Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért jelez be a légzésfigyelő?

Miért jelez be a légzésfigyelő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ez a típusú légzésfigyelőnk van:


[link]


A babánk 2 hetes és eddig 3x riasztott. Első alkalommal közvetlenül áramszünet után, így annak tudtam be. Második alkalommal az oldalán feküdt a baba.

Tegnap éjjel nem riasztott, csak csippant, ami 15mp kimaradást jelez.


Egyik alkalommal sem volt merev a baba. Nem akartam bepánikolni és kikapni az ágyból. Minden alkalommal a kezét simogattam meg és azonnal ökölbe szorította, normálisan reagált, így fel se keltettem.

3 napja a legérzékenyebbre állítottuk. Az elem új, a lapról nem fordult le.



2021. márc. 20. 17:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
56%
Amikor még a kórházban voltam az újszülött lányommal, 2x becsipogott a légzésfigyelő és mind2x épphogy észrevehetően nagyobb levegőt vett utána, tehát biztos jogos volt a riasztás. Ő se ijedt meg, nem volt merev stb, tehát nálatok is simán lehet valós a riasztás, de lehet a kicsi súlya miatt még. Ha nagyobb lesz, már nem lesz ilyen gond.
2021. márc. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is ez van, csak nem a kamerás. 2900 grammal született a lányom, az oldalán altattuk. Jó pár hétig előfordultak fals riasztások, engem rettenetesen zavart, felzaklatott éjszaka. Szerencsére mikor magára kapott még 1-2 kilót, már nem csinálta.
2021. márc. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Most 3300g. Éjszaka még soha nem riasztott be, ezek mind napközben voltak.

Eléggé ingadozik az áram a lakásban, mert van valahol egy kontakthiba. Ez okozhatja? Mert elvileg automatikusan elemesre kapcsol áramkiamaradáskor

2021. márc. 30. 16:42
 14/18 anonim ***** válasza:

Hany kg a baba?

Milyen matracot használtok?

Matracon alszik vagy babafészekben?


Az érzékelő lapok alá tettetek egy karton lapot, vagy bármit?

2021. márc. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Igen, vannak olyan fajták amik egy csipogással jelzik, ha áramforrást váltanak.

Egyébként van olyan, mindenféle baj nélkül, hogy a baba lassabban veszi a levegőt ha nagyon alszik. A felnőttek sem egyformán lélegeznek álmukban.

Természetesen ilyenkor, mindig ellenőrizd továbbra is, illetve legközelebb az áramot is, hogy van e, vagy volt e a lakásban kimaradás.

2021. márc. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Nem csipogás volt, hanem rendes riasztás. De minden alkalommal kimaradt az előriasztás, ezt sem értem... Ha elfelejtem kikapcsolni és kiveszem a babát, akkor mindig van 15mp-nél előriasztás. Ezeknél nem volt.


Rácson van, de szabályosan. Ezt a típust lehet a rácsra is helyezni.

Kókuszmatracunk van.

2021. márc. 30. 20:27
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem jelez elemgyengeséget?

Lehet megérne egy próbát, hogy kicserélitek benne.

Illetve, ha jól látom, ez egy lapos. Sajnos ezeknél, sokszor előfordul, hogy bizonyos pontos nem érzékeli a babát.

2021. márc. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Nem. Ez a típus mutatja a szülői egységen, ha merül az elem :/


Én is gondoltam rá, hogy lefordult a lapról, de egész nap ott aludt és akkor jó volt. Persze attól fordulhatott még úgy. Néztem már hozzá +1 lapot.

2021. márc. 30. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!