feladatok nagy resze. Persze, emellettnem elhanyagolhato tenyezo a penz, ha kell a ket kereso a csaladba, kicsi a haz stb.

2021. márc. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Egyértelműen a kevesebb gyerek nyer.
2021. márc. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, lehet egyedül vagyok ezzel, de nem akartam eldönteni, hány gyerekünk legyen, amíg meg nem született az első. Persze a férjemmel kitűztünk célul kettőt, de megmondtam neki, hogy ha egy gyerekkel is túl nehéznek érzem az életet, akkor lehet elég lesz annyi, ha meg nagyon bele jövünk a gyereknevelésbe, akkor hagyjuk nyitva a lehetőséget egy harmadikhoz. Én nem hiszem, hogy előre jól meg lehet ítélni mennyit szeretnél.
2021. márc. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
7 ez pontosan így van. És hány ilyen mondatot hallani?! “Ha az ixedik lett volna az első, nem len e több gyerekünk.” Jobb kivárni, mi lesz a vége 😄
2021. márc. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk igen. 16 éve eldöntöttük, hogy csak egy lesz és egy van.
2021. márc. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%
En mondtam neki, hogy 4-et szeretnek, ő azt mondta, hogy 1-et mindenkepp, a tobbit meglatjuk. Az első baba utan mar nem voltam benne biztos, hogy lesz 4😅 Ekkor a ferjem pedig azt mondta, hogy iagazbol rambizza. Imad apuka lenni, tole lehet 8 gyerekunk(nyilvan nem lesz😂), de az en testem, en csinalom vegig a terhesseget, en szulom meg a gyereket stb., ezért ő azt szeretne, hogy ugy dontsek, ahogy nekem jo. A 3. babát várom most. Valószínű az utolsot is egyben.
2021. márc. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!