Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első babások, ki hogy bírja...

Első babások, ki hogy bírja az újszülöttel?

Figyelt kérdés
Én néha nagyon kivagyok. A nem alvás, fáradtság, nincs időm semmire kikészít. Ti hogy vagytok? Esetleg valami tanács, hogy jobban bírjam?
2021. márc. 14. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Kitartás, elmúlik ez az időszak. Még emlékszem élénken, nagyon nagyon rossz volt, egész nap bőgtem a gyerekkel együtt, a netet bújtam hogy mégis mit kellene tegyek stb. 3 hónap után, de inkább már a 2. hónap után minden kezdett jobb lenni. Amint kinyílik a kis világa, mosolyog, reagál.
2021. márc. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a babád? Van már napi rutinotok?


Az első két hónap csak szoptatásból állt, én sem voltam túlságosan kipihent, de amióta beállt a napi rutinunk, azóta sokkal könnyebb. Meg ugye már azt is tudom, hogy mikor miért sír, az elején csak találgattam, kisebb nagyobb sikerrel.


Mindennap megyünk sétálni, ami nekem is jót tesz, főleg ezekben a szebb napsütéses időkben. Ha van barátnőd aki ráér, hívd el őt is.


Amikor főzök, akkor a babám ott ül a kis hintájában, beszélek hozzá, néha meglököm, rágcsálgat és nézelődik közben. Amikor a szőnyegén játszik, akkor berakok egy mosást vagy összehajtogatom a ruhákat, közben beszélek hozzá, énekelek, úgy elvan.

Most kezdtük el használni a babahordozót, ha magamra kötöm, simán tudok porszìvózni, felmosni.


Szerintem nem szabad annyira rágörcsölni arra, ha éppen nem tudtál mondjuk elmosogatni aznap, megcsinálod holnap...úgyis megvár 😀

2021. márc. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Még csak 2hetes a babám, tápszeres. Ma egesz nap nem aludt csak most este, nagyon fárasztó már férjemmel is a gyerekszobában alszik, mi meg a picivel a hálóba ez is megvisel, hogy külön alszunk, sose aludtunk külön.
2021. márc. 14. 22:02
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Az enyém már nem újszülött, de bennem is élénken él az első 3 hónap. Iszonyú nehéz volt, kb semmit nem aludtam, és folyton üvöltött a hasfájástól. De elmúlik, kitartás!
2021. márc. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Utáltam az elejét. Kb 6 hónaposan kezdtem élvezni, hogy van egy lányom. Mindenki azzal traktált, hogy elmúlik. Utáltam ezt a mondatot is. De igazuk lett. Abban viszont nem, hogy nem sírom vissza. És nem, nem szépültek meg az emlékek. Iszonyatosan kemény volt. Biztos van olyan szuperanyu, aki úgy éli meg hogy minden rózsaszín, szuper könnyű és sálálá... Na én nem ez voltam. De attól még én is szeretem a lányom, csak az elejét átugrottam volna. Második tuti nem lesz :D
2021. márc. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szintén zenész 😃

Ma két hónapos a kislányom, segítségem nincs, nagyszülők messze laknak, férjem 12 órás műszakban dolgozik, tehát egyedül vagyok a picivel,aki ráadásul nagyon hasfájós. Minden nap sírok vele, a háztartást nem tudom csinálni, főzni csak segítséggel mert pl ma nem lehetett letenni a kisasszonyt.

A szoptatás sem megy mert a hasfájás megzavarja. Nagyon remélem hogy 3 hónapos korára elmúlik mert be fogok golyózni a végére.

2021. márc. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
Én leszek a kakukktojás, de én imádtam mindegyikkel. Ha lenne pénzünk és helyünk, szülnék még vagy huszat csak az első hetek miatt. 😅 Semmi sem adja vissza azt a bújós, “anya az egész világ” érzést, sem pedig a babaillatot. 😍
2021. márc. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám most 2,5 hónapos, és azt tudom mondani, hogy egyre könnyebb. Nekünk is nagyon nehéz volt az elején, iszonyat hasfájós volt. Még most sem múlt el, de már jobb. Te is belerázódsz majd, kialakul a napi rutin. Nekem nagyon sokat számít, hogy már nem csak eszik-alszik-üvölt, hanem figyel, reagál, nevet, lehet vele játszani. Ezek sok erőt adnak a nehézségek leküzdéséhez. Most meg fogd fel úgy, hogy ez az első időszak erről szól, engedd el az egyéb teendőket, csak azt csináld meg, amit muszáj. És minden segítséget fogadj el, hogy tudj egy picit pihenni.
2021. márc. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
Az első 2 hét ami nehezebb volt. Nekem furcsa volt, hogy itt van, állandóan figyeltem, hogy jól van-e, nincs-e baja. Igaz, hogy éjszaka csak egyszer kelt és utána már csak hajnalban, de azért ez a két kelés is kifárasztott egy kicsit. Amikor már beállt egy rutin, tudtam hozzá igazodni, hogy mikor etessem meg és akkor tudtam, hogy mikor fog kelni. Így többet tudtam pihenni. Napközben egyébként szinte csak aludt és evett. Most már 4 hónapos és 12 órákat alszik. Kitartás, neked is hamarosan beáll a rendszer, de ha fáradt vagy akkor kérd meg a párod, hogy segítsen. Az első 2 hétben nálunk a férjem mindig figyelt a kicsire, hogy aludhassak egyet.
2021. márc. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%
Most 5 hónapos a kisfiam, és sajnos nem múlt el a hasfájás, de sokat enyhült, annyi, hogy éjszaka is ébredek rá, mert forgolódik. Nekem ez a kialvatlanság a legnehezebb és az, hogy a férjem lerakja a fejét és alszik reggelig, nem ébred semmire, nem is nagyon tudja, milyen ez. Ráadásul a kiságyba nem lehet letenni, nappal se. Viszont én ennek ellenére most már nagyon élvezem. Nálam a fordulópont az volt, amikor 7 hetesen elkezdett tudatosan mosolyogni. Úristen, ég és föld, hogy milyen érzés volt utána minden. Ezt nem hittem el soha, de ma már értem, miért mondjqk, hogy a mosolya elfelefteti a nehézségeket. Hónapok óta nem alzdtam 2 órát egyhuzamban, fájnak a végtagjaim és utálom, hogy háj maradt a hasamon, de ha mosolyog a kisfiam, egyszerre minden mindegy lesz. Márpedig rengeteget mosolyog. Ami a háztartást illeti, egy kis 2 szobás lakásunk van, és mindketten kupisak vagyunk, szóval nemes egyszerűséggel leszarom az egészet. Főzni egyszerűbb kajákat általában sikerül.
2021. márc. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!