Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor tanult meg magától inni...

Mikor tanult meg magától inni a babád?

Figyelt kérdés

12 hós státuszon a védőnő szerint mar tudnia kellene egyedül inni.

Most 14 hónapos lesz mindjárt, de eddig semmi. Cumisüvegben van neki a víz. Próbáltam mutatni neki és fogom a kezét hogy döntse meg, monsom is neki... De nem akarja. Magától inna már pedig, bekapja, csak nem dönti meg hogy jöjjön is belőoe valami.

Hogyan tudnám megtanítani neki?


2021. márc. 22. 19:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7 hónapos volt kb a lányom, mikor megtanult egyedül cumisüvegből inni. Pohárból viszont csak később, azt sokáig kiborította. Ez csak úgy megy ahogy most is csinálod, hogy sokat mutogatod neki.
2021. márc. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

A cumisüveg tartását a féléves státuszon kérdezte a neurológus... 🤔 A nagy akivel jártunk, még nem tudta, csak 8 hónapos kortól. A kicsiről 1 hónapos korából van olyan videóm, hogy (ölben ugyan de) önállóan dönti, tartja.

Az 1 éves státuszon a nyitott pohárból való ivás a kérdés nem a cumisüveg. Ezt mondjuk kicsit korainak tartom. Még az "ügyesebb" gyerekem is csak 13 hónapos kora óta iszik megbízhatóan nyitott pohárból. A nagy 2 évesen tanult meg.

2021. márc. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Nyitott pohárból az egészet magára önti vagy kilocsolja a 13 hónapos lányom, de a különböző ivópoharakat már hónapok óta magától keresi meg, és iszik belőle, emeli feljebb ha kevés víz van benne stb.
2021. márc. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Ht kezdetétől normális pohárból itattam. 9 hónaposan már egyedül id ivott, igaz még magára öntötte néha.
2021. márc. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

7-8 hónaposan, nem cumisüveges a fiam..

8 hónapsan szívószálas itató is ment.



Nem elvárás, hogy ne folyjon mellé, csakhogy ismeri a mozdulatot, a poharat meg tudja tartani..

2021. márc. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
14 hónapos babám nem tud inni pohárból. Mármint oda teszi a szajahoz és remekül megdönti majd az egész a nyakában landol. Szerintem amúgy ez nem egyszerű nekik.
2021. márc. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Április első hetében lesz egy éves a kislányom. Pont a napokban kezdtem pohárból adni Neki a vizet evéskor, ugyanis a fürdőkádban pancsi közben folyton a tesói fogmosópoharából iszik, sokat gyakorol, egyre ügyesebb. Csak nagyon picit teszek egyszerre a poharába, így alig önti magára,ráadásul megtanulja alaposan megdönteni a poharat.
2021. márc. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7 hónaposan.
2021. márc. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

360 fokos itatópohárból 8 hónapos kora óta teljesen önállóan iszik. Nyitott pohárból is most már csak akkor megy mellé, ha több mint félig van a pohár, 16 hónapos.

Itatópohárból adj neki vizet,ne cumisüvegből.

2021. márc. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Van ilyen 360 fokos is neko, azzal is próbáltam, nem nem akart abbol inni. Majd eloveszem újra, megprobalom
2021. márc. 23. 07:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!