Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire lehet még szüksége...

Mire lehet még szüksége ezeken kívül egy babának?

Figyelt kérdés

Bútorok, babaszoba:

-pelenkázó komód, arra matrac és huzat

-kiságy és matrac + matracvédő

-bölcső és matrac (szeretném, ha éjjel az első két hónapban mellettünk aludna, de külön ágyban)

-4 db gumis lepedő

-2 db ágynemű szett

-elfordulás gátló párna

-rácsvédő

-baldachin

-körforgó

-babafészek

-pihenőszék, újszülötteknek való "huzat" bele

-Adamo hinta

-éjjeli fény

Séták, utazások:

-babakocsi (mózeskosár + sportrész)

-autós hordozó (babakocsira rögzíthető)

-babakocsihoz szúnyogháló, esővédő, és pohártartó (esetleg még napernyő)

-hordozó eszközök (kendő és csatos hordozó)

-pelenkázó táska

Etetés:

-3 db cumisüveg (150 ml) + tisztító kefe

-Elektromos sterilizáló gép

-Etetőszék és újszülött korhoz való szűkítő

-Digitális mérleg

-Cumisüveg és bébiétel melegítő

-Tápszer és babavíz

-Tápszeradagoló

Fürdetés, pelenkázás:

-Kád + állvány (mind a kettő összecsukható)

-Kádtámasz

-Kozmetikumok

-Vízhőmérő

-Popsitörlő, popsitörlő tartó

-2 csomag pelenka

-Pelenka kuka

-Körömvágó olló

-Baba hajkefe

Textilek:

-2 db ágyneműszett

-2 db babatakaró

-4 db gumis lepedő

-1 db pólya (angol)

-25 db textilpelenka

-10 db előke

-2 db hálózsák

-4 db törölköző (2 ‘kapucnis’, 2 sima)


Ruhák:

-15 db nappalra való szett (talpas nadrág/sima nadrág+hosszú ujjú body)

-15 db pizsama + alájuk bodyk

-10 pár zokni

-2 pár kesztyű (bentre, nehogy megkarmolja magát álmában)

-5 db "kimenős" szett, ezek kicsit csinosabbak, pl ha vendégségbe megyünk, vagy hozzánk jönnek

-3 db kabát

-2 db polár kezeslábas

-4 pár kiscipő (újszülöttnél sok funkciója nem lesz)

Egyebek:

-Játszószőnyeg

-3 db játszócumi

-Nosiboo készülék

-Baba játékok (nem sok, csak pl. babakocsiba, hordozóba)


Őszi baba lesz, de ismerve magam, előre leírtam, hogy mik kellhetnek, mert szokásom túlvásárolni, vagy többet venni valamiből, mint szükséges lenne.

Szerintem elég átfogó és terjedelmes lista lett, de jó lenne, ha tapasztaltabb anyukák is ránéznének.

Köszönöm szépen a válaszaitokat!



2021. márc. 28. 13:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/132 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy csak egy választ fogadnék el, de szerintem érthető, hogyha a tápszert felírtam a cumisüvegekkel, akkor nem fogok szoptatni. Ezt pedig nem szeretném idegeneknek taglalni itt, hogy mégis miért. Úgy érzem, hogy ez mindenkinek a magánügye és nem tartozom magyarázattal senkinek sem. Ezzel kapcsolatban nem szeretnék itt vitát, győzködéseket, undorító kommenteket.

Plusz ha félreértések vannak, akkor leírom tisztázás végett, hogy mi milyen lenne. Mint pl. az etetőszéknél is. Nem egy újszülöttet akarok ültetni benne, hanem teljesen dönthető darabot néztem ki, belevaló betéttel, ami külön újszülötteknek való. Így teljesen egy magasított pihenőszék képét adja majd. Pihenőszék, Adamo hinta ugyanez. Mind újszülött kortól használható, most pl. a hintára kerestem rá és rengeteg jókat írtak róla több helyen is.


Nem is most tervezünk bevásárolni, egyelőre még a jövőbeli babaszoba is dolgozószobaként funkciónál, szóval hely sem nagyon lenne a cuccok tárolására. De abba a hibába sem akarok beleesni, hogy nem tudom, mikre van szükség, aztán olyasmit veszek, amit soha nem használnánk. Egyelőre mindennek utánanézek, hogy miből mi a legjobb, hol szerezhető be stb. Pl. a hordozónk, amit szeretnék, külföldről rendelhető csak és már volt olyan, hogy 5-7 napos szállítást ígért egy webshop, de 4 hét múlva ért ide a termék csak...

