Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ennyire "tiltólista" a...

Miért ennyire "tiltólista" a cukor???

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy tiltolistas a cukor. Értelemszerűen szándékosan nem adok edesseget, csokit, turorudit es tarsait a 10 hos babamnak, de pl töltött túrós palacsintát se adjak neki, csak mert a töltelékben cukor van? Vagy például fonott kalacsot, mert abba is kell cukor? Nem igazán értem...
2021. márc. 24. 11:43
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
El van túlozva ez az egész. Mióta az internetnek ekkora ereje van, azóta megy ez a sok hülyeség. Van, aki már egy túró rudit is sajnál a gyerekétől, mert abban cukor van. Mindenki a tökéletes anya akar lenni, meg túllicitálni a másikat, senki nem a saját dolgával foglalkozik. Egy gyerek igenis szereti az édességet, én is szeretem, oszt' közel vagyok a 30-hoz,mégsincs semmi bajom, mert mértékletes vagyok. Ezeknél az embereknél ez nincs meg és ezért is terjedt el, hogy találd hozzá vegánul a 3 hónapos gyereked... Agyrém.
2021. márc. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
#8 az is poén, hogy aki nem figyel nániákusan arra, hogy a gyerek 1 g cukrot se egyen annak "nem fontos a gyerek hosszútávú egészsége". És igen a hozzád hasonlók a miss tökèlyek, akik bezzegelnek, meg egyből leszarozzák a másikat, akik nem pont úgy etetik a gyereket mint ők.
2021. márc. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
42%
Hát kövezzetek meg, de 10 hónaposan még én sem adtam a babámnak cukros dolgokat. Szerintem ilyen idősen még fontos, hogy az ételek valódi ízét ismerjék meg. Mindettől függetlenül ha ritkán ugyan de adsz neki cukrosat attól még nem lesz baja :)
2021. márc. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
23 szerintem azzal nincs baj, ha nem adtál. Direktben en sem adtam, ha épp valamiben volt amit amúgy ettünk na bumm. Pl amit írtam példának, hogy kaptunk amyostol gyümölcslevest. Szerintem az a gaz, amikor elkezdi valaki ezt a szélsőséges és fellengzős dumát, hogy “en odafigyelek a gyerekem egészségére” meg “nekem fontos az egészsége” mikor valójában sokkal inkább arról van szó, amit te írsz. Minél kevesebb ilyet eszik annál inkább képes lesz értékelni a kevéssé édes dolgokat is. Pl van aki konkrétan cukorral eszi az epret, pedig magában is nagyon finom. Nyilván ha nem szokik hozza pl egy ilyenhez a gyerek akkor nem fogja igényelni.
2021. márc. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
75%

24!

Köszönöm, nagyon széped összefoglaltad amire én is gondoltam :)

2021. márc. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!