Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Paromtol ennyi segitsegkeres...

Paromtol ennyi segitsegkeres realis lenne a baba mellett?

Figyelt kérdés

Most vagyok 15 hetes terhes. Miota egyutt vagyunk a parommal, azota nagyjabol elkepzeltem, hogy mikent nevelnenk a kozos gyerekunket stb. Nyilvan majd az elet hozza a tobbit, kozel se biztos, hogy a gyerek olyan szemelyisegu lesz, mint mi, xe azert az alapokat jo atgondolni.


Nemreg voltunk anyoseknal es beszelgettunk a gyermekagyi idoszakrol. Meseltek, hogy milyen nehez volt ( anyos es az o anyukaja), mert a ferjeik dolgoztak, ott volt meg a masik nagyobb gyerek is, de aztan, ahogy nottek a gyerekek, egyre konnyebb lett. (egyikuk sem dolgozott a gyerekek 10 eves kora elott). Parom megjegyezte hogy igen, kicsinek nem is latta szinte az apjat, annyit dolgozott.


Na most kerek-perec megmondtam nekik, hogy mi nem igy tervezzuk. Parom 6-14 kozott dolgozik, legkesobb, ha tulorazik, 16ra hazaer, igy szerencsere o nem dolgozza az az egesz napot. Ugy allapodtunk meg, hogy napkozben, amig haza nem er, en vagyok a kicsivel, aztan jon o - ezalatt pelenkazas, etetes, furdetes lenne. Hetkozben en kelnek hozza, hetvegen o vagy ha mar nagyon kilennek, akkor is o. Kezdetektol fogva megprobalnank a cumihoz is szoktatni, hogy ne csak en tudjam etetni, mert anyukam is jonne neha babazni.

1,5 evig lennek otthon maximum, utana munka. Emiatt pl en nem is tudnam elhozni a bolcsibol/ovibol, hanem ez mindig a parom/anyukam reszoltrja lenne.


Paromnak es anyukamnak ez a felosztas tetszene. Parom vilageleteben akart gyereket, sirva olelgetett percekig, mikor megtudta, hogy vegre apuka lesz. Anyukam is hasonlo volt, a pici lesz az elso unokaja.


Ellenben anyosek... Szerintuk egy lusta szr lennek, ha igy nevelnenk a gyereket. Kijelentettek, hogy ne legyek ilyen gyerekes, a ferfiak, ha megszuletik a gyerek, amugy se tudnak vele mit kezdeni, azert ad az allam tamogatast, hogy 3 eves koraig amugy is otthon legyek es ellassam oket. Nem is ertik, hogy minek rohanok vissza dolgozni. (talan mert szeretem a munkam es varnak vissza). Mondtak, hogy ez biztos valami feminista butasag, amivel a fiatalokat mergezik. ( Szerintem meg egy gyerekenek ket szuloje van es mind a ketto teljes erteku).


Parom nem volt ott, amikor ezt beszeltuk, az apukajaval butykoltek a kocsit. Hazafele nem is mertem neki elmondani, mert miota elkoltozott, orul, hogy nem kell sokat a szuleivel talalkoznia. Szerintem ebbol a mostanibol meg olyan veszekedes lett volna, hogy tobbef nem is megyunk.


Illetve: rengeteget olvasok itt a pro/kontra tapszerezesrol DE szerintetek az megvalosithato-e, hogy az elejetol fogva kapjon tejet napkozben es tapszert estere - mivel az "allitolag" jobban elteliti a babakat.

Nem a mellem feltese miatt - azt munka elott megfogom mutettni.