A ruhákat is a végére hagyom, főleg hogy még nagyon a terhesség elején vagyok és a nemét sem tudjuk. Így nem akarok bevásárolni, pár babaruhát rendeltem még csak, amiket egyszerűen nem tudtam otthagyni és mind unisex.

2021. márc. 28. 14:35
 12/132 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, nem célom a mocskolódó válaszadóknak új lehetőséget adni a reakcióra, de emellett a komment mellett nem tudok elmenni csak úgy:

"Akkor ne szüljön gyereket.

Szintén 6-os.

Ha eü oka van oké,ha csak lusta vagy valami egyéb hülye oka van rá akkor már most rossz anya..:D

Sok vacakot nem kell bevenni,a gyerekkel kell foglalkozni.pénzel mindent nem lehet elintézni."


Miért érzed, hogy neked jogod lenne ilyen szinten beleszólni más, IDEGEN nők, anyák életébe?! Mi közöd van neked ahhoz, hogy bárki hogyan táplálja a gyerekét? Csak az a jó anya, aki 24/7 a gyerek szájába tömi a mellét és utána büszkén mondja, hogy bezzeg ő szoptatott?! Bár ettől függne ez az egész...

Nem hiszem, hogy idegeneknek magyarázkodnom kéne ezt illetően. Magánügy. Tisztában vagy a fogalmával?

Mit tanítasz majd a gyerekednek? Hogyan ítélkezzen és próbáljon megsérteni másokat?

2021. márc. 28. 14:38
 13/132 anonim ***** válasza:
81%

Hihetetlen hogy egy kilométeres listábol is csak a tápszert kifogásolja a sok kotnyeless Miss mindenkkszoptasson... Kit érdekel más gyereke mit eszik?!

Szerintem a kérdésre a válasz: mindene meglesz a babának meg még annál is több!

2021. márc. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/132 anonim ***** válasza:
80%

"vagy valami egyéb hülye oka van rá akkor már most rossz anya..:D"


Igen majd pont egy ilyen funkcionális analfabéta ősanya fogja eldönteni ki a jó anya meg ki nem. Sajnálom a gyerekeid tök őszintén. Anyatejen kívül sok mást nem tudsz nekik nyújtani az fix.

2021. márc. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/132 A kérdező kommentje:
Szerintem a legjobb, ha az ilyen kommenteket figyelmen kívül hagyjuk. Úgyis csak a saját hülyeségüket fújják, 0 hozzáértéssel, vagy belelátással. Semmit nem tudnak rólam, rólunk, de már rossz anya vagyok. Szép, mondhatom. A lényeg, hogy ők tökéletesek és mindent szuperül csinálnak már az első perctől! :D
2021. márc. 28. 14:40
 16/132 anonim ***** válasza:
28%
Őhősanyaaa? Szoptatásnáci? minden épeszű nőnek tudnia kellene, hogy nem az adamo hinta, hanem az anyatej kell a gyereknek. Elég szomorú, hogy pénz és kacatok világa ez a józanèsz helyett.
2021. márc. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/132 anonim ***** válasza:
83%

Ha tápszerezni akarsz, akkor 3 üveg nem elég.


Végigmegyek rajta nagy betűkkel.


Bútorok, babaszoba:


-pelenkázó komód, arra matrac és huzat OK


-kiságy és matrac + matracvédő OK


-bölcső és matrac (szeretném, ha éjjel az első két hónapban mellettünk aludna, de külön ágyban)

INKÁBB NEXT TO ME ÁGY, ÉN GYŰLÖLTEM A BÖLCSŐT, A GYEREK MEG KINŐTTE 6 HETES KORÁRA.


-4 db gumis lepedő OK


-2 db ágynemű szett FELESLEGES, NEM KELL NEKI MÁS CSAK TAKARÓ VAGY HÁLÓZSÁK


-elfordulás gátló párna FELESLEGES, HA MÁR FOROG AKKOR ÚGY ALSZIK AHOGY AKAR ADDIG MEG ÚGYSE FOROG


