Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák, egy kis...

Tapasztalt anyukák, egy kis segítség kéne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


8 napos a kislányom. Első baba, így nagyon bizonytalan vagyok. Két dolog van, amire nem igazán tudok megoldást.


1. A baba nagyon sokszor nem alszik. Tudtommal 18 órát kéne minimum, de sokszor ébren van szinte egész nap és nyüglődik.

Pedig eleinte letettem és aludt. Nem tudom mit csináljak vele, szerintem a pocakja fáj.


2. Ehhez jön a második pont. Van minden nap kaki, de mintha tekerne a pocakja és erőlködne, amikor nem tud aludni. Szegényemnek már lázmérőt dugtam a popsijába, erre mindig jön ki kaki és meg is nyugszik, el tud aludni. Viszont ehhez hozzászoktatni sem akarom, de az sem jó, ha szenved órákon át. Torna nem igazán vált be.


Anyatejes a baba, de fejve kapja sajnos.



2021. márc. 16. 19:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
55%

Akkor ne passzold le. Könyörgöm 8 napos, az a dolgod, hogy vele törődj! 6 hét...nem véletlen hívják gyermekágynak. Éjjel nappal mellette kellene lenned, nem a dolgodat tenni.

Amúgy a hordozókendő sokkal jobb megoldás, mint a pihenoszek. Érzi a testközelséget, mégis tudsz tőle mozogni és hasfájásra is jó.

2021. márc. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Igen, apuka dolgozik, család 200km-re, a lakás meg majd kitakarítja magát? Hordozókendőbe pedig nem merem tenni, ez van.
2021. márc. 17. 13:27
 13/16 A kérdező kommentje:

Ja és mellette az egyetemet is csinálom, azzal is muszáj minimálisan foglalkoznom.


Nem szeretném, ha csak velem maradna el, mert akkor ez később is így marad.

2021. márc. 17. 13:28
 14/16 anonim ***** válasza:
55%

Igen, 8 naposan kell elkezdeni nevelni, hogy egyedül aludjon.

Ha apuka dolgozik, ki koszolja össze a lakást, hogy állandóan takarítani kell? Ne már, ennyi anyai ösztön nincs benned?

Azt mondtad tapasztalt anyukák véleménye érdekel. Leirtam, mindent hárítasz, akkor nem lehet rajtad segíteni.

2021. márc. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Ne úgy képzeld el, hogy egész nap le van téve. Most is rajtam alszik, viszont délután is van dolgom. Ki koszolja össze? Én. Főzök, mosni is kell (babának is, nekem is), cumisüvegeket takarítani, mellette minden etetés után 30 percet fejek, hogy ne apadjon el a tej. Ezekre a kis időkre muszáj vagyok megoldást keresni, nem hárítok.

Éjszaka pedig szeretem, ha a kiságyban alszik a légzésfigyelő miatt.

2021. márc. 17. 14:02
 16/16 anonim válasza:

Szia!

Én egy 9 napos kisfiú anyukája vagyok. Sajnos,amint hazajöttünk a kórházból kiderült, hogy hasfájós.

Cicizés nem ment,pedig tejem van így én is fejve adtam neki.

Hozzá kell tennem,hogy szülés óta csökkent az étvágyam sokat így biztos nem volt elég tápláló számára az anyatej. Minden étkezés után több órahosszáig tartó sírás jött amit a görcsök okoztak neki. Pedig széklete volt/van és büfi is mindig sikeres.

2 napja már annyira sírt hogy semmi nem volt jó ( masszír,torna,meleg textilpelus a pocakra stb.) Felhívtam az orvost most tápszert kap és BioGai-t.

De a lényegek lényege,hogy etetés után apa büfizteti és nem tesszük le egyből a kiságyba. 1 órán belül megnyugszik ha anya és apa közé bújhat. Nincs órákig tartó görcsölés és sírás.

Lehet később ez gond lesz mert közöttünk volt de majd azt is megoldjuk,legfontosabb ha ezzel már jobb neki akkor mindenkinek jobb lesz. Aztán reméljük kinövi ezt a pocakfájást. Kitartás!

2021. márc. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!