Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 6-7 hónaposan nagyon aktív...

Ha 6-7 hónaposan nagyon aktív volt a babád, megmaradt a későbbiekben is?

Figyelt kérdés

6 hónapot töltötte. Állandóan zizeg. Most kezdett kúszni.

Karban szeret nézelődni, de tekeri ki magát.

Éjszaka ébred 4-6 alkalommal, mikor hogy.

Van mikor szopizik is, de van hogy csak vissza kell simogatni. Olyankor is forgatja a fejét, kalimpal a lábával.

Szopizáskor is jár keze lába, vakarássza a fülét?

Tudom minden baba más.

De kb. mire készüljek? Később nyugisabb lesz egy kicsit, mondjuk megtudok tőle inni majd egy kávét? 😅

Vagy elolvasgat majd maganak egy fél órát?

Akinek ilyen aktiv volt babaként milyen lett mikor elindult, vagy később, 2-3 évesen?


2021. ápr. 5. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nővérem kislánya ilyen volt és ilyen is maradt. Pörög egész nap, fut, mászik magasra, pakol. Viszont ha megtetszik neki egy könyv, akár 20 percig is lapozgatja, nézegeti. 1.5 éves.
2021. ápr. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Meg. Sőt egyre “rosszabb”. Most 14 hónapos. Nem lehet leloni.
2021. ápr. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen pörgős maradt az én fiam is. Nagyon ritkán molyol el valamivel. Nem szöszmötöl,inkább fut,szalad,felmászik stb. Ha el is bíbelődik mondjuk egy képes könyvel nem köti le sokáig. Viszont nyugi mert ezzel arányosan egyre kevesebbet akar majd az öledben lenni. Így egyre több mindent lehet majd mellette csinálni. Be tudod majd vonni mindenbe,házimunka stb. Kávézni is nyugodtabban lehet szerintem,mert nem kell már annyit felvenni,mert megy a maga dolgára. Annyiban nehéz az igaz,hogy figyelni kell nagyon,hogy éppen min töri a fejét,mire jött rá. Például a 16 hónapos fiam most azt csinálja folyamatosan hogy odatolja a széket a konyhapulthoz vagy az asztalhoz és arról szépen felmászik. Felmászik a wc deszkára is,ágyról a komódra,szóval mindenre. Szerintem már kisbaba korban látszik a temperamentuma,nem hiszem hogy nyugis lesz. A férjem mindig azt mondja hogy sokkal jobban örül,hogy ilyen,mint ha esetleg ilyen kis bamba lenne,aki elvan egy kisautóval órákig egyhelyben.
2021. ápr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Viszonylag nyugodt volt 6-7 hónaposan,de most,14 hónaposan azt hiszem behozza a lemaradást 😂 egesznap jon-megy,az sem állítja meg,ha eppen fejre esik 🤷‍♀️
2021. ápr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok csatlakozom 3-hoz. Egy dolgod van. Full gyerekbaratta kell tenni a házat. És szabadjára engedni. És akkor csak akkor kell ránézni ha nagy a csend. Nalunk mehet mindenhova. Mindenen gyerekzar, a fürdőajtó kulcsra zárva (vegyszerek miatt is, bár azok külön is el vannak zárva de pl imad a wc-ben pancsizni vagy a wc-kefet is folyton ellopja ha bejut). Rendszeresen porszivozunk hogy biztos ne legyen semmi lent a földön amit felrenyelhet pl. Ha máshol vagyunk az halál. Mondjuk anyameknal folyamatban a sarkában kell lenni mert náluk csomó minden lent van. Pl a bárpult mögött a poharak meg a szekrénysoruk is üveges azt meg nagyon jó különböző tárgyakkal ütlegelni, nevelőapám CD gyűjteménye katalógus sorrendben szinten also polcokon és meg lehetne sorolni 😂😂 de ha otthon kialakítod a környezetet, akkor ellesz egyedül. Csak arra figyelj hogy legyen olyan, amit szabad piszkálni. Pl nalunk a ciposszekreny a pelusos fiók stb stb ilyen, így azt vidáman kipakolja ha olyanja van. En közben azt csinálok amit akarok. Csak utána kell visszatenni mindent a helyére. De az jóval kevesebb strapa, mint egész nap a sarkában lenni és ismételgetni, hogy nem szabad.
2021. ápr. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nagyon aktív volt.Megállas nélkül dobálta a kezét-lábát.

Megtanult kúszni-mászni 8-10 hós kora közt,akkor is robogott mintha üldözné valaki.Olyan kis bénán szedte a lábait.😂

Most tanulgat járni,és még mindig túl aktív.Alighanem marad is..


Egy tanács,ha használsz instant teát (milupa főleg) vágd ki a kukába vagy tedd el későbbre.(vagy ne add késő délután)

Annyi cukor van benne,hogy a legtöbb babát túl pörgeti.Ezekből erednek az alvás gondok sokaknál,köztük nálam is előfordult.Gondoltam ha babáknak gyártják jó lehet.:D

2021. ápr. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, csak anyatej, es egy pici viz mostmar!
2021. ápr. 15. 08:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha mégis adnál neki néha egy kicsit különlegesebbet vannak 100%-os levek amik bejönnek a babáknak és viszonylag olcsóbbak is. :o

Például a 100%-os répalé.Édeskés,szeretik a babák akár higítva is adhatod.:)

Drogériában biztosan lehet kapni,mert én ott vettem a 100%-os almalevet is mindig.Azt a kettőt ötvöztem is valamikor (+ higítottam is 5-6 hó körülinek) így volt répa-alma levem mint a kubu.Később lehet mellé turmixolni egy kis banánt is.. :D

2021. ápr. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen, fogok adni neki! Azok jók!
2021. ápr. 15. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!