Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 éves vagyok, most született...

17 éves vagyok, most született a kislányom, és néhány dologban segítség kéne. Anyukák, tapasztalatokat írnátok?

Figyelt kérdés
1 hetes a kislányom, 3 napja engedtek ki a kórházból. Míg a kórházban voltam teljesen jól ment a szoptatás, nem is fájt annyira, de mióta itthon vagyok, minden bajom van. Nemis jön a tej rendesen, nagyon fáj is, és a kisbabám is sír, mert hiába szívja, nem jön. Próbáltam már mindenféle masszázst meg krémet, de nem jöttek be. Az orvos se mond mást, csak hogy majd beindul, pedig magánklinikán szültem... Félek, hogy fogyni kezd majd, és sokat sír szoptatás közben. Valaki adna valami tippet?:)

2014. júl. 17. 15:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Meleg vizzel zuhanyoztasd le a melled. sokat szoptasd , ez a pár hét erröl szoljon. mellé vizet tápszert ne adj a gyermeknek. feküdj pihenj.
2014. júl. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%

Szia! Gratulálok a kislányhoz!

Az is sokat segít, ha átmasszírozod a melled szoptatás előtt. Ha nagyon kemény, akkor is jó. Ha kemény, és emiatt nem tudja rendesen bevenni a szájába, akkor kézzel kicsit nyomj ki belőle, és így kiemelkedik a mellbimbó.

2014. júl. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A fentit tanácsok jók, és próbálj meg fejni is, minden szoptatás után abból a melledből, amelyikből szoptattál, próbáld meg kifejni a maradékot, nekem ez is segített. (Próbáld ki, hogy kézzel vagy pumpával sikerül - e jobban, én kézzel fejtem.) Édeskömény teát is ittam.
2014. júl. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
És te is bőven igyál folyadékot.
2014. júl. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Napi 4 liter folyadék szükséges ,hogy legyen tejed.Két óránként cicire tenném.
2014. júl. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Használhatsz bimbóvédőt is a szoptatáshoz, hátha azzal megy. Azért a baba egyen eleget, szükség esetén tápszerrel pótolhatsz.
2014. júl. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Védőnő tudna igazán segíteni, aki megnézi, hogy szoptatsz, hogy próbál szopizni a baba. Esetleg szoptatási tanácsadó, ha van rá lehetőséged, a legprofibb segítséget tőle kapod.
2014. júl. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket. Most szopizott, ez most aránylag jól ment, elaludt a cicimen. Alapból olyan 2 litert iszok egy nap, de mikor írtátok hogy sokat kell, rögtön lenyomtam legalább egy 7 deci vizet, és most sokkal jobb volt.:) A védőnő volt kint tegnap, ő segített több dologban is, azt mondja jól csináljuk, csak még nem indult be a tejem, de basszus, egy hete szültem... már ideje lenne:/
2014. júl. 17. 15:56
 9/14 anonim ***** válasza:

nekem amikor 6 hetes volt a babám kezdett el csökkenni a tejem. sokan ajánlották, eleinte ráncoltam a szemöldököm, de amikor kipróbáltam mesés hatása lett: alkoholmentes sör. azóta megint van rendesen tejem és még csak nem is csomósodik :)

ha fáj akkor nem jól kapja be a baba. próbálj meg másféle szoptatási pozíciót (bölcsőtartás, fekve szoptatás vagy hónaljtartás).

2014. júl. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Gabi86 ***** válasza:
Laktoherb tea az is serkenti a tejtermelést meg nekem még a dinnye jött be.nyáron szültem én is így szerencsém volt.(ami a dinnyét illeti)te minden szoptatás utàn igyál.ahogy előttem írtàk rengeteg folyadék,mert meleg van és ilyenkor főleg fontos meg plusz a szoptatás.
2014. júl. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!