Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan foglaljam le a 6...

Hogyan foglaljam le a 6 honapos babat olben leves es jatekon kivul?

Figyelt kérdés
Derekfajassal küzdök, szeretnek fekudni. De a gyerekkel mar nem tudok mkt kezdeni, 5 pereig jatszik csak. Egy helyben.. Mit tegyek? Nem birom cipelgetni ide oda. Semmivel nem jatszik sokaig, csak ordit mindenen. Hiába vagyok mellette.. Neki ez nem eleg. Ő nem szeret hozzam bújni stb?babakocsit utalja, pihenő széket utalja.. Mindent, csak ha visszük ide oda uj dolgokat mutatni.. De ezt most nem birom egyszerűen, csak sir mellettem, hiaba foglalkozok vele. Mit tehetek?

2021. márc. 29. 06:23
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Sajnos a csalad messze van, uj helyre koltoztunk, nem adnám senkinek oda. Koszi az otleteket.
2021. márc. 29. 10:57
 12/22 anonim ***** válasza:
50%

Az ilyet bírom, feltesz valaki egy kérdést, hogy mit csináljon, aztán meg mindent megmagyaráz, hogy ez meg az neki miért nem működik... Így egy kicsit nehéz segíteni.


A babysitter meg nem ördögtől való.

2021. márc. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Mert mindig ugyanazok a tanacsok jonnek.. Hatha valakinek van valami extrabb otlete.. A gyermekem igen aktiv. Nem olyan mint mas 6 honapos.. Mar rég ilyen. Igy ezek közhelyek.. Hogy ilyen olyan jatek.. Stb, mindent csinalunk, megse jó. Ket kaja kozott ő masfel oraig elcan, masfel oraig szenved.. Ugyhogy ebbol all. Anapunk
2021. márc. 29. 12:39
 14/22 A kérdező kommentje:
Nincs penzunk ilyenekre, en itthon vagyok vele.. Csak jobb lenne, ha kicsit csendesebb, nyugodtabb lenne. Mi a parommal elég csendesek lennenk..
2021. márc. 29. 12:40
 15/22 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudom milyen segítséget vársz, mikor azt írod h a te gyereked mas mint a többi...mindent utál és teljesen kézre van szoktatva meg arra h hurcoljátok...hidd el más 6 honapos sem látja el magát és nem játszikál egyedül míg anyuka elmegy boltba, postára, főz valami kaját és elmegy manikűrre....az sem volt valami szimpi mikor azt írtad h tegnap egész nap a kertben voltál mikor faj a hátad mert te ilyen vagy...akkor mit vársz? Kicsit nézzél magadba...mi volt a célod ezzel a kérdéssel? Ugysem jo semmi...pedig mások tenyleg probaltak segíteni neked es ötleteket adni...
2021. márc. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Hidd el, nem extra a gyereked. Az enyém is ilyen volt 6 hónaposan, de még 1,5 évesen is. És nincs ezzel baj, mert tudom hogy pont ettől, hogy nincs magárahagyva,lesz majd el később, mikor megérik rá.


De ezek szerint nem csak nekem szúrt szemet, hogy neked semmilyen ötlet, segítség nem jó. Akkor olddmeg.hu ahogy egy barátnőm szokta mondani 😅


Cseréljétek többször a helyszíneket, hogy éppen hol játszotok. A kertbe kimenni, másik szobában lenni, hétköznapi tárgyakat adni neki. Az enyém imádja a tollakat, kábeleket (de ezeket már csak akkor kapta meg, mikor már tudott egyedül ülni). Ebben a korban még mondókáztunk sokat, ahhoz nem kellett cipelni, csak kicsit érdekesebben csinálni (vannak online Ringató foglalkozások, ha nincs ötleted hogy csináld, nekünk bevált). Van online babaúszás, ahol csak a fürdőkádban kell ülnöd vele: uszizz otthon - erre keress rá ha érdekel. Nekem ennyi idősen a kutyasulin letettem egy plédre és nézte a kutyákat, elbogarászott a fűben.

2021. márc. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Mibol gondolod, hogy mas, mint a tobbi gyerek? Majd beindul a muszas, es akkor lesz kicsivel tobb nyugtod kb. 1-2 napig, aztan majd mikor mar ül, akkor megint, majd kb. 1-1,5 eves korban jön a szeparacios szorongas masodik fele, amikor meg vagy rad lesz teljesen tapadva, vagy kiramol, es megrag mindent.


