Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire igaz, hogy kisbaba...

Mennyire igaz, hogy kisbaba mellett semmire nincs idő?

Figyelt kérdés

Mióta babát várok, úton-útfélen azt hallgatom, hogy majd meglátom, jövő ilyenkor nem lesz semmire időm, nem lesz tiszta lakás, gondozott veteményeskert meg nagy karácsonyi dekorált, mert egész nap a gyerekkel kell majd foglalkozni. Sőt, higgyem el, hajat mosni se lesz időm...


De nekem ez olyan túlzásnak meg kifogásnak tűnik, hogy soha semmire nincs idő gyerek...


Mi ebből az igazság? Az anyukák lusták vagy tényleg mission impossible például a házat feldíszíteni karácsonyra baba mellett?



2020. dec. 13. 14:09
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
53%
Ha egész nap a kanapén döglesz és trécselsz cseten a barinőkkel, akkor valóban úszni fog a ház a gyerek is meg te is.
2020. dec. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 Argloss ***** válasza:
83%
Idő az van, csak sokan nem tudják kezelni, hogy megváltozik az életük és teljesen szétesik minden körülöttük. Az új alvás/nem alvási rendre azért nem egyszerű átállni, nem tudsz majd olyan hatékonyan dolgozni, de attól még lesz majd időd mindenre. Esetleg kedved nem lesz.
2020. dec. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
82%
Az első időszak ilyen szempontból valóban nehéz, de viszont pont, hogy az elején lehet pl kendőbe tenni a babát (ha bírja), és úgy tevékenykedni. Később már lehet, hogy kendőben nem bírja, de elvan jobban magában, ha meg már jár, akkor megy matatni. Minden időszak jó és nehéz is valamiért. Felesleges a riogatás, de azért bizonyos mértékig készülj a lekötöttségre. Rengeteg múlik magán a babán.
2020. dec. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
85%
Rám semennyire sem volt igaz.
2020. dec. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
82%
nekem anyukám mondta, hogy rendeljek kaját, ha megszületik a kicsi, mert az fix, hogy utána nem lesz időm főzni. az első 2 hónap valóban nehéz volt, de akkor úgy oldottuk meg, hogy a férjem fogta a babát, én meg főztem. Mármint hétvégén, hétköznap akkor főztem, amikor aludt, meg tök jól elmentünk együtt bevásárolni a kicsivel. nálunk a főzés volt a fő prioritás, mert mindketten a házi kosztot szeretjük, szóval az mindig kész volt, amúgy meg nyilván voltak nehézségek, de ha megszervezitek a dolgot, mindenre jut idő. a különbség csak annyi, hogy amikor megvan a gyerek, tényleg szervezni kell, hogy minden el legyen látva, de egyáltalán nem lehetetlen dolog. ami fontos, arra úgyis jut idő.
2020. dec. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%

Valahol a ketto kozott van az igazsag szerintem, de nagyon gyerek- es anyafuggo is. Az elso gyerekem nagyon csondes baba volt, egeszen addig, ameddig hordoztam, ha leraktam, orditott, a kisagyban nem maradt meg, az elso honapok borzaszto nehezek voltak, es azota is rengeteg figyelmet, energiat igenylo gyerek, pedig mar lassan 5 eves. Viszont tapasztalatlan anyukakent en is sokkal jobban raparaztam mindenre, pedig elotte elhataroztam, hogy nem fogok. A sirasatol konkretan kikeszultem, volt, hogy vele sirtam, ezert mindent megtettem, amit birtam ennek elkerulesere. Nagyon rossz alvo is volt, 3 eves koraig atlag 6-8x kelt, voltak jobb idoszakok, amikor csak 3-4x, es rosszabbak is, amikor hosszan is kellett visszaaltatni. 3 eves kora utan 3-4x ebredt, most fel eve van, hogy 1x, nagyon max 2x, vagy atalussza. Mellette moshattam volna hajat orditas aran. 20 percet volt el a babahintaban, azalatt foztem. Mikir a ferjem hazaert a munkabol, beajultam az agyba 2-3 orara, ejszaka erre nemvolt nyugodtan lehetosegem.


