Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Párom 7 hónapos terhes és...

Párom 7 hónapos terhes és lemond az anyai jógàról teljesen az apai részre. Mert ö élniakarja az életét. Idövel elvelheti tölem a gyereket?? Pl 2-3 év múlva.. ? Meg kell nekem fizetnie valamit is a gyermek után????

Figyelt kérdés

2021. márc. 23. 12:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Ha lemond és nálad helyezik el,akkor kesobb nem valoszinu hogy neki ítélik. Sőt szinte kizárt. Ha te neveled akkor ő fizet gyerektartást.
2021. márc. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Akkor mindenkép fizetnie kell nekem havomta gyerektartást!!

Esetleg az apaságit hol kell elinditani?? Ha akarnák?

2021. márc. 23. 12:26
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen mindenképp fizetnie kell, ha nem akar akkor bírósági.

Apai elismerő nyilatkozatot pedig minél hamarabb, sok kellemetlenségtől megkímél


De amúgy mi van vele,hogy igy megkattant?

2021. márc. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Megzakkant! :(
2021. márc. 23. 13:00
 5/14 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom.
2021. márc. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A gyedet hogyan tudom igémybe venni azt a munkahely elintézi? Vagy hova kell futkosnom majd?
2021. márc. 23. 13:02
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Munkahelyhez kell benyújtani,de érdemes lenne beszélned a védőnőjével,es elmondani mi a helyzet, ő fog tudni segíteni neked.
2021. márc. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kicsit félek 27éves vagyok igy csak egyedülálló szülóként.. De sikerülnifog.
2021. márc. 23. 13:07
 9/14 A kérdező kommentje:
Szerencsére van egy gyerekkorí haverom neki van tapasztalata 4 éves fia van segit mindenbe mondta. Megtanit mindent mit hogyan kell... igen is megmutatom h igen is menni fog :) es köszőnöm a válaszokat..
2021. márc. 23. 13:10
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ügyes leszel, ne aggódj. Nem leszel tökéletes, mert senki nem az, de szerintem nagyon jó apja leszel annak a gyereknek. Mindenképp térképezz föl minél több embert, aki segíteni tud (olyasmiben is hogy heti 1-2 órát vigyáz a babára), mert teljesen egydül nagyon nehéz.


Az anyának láthatást meg fognak ítélni, de ilyen előzményekkel szerintem el nem viheti majd a gyereket. Gyerektartást kötelező fizetnie, ezt megítéli majd a bíróság.


Hogy láthatás se legyen, ahhoz az kell, hogy a babát a szülőanya örökbeadja. Simán neked nem tudja, de ha lesz új barátnőd, aki vállalja, akkor lehet. Talán más nőrokon is vállalhatja. Ebben az esetben azonban nem jár gyerektartás.


Arra viszont készülj föl, hogy a szüléskor hatalmas hormonmennyiség szabadul fel az anyában. Lehet, hogy teljesen megváltozik majd a véleménye, szeretni fogja a babáját és nem akarja majd eldobni magától. Lehet, hogy most is csak a terhességi hormonok játszanak vele elég durván. Szóval még ne vedd készpénznek, hogy minden úgy fog történni, ahogy elképzelted.

2021. márc. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!