Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nektek a párotok egyértelműen...

Nektek a párotok egyértelműen fontosabb a barátaitoknál? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Összevesztünk a párommal, mert szerinte túl sok időt töltök a barátaimmal, és mikor rákérdezett a prioritásokra, akkor mondtam hogy nem raknám a barátaim elé. Több mint egy éve vagyunk együtt, szeretem és mindig van időm rá, de a két barátnőmet akik szóban forognak már több mint 10 éve ismerem, jóban-rosszban számíthattam rájuk, mondhatni már családtagok, együtt nőttünk fel és beolvadtunk egymás családjába is az évek alatt.

A párom meg rossz szemmel néz rájuk emiatt, nem tesz nyíltan megjegyzéseket (vagyis nekik nem mond semmit) és el tud lenni velük ha úgy alakul, de meg sem próbálja jobban megismerni őket, ráadásul az elején elég negatívan állt hozzájuk, csak volt egy nagy veszekedés belőle, és utána már semlegesen állt az egészhez, de közös programokra például így is alig lehet elrángatni. Ez meg a batátnőimnek furcsa, mert az ő párjukkal (vagyis az egyiküknek csak a volt barátjával) nagyon jóban voltunk/vagyunk, már az elején is érdeklődőek voltak amikor találkoztunk, azóta meg baráti viszonyba kerültünk az évek alatt.

Szokták mondani, hogy ahogy öregszünk egyre inkább kopnak el a barátok, és válnak fontosabbá a párkapcsolatok. Csak én gondolom azt, hogy ennek nem feltétlenül kell így történnie? Miért kellene sorrendet állítani, miért bűn az, ha valaki felnőttként is közel áll a barátaihoz, ha ezzel nem hanyagolja a párját? Nem értem miért kell ezen veszekedni meg megsértődni.



2019. szept. 6. 00:04
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Ugye neki nincsenek barátai, azért vergődik, ha te a tieiddel vagy? Önbizalma sincs, azért fél attól, hogy velük jobban érzed magad. És közétek beilleszkedni is nem “nem akar” hanem nem tud. Ilyen helyzetben, mikor semmi nem indokolja a rangsorolást, vagy hogy választani kelljen közöttük, csak az aktuális partner szánalmas nyivákolása, hát nagy butaságot csinálnál, ha Ő Királyi Felsége miatt kihagynád a baráti beszélgetéseket. Ilyen jellemű emberrel úgysem marad együtt sokáig senki, ha lecsengett a szerelem és kinyílik a szemed... ne kelljen megküzdened még az önváddal is, hogy egy ilyen “férfi” miatt megbántottad és leépített azt a két embert, akik ezt nem érdemlték meg, csakis azért, hogy kedvében járj egy komplexusos kandúrnak.
2019. szept. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled, kár összehasonlítgatni a kettőt. Egyik sem fontosabb a másiknál.

A párod nézhetné olyan szemszögből a dolgot, hogy legalább a rossz dolgokat nem csak rá "pakolod", ott vannak a barátnők is erre.

2019. szept. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem, nem kell sorrendet állítani, viszont valami miatt úgy érzi a párod, hogy hanyagolod. Ezt azért érdemes lenne kideriteni, miért lehet? Próbáljátok megbeszelni, kitalalni, mit lehetne tenni, hogy mindenki jól járjon. (Lehetőleg higgadtan.)
2019. szept. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Erre elég nehéz válaszolni. Ha még fiatal vagy, akkor talán a barátságok fontosabbak, főleg, ha már 10 éve ismeritek egymást a pároddal pedig csak 1 éve.


Az viszont elég furcsa, hogy a párod nem akar a kedvedre tenni és megismerni a barátaidat. Van rá valami oka miért nem akar közös programokra menni? Szégyenlős vagy miért?

Az én párom bemutatott a barátainak már rögtön a kapcsolat elején és nagyon gyakran mentünk közös programokra, és én is bemutattam őt az én barátnőimnek. Sosem volt ebből vita. Ő is meg akarta ismerni az én barátaimat ahogy én is az ő barátait és sok közös programra mentünk együtt is, külön is.


Később, jó pár év ismerettség után már volt belőle összetűzés (pl. szingli baráttal hajnalig tartó mulatozás, részegség, részeg telefonok, hogy más nőkkel táncikál...) de amíg nem ez a helyzet nem értem hogyan lehet ezen vitatkozni.