27/L



2021. márc. 19. 07:09
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%
Kit érdekel más mit mond? Úgy neveld a gyereked ahigy akarod.
2021. márc. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
89%
Ha nektek ez így jó, akkor mindegy anyós mit akar. Beléd kötnek, mert így esik jól nekik, aztán kész.
2021. márc. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
92%
Két ember véleménye számít. A tiéd, meg a párodé. A többi mindegy.
2021. márc. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
95%
Nem biztos, hogy tápszerrel jobbna alszik. Minden ismerősöm akinek tápszeres a kicsi 1 év felett is ugyan úgy kel még. De úgyse fogsz szoptatni uh teljesen mindegy
2021. márc. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
90%

Ha van tejed akkor tok felesleges a tápszer estére mert nem telik el tőle jobban a baba, kislányom tapszeres es ugyanúgy ébred éjszaka. Szerintem a szoptatás + cumi nem mindig működik, mert a cumibol könnyebben jön mint a melledből, így azért nem kell annyira dolgozni a babának. Ha mégis így akarod csinálni akkor nagy eséllyel lesz cumis baba és fejned kell. Viszont kiindulva abból ahogy tervezel foglalkozni a babával így mindenképpen fejès vagy tápszer lesz.

Nekem őszintén nem tetszik a felállás amit elterveztél. Egyáltalán nem vagyok híve annak, hogy csak az anyuka csináljon mindent mert úgyis otthon van de azt sem érzem fairnek, hogy a párod felkel hajnal 5 kor hazaér 4 re és kezdje a második műszakot a babával. A fürdetés az amúgyis olyan amit legtöbbször ketten jó csinálni mert az egyik ember tartja a másik pedig mosdatja a babát. A férjem oda van a a gyerekekért és imádja a lanyunkat de hétköznap így is főleg én foglalkozok a babával . Rengeteget segít, de én nem passzolom le neki ahogy haza ért. Ez nem kritika, nyilván te döntésed hogy hogyan szeretnéd.

2021. márc. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
96%

Nektek kell tudni. Nekem egy kicsit görcsösnek tűnik az elképzelésed. Pl: én marhára nem örültem, hogy tápszeres lett az első gyerekem (részben pont a cumizavar miatt), mert szoptatásra készültem. Éppen ezért második gyereknél se éreztem áldozatnak, mártírságnak, hogy fél évig csak én tudtam megetetni. Fél év pikk-pakk eltelik. Hozzátáplálástól etetheti bárki.

Ettől még teljes szülő az apjuk is. Első pillanattól mindent megcsinált, amihez nem kellett mell (etetésen kívül semmihez). A kicsit pl: első perctől ő altatta éjszakánként hogy én a nagy mellett lehessek.

A munkába való visszatérés megint olyan, hogy kár előre hirdetni. Menet közben alakulhat. Lehet 1,5 évet se bírsz otthon és az is lehet hogy te fogsz végül ragaszkodni a 3 évhez. Teljesen felesleges vitát provokálni előre.

2021. márc. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszaitokat! :) 5# neked is, atgondolom, ami irtal, mert reszben igazad van.
2021. márc. 19. 07:44
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít sem az én véleményem, sem másé, csak a tiétek. Másrészt most 15 hetesen eltervezed, hogy lesz, aztán majd nagyot fordul a világod (remélem). Úgy csinálod majd, ahogy nektek a legjobb és kész. Az egy dolog, hogy ti a férjeddel beszéltek róla, de teljesen felesleges leegyeztetni másokkal előre, hogy 25 hét múlva mit fogtok akarni/gondolni/csinálni/... Legközelebb egyszerűen ha nem kell, ne menjetek bele, ha pedig nem lehet elkerülni a beszélgetést, akkor meg ne foglalkozzatok mások véleményével.
2021. márc. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
90%
Azért annyira nem reménykedj. Mindkét gyerekem tápszeres, nem azért mert nem akartam szoptatni. A nagy 2,5 éves és még nem volt átaludt éjszaka. Nem szimpi a hozzáállásod, már most azon vagy, hogy le legyen a gyerekkel a gond. Nagy sírások lesznek még itt.
2021. márc. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
89%

Szép elképzelés amit írtál, aztán lehet tök máshogy lesz. :)

Viszont az biztos, hogy ott csak ti hárman számítotok. Te, a férjed és a baba. És qrvara mindegy, hogy bárki más mit mond.

2021. márc. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!