Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért jelez be a légzésfigyelő?

Miért jelez be a légzésfigyelő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ez a típusú légzésfigyelőnk van:


[link]


A babánk 2 hetes és eddig 3x riasztott. Első alkalommal közvetlenül áramszünet után, így annak tudtam be. Második alkalommal az oldalán feküdt a baba.

Tegnap éjjel nem riasztott, csak csippant, ami 15mp kimaradást jelez.


Egyik alkalommal sem volt merev a baba. Nem akartam bepánikolni és kikapni az ágyból. Minden alkalommal a kezét simogattam meg és azonnal ökölbe szorította, normálisan reagált, így fel se keltettem.

3 napja a legérzékenyebbre állítottuk. Az elem új, a lapról nem fordult le.



2021. márc. 20. 17:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%

Hogy miért jelez be, azt nem tudni, de nekem pont ezért azt mondta a védőnő, hogy ha a kisbabának nincs semmi légzőszervi gondja, rendesen felsirt születéskor és nem kellett neki oxigént adni, nem szükséges a légzésfigyelő.

Vehetek, de sok a fals riasztás, ami csak aggodalmat szül, szóval ő sem és a gyerekorvos sem köti ki hogy kell.

Mondjuk másik szobabában tervezem majd altatni a babát, ha megszületik, ezért fogok venni, de ha ugrás a riasztásra és minden ok, akkor ennyi.

2021. márc. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mi is azért vettük, mert külön szobában terveztük altatni, de végül felújítások miatt másik lakásban vagyunk és itt velünk van.
2021. márc. 20. 18:25
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora a baba? Ha kicsi a súlya vagy vastag a matrac az is gond lehet. Érzékelők nincsenek elcsuszva? Ha elemes nem merül? Lehet csak az erzekenysegen kell állítani.
2021. márc. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Mindent leírtam, amit kérdezel.

A baba egy hete volt 2900g, most szerintem bőven 3000 felett van.

2021. márc. 20. 19:28
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk oldalt fekve egyszerűen nem érzékelte sokszor,pedig a legérzékenyebb fokozatra állítottuk. Babycontrolunk volt a kórházba is ezt használják.
2021. márc. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül a legérzékenyebb a legjobb beállítás a matrac vastagságotokhoz. Próbálgatni kell.

Egyébként volt egy időszak nálunk is amikor egy bizonyos oldalt fekvő pózban nem érzékelte, de mi sosem oldalt alattuk, akkor már tudott forogni, így már a csippanásra elkezdett mocorogni. Nekünk AC327 van

2021. márc. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Én mindig háton altatom, de valahogy mégis akkor oldalra került. Hiába picike, folyamatosan “förör” álmában. A kórházban is nevettek a csecsemősök, hogy teljesen elforgott álmában, addig helyezkedett.
2021. márc. 20. 22:37
 8/18 anonim ***** válasza:

Nekünk is ez a márka van, de másik fajta. Az elején volt hasonló csippanás, szerencsére gond nem volt. Ugyanígy az oldalán feküdt a baba.

Kis súlyú a babánk, a füzetben olvastam, hogy ilyenkor érdemes a legérzékenyebbre állítani, mert a kis súly miatt, másik fokozaton valószínű nem érzékeli.

Már 10 hónapos, és amióta átállítottuk, illetve ugye hízott is soha többet nem jelzett.

Ha van babafészketek, próbáljátok ki úgy, hogy az alatt van a lap, és nem a vastag matrac alatt.

2021. márc. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 3500g elérése után nem csipogott töbször, addig állandóan.
2021. márc. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Tegnap is becsipogott, ahogy odaléptem láttam, hogy lélegzik a baba. Nem tudom, hogy a csippanásra kelt-e fel, de szerintem amúgy is vett levegőt. Semmi nem utalt rá, hogy nem: nem ijedt meg, nem kékült, nem volt merev.
2021. márc. 30. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!