Másrészt nekem mindig a párom volt első helyen (és a barátnőimnek is az ő párjuk). És megértőek is voltunk egymással ilyen szempontból. Inkább egy kávézást tologattunk más időpontra, mint egy randiestet. Nekem ami a párommal van az sokkal szorosabb, intimebb, mint ami a barátnőimmel valaha is volt, valaha is kialakulhatott volna, hiába ismerem őket régebbről. És igen, sajnos ahogy telnek az évek mindenki ment a saját maga útján, a párommal viszont mi a közös utunkat járjuk ezért ő nem "kopik el", mint a barátok.


De minden ember teljesen más, ez csak az én tapasztalatom, a problémát valószínűleg az oldaná meg, ha beszélgetnél róla a pároddal. :)

2019. szept. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Fontosak a barátaim, de ha választani kell (pl kevés szabadidő, ha nem jut mindenkire idő), akkor a párom az első.

A barátaimnak is. Szerintem ez így a normális.

Igazi barátság nem fog attól megkopni, hogy épp munka vagy magánélet miatt nem érünk rá bandázni.

Igaz, mi már kinőttünk a kamasz, egyetemista korból. :) Megvolt annak is az ideje, most mindenki dolgozik, családozik. Ettől még barátok vagyunk, leszünk.

2019. szept. 6. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

42 éves vagyok, 12 éve férjnél. De ha a férjem azon vergődne, hogy én ne töltsek néha 1-1 estét a barátnőimmel, amire indoka sincs, mert nem jellemhibát talált bennük, nem is ártottak neki, hanem mert csak, hát abból csúnya veszekedés lenne. Nem vagyok én bégető birka, aki arra megy, amerre a gazdája tereli.


Egyébként jó kérdés, hogy mit csinál az illető, aki féltékeny a barátaidra, amikor velük vagy? Nincs saját élete, saját programjai a saját barátaival? Csak nem azt várja el, hogy a nő mindig otthon várja őt a konyhában sütögetve, míg ő sportol, vagy sörözik, vagy akármit csinál másokkal, ugye? Mert ha igen, hát menekülj abból a kapcsolatból, a következő kérése ugyanis az lesz, hogy a családoddal se tartsd a kapcsolatot, mert minél magányosabb egy nő, annál több szemétséget megenged a párjának. Nagyon vigyázz az ilyen basáskodó, kontrollmániás partnerekkel.

2019. szept. 6. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
63%
Szakíts vele a barátok fontosabbak.
2019. szept. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Alapvetően szerintem a barátok fontosabbak, főleg, ha ők 10 éve megvannak, a pasi meg csak egy éve.

Nagyon gyerekes dolog a barátok ellen hergelni valakit, főleg, ha azok tényleg jó barátok, és nem érződik rajtuk rosszindulat.

Egyébként ha nem akar menni, nem kell vinned közös programokra nem kell a barátnőid pasijaihoz hasonlítani őt. Én is ritkán megyek el a barátommal és az ő haverjaival valahová, illetve ha én a barátnőimmel talizok, nem szoktam őt hívni, csak néha. Jóban vagyunk egymással, a barátnőim is ismerik az ő haverjait, de mindenkinek saját társasága van, és őszintén szólva ha a barátnőimmel találkozok, én szeretek pletykálni meg csajos dolgokról beszélni, őt az úgysem érdekli, engem meg az nem feltétlen, amiről ő beszél a haverjaival.

2019. szept. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Még éretlenül gondolkozik ezen a téren. Minden kapcsolat egy idő után leülepszik és jönnek a más ideiglensen fontos dogok emberek. Szerintem a jó kapcsolat azért jó, ,mert megérted, meg bízol és közös célod van a másikkal. Ezt nem tudja szétrobbantani egy ilyen bolhaméretű probléma.


Ti esetetekben benne van a párodban az az érzés, hogy elveszíthet ezért így próbál téged kordában tartani, hogy meg nyugodjon az egó.


Időnként sokat segít, hogy ha őszintén elmondod neki mennyire fontos és nagyon szeretsz vele lenni, de szükséged van a barátokra is.


Talán megtudod vele értetni és talán lazábban fogja venni.

2019. szept. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!