Nyilvan nem minden gyerek pont ugyanolyan, a masodik gyerekem pl. nyugodtabb, mint az elso, de o pont azt csinalja, amit most itt leirtam, 16 honapos. Ha nem birod, visszamehetsz dolgozni is, ot meg beadhatod bolcsibe. Hintat lehet venni hasznaltan, es majd eladod hasonlo aron, az nem kerul sokba. Ertem, tul vagy terhelve, azt hitted, konnyebb lesz, es nem akarod sirnihagyni. De ha ott vagy mellette, odabujhat, csak nem cipeled annyit, akkor meg fogja szokni. En az elso gyerekem 4 honapig egesz nap cipeltem, 4,5 honaposan kuszni kezdett, onnantol elvolt jobban leteve. O is ingerkereso, szoval tudom, hogy mirol beszelsz, folytonos mozgasban kellett vele lenni, vagy sirt, en meg azt nem birtam. Ki is kotottem csontkovacsnal. A masodiknal megfogadtam, hogy nem csinalom ezt, igy o tobbet sirt valamivel, de ha nem birom, akkor nem birom, ez van. Altalaban egy ido utan kenytelen feltalalni kagat, igy mar az is eleg neki, ha ott vagyok a kozeleben. Ha van dontheto etetoszeketek, akkor abban is magad melle teheted, vagy babakocsi dontheto sportreszeben vagy autoshordozoban, ha ezeket esetleg nem probaltad. Vannak ringathato autoshordozok is, lehet, hogy a tietek is ilyen, es akkor azt is lehet lokogetni, ha Adamo-hintara nincs penzed. En kendoben aztan csatos hordozoban vittem a hatamon, 6 honaposan mar nyugodtan hatra lehet tenni. Engem es tehermentesitett, es igy o is nyugiban volt.

2021. márc. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ne vedd fel, ha sír sem, mert akkor nem fogja soha abbahagyni.

Tegyél valami szép zenét, nekem mindig bejött.

De, ahogy emlékszem fél évesen még jó sokat alszik.

2021. márc. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
34%

A legkárosabb mondat, amit egy anya mondhatnak: ne vedd fel, akkor se ha sír.

Mi van??? Ez a hogyan tanítsuk és tudatosítsuk már az elején a gyerekben, hogy ő nem számít... Szuper érzelmi biztonságot fog szerezni így (ja, nem) 🤦

2021. márc. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Amikor elunja magat sir vagy csak nyuglodik?


En ugy kezdem a napot hogy a konyhai jarokaba teszem mig reggelit csinalok meg fozok kv satobbi. Ott kb elvan 20 percig ha nyuglodik mar atrakom szonyegre (rendes szonyeg) ha ott is elkezdi akkor az etetoszekbe rakom (mondjuk kb akkor mar eszik is). De volt olyan is ket napja hogy masfel orat elbabralt eszre se vettem szinte mert belefeledkeztem az ebedbe. A lenyeg hogy ne nezz ra ne beszelj hozza es akkor total belefeledkezik. En radiot is kapcsolok enekelek magamnak

(A jarokabol lat egyebkent) csak akkor megyek oda ha "szol" de 20 perc utan pattanok is, nem akarom hogy sirassal szoljon egybol viszont ha 5 perc utan sirna nem rohannek. Reggel mindig jobban birja de szerintem minden baba baratnoim is ezt mondjak. En ugy csinalnam a helyedben hogy reggel kezdenem (akkor meg tobb lelkierod is lesz) szoktatni erre az egyedul jatszasra minden nap 5 perccel tovabb (akkor is ha sir) hiszen latod semmi baja nem faj semmije ha kell menj at masik szobaba. Nem fog belehalni 5-10p sirasba. Egyebkent ugy tudom 1 hetig emlekszik egy baba 6 hosan szoval meg most szerintem pont eltudod kapni hogy atszoktasd vagy lazits a hianyodon.


Ja meg annyi hogy mindent a kezebe adok ami ujdonsag a konyha a legjobb terep erre. Tesztaszuro, kanalak, egy uj doboz, edenyfogo, jegkockatarto... olyan ahitattal nezi hogy orulet.


Illetve vettem hasznaltan egy jumperoot, jatekok vannak korbe ez is egy "allomas"

mikor rakom ide-oda nagyon szereti. Szerintem babahinta meg pihenoszek mar nem jatszik, olyan 5 hos koraig ugy foztem meg csinaltam mindent hogy onnan nezett meg ragokazott de 6 hosan mar az nem eleg hagyni kell hogy probalkozzon mozogni. Ja asszem a rugos hinta ugyanaz mint a jumperoo.


Amikor meg nem kusznak csak kukacoskodnak akkor frusztraltak megintcsak ott is eltorok a mecses de en hagytam kuzdeni. Esetleg azzal is probalkozhatnak hogy csak odaulsz melle ha kiakad es beszelsz hozza kedvesen 5 percig. Bocs hogy ilyen megszallott vagyok a percekkel de szuletesetol fogva is csinalom hogy nyujtottam az idot mindig igy mar aznap volt sikerelmenyem 😁 de ugy vettem eszre nagyon durvan formalhatok meg ilyen kis korban tenyleg napokrol van szo meg max hetekrol nem honapokrol. 1 het utan mindig hoz valtozast.


7 hos babam van most. Remelem adtam otletet.

2021. ápr. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!