Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Paromtol ennyi segitsegkeres...

Paromtol ennyi segitsegkeres realis lenne a baba mellett?

Figyelt kérdés

Most vagyok 15 hetes terhes. Miota egyutt vagyunk a parommal, azota nagyjabol elkepzeltem, hogy mikent nevelnenk a kozos gyerekunket stb. Nyilvan majd az elet hozza a tobbit, kozel se biztos, hogy a gyerek olyan szemelyisegu lesz, mint mi, xe azert az alapokat jo atgondolni.


Nemreg voltunk anyoseknal es beszelgettunk a gyermekagyi idoszakrol. Meseltek, hogy milyen nehez volt ( anyos es az o anyukaja), mert a ferjeik dolgoztak, ott volt meg a masik nagyobb gyerek is, de aztan, ahogy nottek a gyerekek, egyre konnyebb lett. (egyikuk sem dolgozott a gyerekek 10 eves kora elott). Parom megjegyezte hogy igen, kicsinek nem is latta szinte az apjat, annyit dolgozott.


Na most kerek-perec megmondtam nekik, hogy mi nem igy tervezzuk. Parom 6-14 kozott dolgozik, legkesobb, ha tulorazik, 16ra hazaer, igy szerencsere o nem dolgozza az az egesz napot. Ugy allapodtunk meg, hogy napkozben, amig haza nem er, en vagyok a kicsivel, aztan jon o - ezalatt pelenkazas, etetes, furdetes lenne. Hetkozben en kelnek hozza, hetvegen o vagy ha mar nagyon kilennek, akkor is o. Kezdetektol fogva megprobalnank a cumihoz is szoktatni, hogy ne csak en tudjam etetni, mert anyukam is jonne neha babazni.

1,5 evig lennek otthon maximum, utana munka. Emiatt pl en nem is tudnam elhozni a bolcsibol/ovibol, hanem ez mindig a parom/anyukam reszoltrja lenne.


Paromnak es anyukamnak ez a felosztas tetszene. Parom vilageleteben akart gyereket, sirva olelgetett percekig, mikor megtudta, hogy vegre apuka lesz. Anyukam is hasonlo volt, a pici lesz az elso unokaja.


Ellenben anyosek... Szerintuk egy lusta szr lennek, ha igy nevelnenk a gyereket. Kijelentettek, hogy ne legyek ilyen gyerekes, a ferfiak, ha megszuletik a gyerek, amugy se tudnak vele mit kezdeni, azert ad az allam tamogatast, hogy 3 eves koraig amugy is otthon legyek es ellassam oket. Nem is ertik, hogy minek rohanok vissza dolgozni. (talan mert szeretem a munkam es varnak vissza). Mondtak, hogy ez biztos valami feminista butasag, amivel a fiatalokat mergezik. ( Szerintem meg egy gyerekenek ket szuloje van es mind a ketto teljes erteku).


Parom nem volt ott, amikor ezt beszeltuk, az apukajaval butykoltek a kocsit. Hazafele nem is mertem neki elmondani, mert miota elkoltozott, orul, hogy nem kell sokat a szuleivel talalkoznia. Szerintem ebbol a mostanibol meg olyan veszekedes lett volna, hogy tobbef nem is megyunk.


Illetve: rengeteget olvasok itt a pro/kontra tapszerezesrol DE szerintetek az megvalosithato-e, hogy az elejetol fogva kapjon tejet napkozben es tapszert estere - mivel az "allitolag" jobban elteliti a babakat.

Nem a mellem feltese miatt - azt munka elott megfogom mutettni.


27/L



2021. márc. 19. 07:09
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
37%
Ja és még annyi, hogy amit a gyereked 2 éves korától 3 éves koráig fizet az állam, abból nyilván nem lehet megélni. Nagyon sok ember nem engedheti meg magának, hogy azért kb. 28.000 ft-ért legyen otthon. Plusz szerintem egy életkori elmaradással nem rendelkező, nem szélsőségesen szorongó gyereknek ennyi idősen már semmi szüksége nincsen rá, hogy egész álló nap csak az anyjával legyen. Én se tudok, de nem is akarok 2 éven túl is itthon lenni.
2021. márc. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
62%

26.000 huf a gyes...qrvanagy támogatás. Mivel nem az anyósod fogja nevelni a gyermeketeket, kit érdekel mit rosszindulatoskodik, neki nem mindegy, nem ő fog hozzá kelni, stb.

Xard le, komolyan!!!! Nem kellenek a mérgező emberek az életedbe. ;) ;)

2021. márc. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!