Masodik gyerekkel elhataroztam, hogy maskepp fogom csinalni, de a gyerek is teljesen mas. Aludt kezdetben a kisagyban, es egy ideje ujra alszik benne, atlag 3x ebred, neha tobbszor, de rogton visszaalszik. Le tudom tenni, nem kell hordozni, es kinti kozlekedes gyanant szereti a babakocsit a tesojaval ellentetben. Siman berakom az etetoszekbe, amit a furdobe beviszek, es befekszem a kadba, vagy takaritok, fozok, filmezek. Most 1 eves, de kevesebb energiat es figyelmet kovetel meg joval, mint a tesoja. Enis valtoztam emellett. Mar nem esek ketsegbe, ha sir, befejezem az ebedet, megmosom a hajam.


Szoval ez toled es a gyerektol is fog fuggni. Legyel magaddal elnezo, ha esetleg nemugy sikerul, ahogy eltervezted, es amennyi segitseget csak tudsz, vegyel igenybe. Nekem meg nyugodt baba mellett is jol jon ez, meg ugy is, hogy sokkal lazabb lettem.


Boldog babavarast, es szep elso idoszakot kivanok!

2020. dec. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%

Ezt előre nem lehet tudni. Minden anya, baba, háztartás más. Az első gyerekemmel a 8. hónap után már minden egész gördülékenyen ment. Egyéves volt karácsonykor és minden jól alakult. De a második babánk olyan nehéz eset, hogy ha nem lenne testvére, akkor se lenne egyszerű dolgunk. Ő 7 hónapos lesz karácsonykor és nem is tervezünk nagy banzájt, csak annyira, amennyire a nagytesó kedvéért szeretnénk.

Azzal könnyítettem a helyzeten, hogy már novemberre beszereztem minden december-január környéki ünnepre szóló ajándékot és be is csomagoltam.

2020. dec. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
81%
Abszolút attól függ, milyen babát dob a gép. Nyilván amelyik állandóan ordít, letehetetlen, de még ha ölben van, is sétálgatni kell vele, nehezen altatható, cserébe minden kis neszre azonnal ordít, később sem molyol el magában stb., amellett esélytelen még enni is. Tapasztalat. De látom a környezetemben, hogy vannak egészen más típusok is, a mai napig megdöbbenek, hogy hogy lehet velük ennyire könnyű...
2020. dec. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
93%

Ez nagyon baba függő.

A lányom mellett örültem ha úgy pisilhettem h nem zengett a ház az üvöltés~től. Nagyon nehéz eset volt. M9st sem egyszerű pedig már 5 éves.

Az ikrek 9 hónaposak most. Esküszöm több időm jut mindenre a 2 baba mellett mint a lányom mellett annó.

Nyilván számít azért a rutin is😉

De ők nyugisabbak, többet és jobban alszanak, valamit elnézelődnek/játszanak egyedül.

Nagyon sokat számít már a kipihentség miatt is. Ha kialszod magad, tudsz nyugiban enni, esetleg inni egy kávét, máris több kedvel kezdesz neki a házimunkának, még akkor is ha közben 5 percenként babázni is kell.

2020. dec. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már más is írta én is azt gondolom, hogy nem lehet előre tudni. A baba személyisége fogja ezt főként meghatározni. Vannak egészen nyugodt természetű babák, akik maguktól is kiválóan belesimulnak a családi életbe. Van a másik véglet amikor tényleg egy hajmosás is kihívás. De a legtöbb baba azért valahol közepén helyezkedik el. Sír néha de el is van egyedül amikor tevékenykedhetsz.


Én pl mindig nagyon hatékonyan osztottam be az időm, míg nem született meg a fiam 😅 na azóta én is állandóan el vagyok csúszva mindennel, nagyon figyelem igényes és rendkívül türelmetlen természetű. Ilyen habitus, hát ez van. Lejjebb adtam az igényeimből és megtanultam ehhez az élethelyzethez is beosztani az időm. Már nem megy olyan flottul mint régen, de én ezzel a középúttal is kiegyezem. A lakásban közel nincs olyan rend mint régen, de azért vállalható, mindig tisztaság van és most is találtam időt hogy karácsonyra kidíszítsem ahogy szeretem. Ettől függetlenül az én fiam nehéz természet, de mivel már dackorszakos ezért már kevésbé hat meg a hiszti hogy játszak vele mikor dolgom van. Babaként más volt, ott fontos volt számomra hogy azonnal reagáljak ha sír. És nem is csinált mást csak sírt..😆 de mivel már nem magatehetetlen kisbaba így úgy gondolom hogy ideje megtanulni kicsit engem is elengedni. Egyelőre apró sikereink vannak de annak is nagyon örülök.

2020. dec. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!