-rácsvédő OK


-baldachin OK HA AKARSZ


-körforgó FELESLEGES, NEM TÖLTÖTT ANNYI IDŐT A GYEREK A KISÁGYBAN HOGY NÉZEGESSE, ESTE MEG NEM LÁTTA


-babafészek OK, MI SZERETTÜK


-pihenőszék, újszülötteknek való "huzat" bele OK, FIAM SZERETTE


-Adamo hinta OK, SOKAN SZERETIK


-éjjeli fény OK, OLYAT VEGYÉL AMI KÖZBEN JELZI A SZOBAHŐMÉRSÉKLETET


Séták, utazások:


-babakocsi (mózeskosár + sportrész) OK


-autós hordozó (babakocsira rögzíthető) OK


-babakocsihoz szúnyogháló, esővédő, és pohártartó (esetleg még napernyő) OK, TELEFONTARTÓ IS HASZNOS


-hordozó eszközök (kendő és csatos hordozó) OK


-pelenkázó táska OK


Etetés:


-3 db cumisüveg (150 ml) + tisztító kefe KEVÉS


-Elektromos sterilizáló gép, MIKRÓS JOBB


-Etetőszék és újszülött korhoz való szűkítő OK


-Digitális mérleg OK, HA AKARTOK


-Cumisüveg és bébiétel melegítő FELESLEGES, LÁSD LENTEBB


-Tápszer és babavíz A TÁPSZERADAGOLÓ ALATT PREP MACHINET ÉRTESZ? MERT AKKOR NEM KELL BABAVÍZ, SE MELEGÍTŐ


-Tápszeradagoló, PREP MACHINE? NAGYON OK


Fürdetés, pelenkázás:


-Kád + állvány (mind a kettő összecsukható) OK


-Kádtámasz MI?


-Kozmetikumok


-Vízhőmérő OK, DE ANNYIRA NEM FONTOS


-Popsitörlő, popsitörlő tartó OK, TARTÓ FELESLEGES


-2 csomag pelenka OK, MAJD HA MEGVAN A MÉRET, TÖBB


-Pelenka kuka OK


-Körömvágó olló OK


-Baba hajkefe OK


Textilek:


-2 db ágyneműszett FELESLEGES


-2 db babatakaró OK


-4 db gumis lepedő OK


-1 db pólya (angol) OK, HA AKARSZ


-25 db textilpelenka OK


-10 db előke FELESLEGES, LEHET MÁSFÉLE VÁLIK BE, NEM AZ AMIT VÁLASZTASZ ELSŐRE


-2 db hálózsák ÉVSZAKNAK MEGFELELŐ


-4 db törölköző (2 ‘kapucnis’, 2 sima) OK



Ruhák:


-15 db nappalra való szett (talpas nadrág/sima nadrág+hosszú ujjú body) SOK


-15 db pizsama + alájuk bodyk SOK


-10 pár zokni SOK


-2 pár kesztyű (bentre, nehogy megkarmolja magát álmában) OK


-5 db "kimenős" szett, ezek kicsit csinosabbak, pl ha vendégségbe megyünk, vagy hozzánk jönnek OK


-3 db kabát SOK


-2 db polár kezeslábas OK


-4 pár kiscipő (újszülöttnél sok funkciója nem lesz) SOK


Egyebek:


-Játszószőnyeg OK


-3 db játszócumi OK


-Nosiboo készülék EZ ORRSZI? PORSZIS, VAGY SZÁJAS JOBB MINT AZ ELEKTROMOS


-Baba játékok (nem sok, csak pl. babakocsiba, hordozóba) OK



Egyéni véleményemet tükrözik a válaszok.

2021. márc. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/132 anonim ***** válasza:
34%
De vegyél meg mindent a listáról mindenképp és akkor megnyugszol.
2021. márc. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/132 A kérdező kommentje:

17-es válaszoló, köszönöm, hogy sikerült értelmezned a kérdést és nem 1 db terméken akadtál fent, mint sokan mások.


Én sem kényelemből nem fogok szoptatni, hogy amíg a bébiszitter kavargatja a tápszert, én majd addig pihengetek, meg alszok. De továbbra is azt gondolom, hogy egy ilyen döntést nem kell idegeneknek kommentálni. Majd ha azt fogom kérdezni, hogy kinek mi a véleménye erről és leírom a részleteket is, majd akkor lehet "téríteni" (megnyugtatlak titeket, ilyen kérdést meg nem fogok ide írni).

2021. márc. 28. 14:47
 20/132 anonim ***** válasza:
85%
Nekem elég volt a 3 db cumisüveg. Mindig elmostam egyből. Szóval kezdetnek biztos elég lesz, ha meg kényelmesebb ha több van később vehetsz meg
2021. márc. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!